Beylikdüzü’nün halleri…

Temiz Beylikdüzü Platformu’nu temsilen bir grup okurumuzun gazetemize gönderdiği mektubun noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz:

Beylikdüzü’nün halleri…
Beylikdüzü’nün halleri… Hayrettin Yavuz

1987 yılında Büyükçekmece’nin ilçe olmasıyla birlikte ANAP’ın hüküm sürdüğü bölgemizde Ali Çebi rüzgârı esmekteydi.

Ali Çebi’nin gölgesinde ANAP’tan siyasete atılanlar, bölgemizde yıllarca belediye başkanlığı yaptılar. ANAP’ın yok olmasıyla birlikte her biri ayrı partilere dağıldılar ya da yakın dostlarını büyük partilerin içerisine sızdırdılar. Tıpkı Ekrem İmamoğlu’nu CHP’nin içerisine sokmayı başardıkları gibi…

Kilit isim Ekrem İmamoğlu

Daha önce cezaevinde yatan ve devam eden davalarından hapis cezası aldığı bilinen ANAP’lı Kavaklı (Beylikdüzü) Eski Belediye Başkanı Orhan Tıraşoğlu döneminde bölgeye gelen müteahhit Hasan İmamoğlu’nun oğlu ve ortağı olan Ekrem İmamoğlu, 2009 yerel seçimlerinin hemen öncesinde CHP’ye üye olarak belediye başkan aday adayı olmuştu. Aday gösterilmeyince ortalıkta görünmeyen (5 aylık CHP’li) İmamoğlu’nu malum güçler CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı yapmayı başarmışlardı. Malum güçler şuanda da Ekrem İmamoğlu’nun CHP’nin belediye başkan adayı olabilmesi için çaba sarf etmekteler.

Mustafa Erdoğdu’nun kafası karışık

2004 yerel seçimlerinde önce AKP’nin kesin adayı olarak gösterilen, ancak son saniyede ismi çizilen Erdoğdu, apar topar SP’ye geçmiş seçimi kaybetmişti. 2009 seçimlerine; ANAP’tan transfer edilen ve halen Bakırköy 11. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılaması devam eden Velittin Küçük’lü MHP çatısı altına girmiş, meclis üyesi seçilmişti.

Velittin Küçük’ün AKP’ye geçmesi üzerine MHP’li 5 meclis üyesinden 2’si MHP’den ayrıldılar. Bu süreçte herkes Erdoğdu’nun MHP’de kalıp kalmayacağını merak ederken, çeşitli iddialar da gündeme gelmeye devam ediyor. AKP’nin Küçük’ü, CHP’nin de İmamoğlu’nu aday göstermesi ya da göstermemesi olasılıkları üzerine Erdoğdu’nun yönünü belirleyeceği yönünde…

Beldeler birleşti, siyasi fırıldaklık arttı…

Gürpınar, Kavaklı ve Yakuplu belde belediyeleri zamanında partiden partiye transfer olayı pek yaşanmazken, 3 beldenin birleşmesiyle birlikte siyasi fırıldaklığın artışında patlama yaşandığı ve bu gidişle yaşanmaya da devam edeceği bir gerçek.

Beylikdüzü’nün makus talihi!

Bugüne kadar mahkeme karşısına çıkmamış bir belediye başkanına rastlanmayan Beylikdüzü’nde, siyasi partilerin dürüst aday bulamıyor olması halk tarafından ‘şaşırtıcı’ olarak nitelendirilmekte.

Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonunda da yine Beylikdüzü en önde…

Türkiye’yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda da Beylikdüzü ismi yine ön plana çıktı. Gana Akra’dan Omanye Gold Mining şirketi tarafından gönderilen 1,5 ton altının alıcısının Master Sara Turizm isimli bölgemiz merkezli bir şirket olması kuşkuları artırırken Beylikdüzü halkı tarafından endişeli bekleyiş başladı.

Vehbi Orakçı

Yolsuzluk ve Rüşvet iddiasıyla Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılaması devam eden Beylikdüzü eski Belediye Başkanı ve AKP Beylikdüzü Belediye Başkan aday adayı Vehbi Orakçı’nın, Gana Akra’da hayallere sığmayan bir projeyi (50 bin konut) yapması ve Bakan Güler’in manevi evladı olması nedeniyle büyük operasyona dahil edilebileceği yönünde söylentiler ayyuka çıktı… Daha önce yaklaşık 6 ay cezaevinde yatan Orakçı’nın da Orhan Tıraşoğlu gibi büyük ceza alabileceği iddialar arasında.

Operasyonda gözaltına alınan CHP’li…

Türkiye’yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gözaltına alınan ve sonrada serbest bırakılanlar arasında Taşdelen’in ANAP’lı Eski Belediye Başkanı ve CHP Çekmeköy Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Avni Sipahi de bulunuyor. Bu isimden hiç bahsedilmemesi ise “CHP’nin, yolsuzluğa bulaşmış olan kendi içerisindeki adamlarına sahip çıkıyor” iddialarını doğrular nitelikte.

Bilindiği gibi CHP Beylikdüzü Eski İlçe Başkanı ve Beylikdüzü Belediye Başkan aday adayı Ekrem İmamoğlu da halka ait yeşil alanları, inşa ettiği sitelerin içerisine katarak işgal etmişti. Bu işgallere; AKP’li eski Belediye Başkanı Vehbi Orakçı göz yummuş, mahkeme kararına rağmen AKP’li yeni Belediye Başkanı Yusuf Uzun duvarları yıkıp, işgalleri sona erdirmemişti.

Sonuç:

AKP’lilerin yolsuzluk batağında olduğu gün yüzüne çıkarken, bu bataklıkta bulunan eski ANAP’lı şimdiki CHP’lilerin bazılarının da bataklıkta çamur banyosu yaptıkları görülmekte. Şayet operasyonlar devam ederse, konu Başbakan’ın oğluna hatta Sarıgül’e kadar gider iddiaları da konuşulanlar arasında.

Böylesine kirliliğin içinde, MHP kirliliğe bulaşmamış, müteahhit olmayan bir Belediye Başkan Adayı ve meclis üyesi adayları gösterirse kendileri kazanır. Parayla seçim alınamayacağını 2009 seçimlerinde görmüş olmaları ve ona göre hareket etmeleri gerekir. 5 meclis üyesi çıkardıkları için övünenler, 2 tanesinin istifa ettiğini, diğerlerinin de henüz aday adaylığı için başvuru bile yapmadıklarını unutmasınlar. Lekesiz, şaibesiz, temiz bir belediye başkan adayı ile yola çıkıp, gerçek MHP’li olanları meclis üyesi yapmalıdırlar. Nerede duracaklarını hala bilmeyen, yola AKP ile mi, CHP ile mi, MHP ile mi devam edeceğine karar verememiş kişilerden ne MHP’ye, ne Beylikdüzü’ne, ne de bu ülkeye fayda gelir.

MHP İlçe başkanları ve İl yöneticileri belediyelerle iş yapmamalılar. Hele hele meclis üyesi çıkardıkları İstanbul’un 6 ilçesinde iş yapmaları kendilerinden çok MHP’ye zarar verir. Adayların belirlenmesinde bu kişilerin karar mekanizmasında olmaları ise MHP’yi de diğerlerinin bulunduğu bataklığa sürükler.

CHP’nin de Beylikdüzü’nde son iki seçimde düştüğü hataya düşmemesi gerekir. CHP’liliği, solculuğu tartışılmayacak toplumun her kesimini kucaklayacak temiz bir aday ile yola çıkması Beylikdüzü’nün makus talihini yenmesine neden olacağı gibi Rantiyecilerin hortumunu da kesecektir.

Bizler; “Temiz Beylikdüzü” için yola çıktık, bu uğurda mücadele edecek tüm dostları mücadeleye davet ediyoruz. TEMİZ BEYLİKDÜZÜ PLATFORMU

- See more at: http://www.bizimbakis.com/index.php?haber=610#sthash.jFxXAybk.dpuf

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi