Yeni ehliyetler adrese teslim edilecek

Sürücü belgesi almak için sadece müracaat yeterli olacak. Kişiselleştirilecek yeni ehliyetler, başvuru sahibinin beyan ettiği adrese posta yoluyla gönderilecek.

Yeni ehliyetler adrese teslim edilecek
Yeni ehliyetler adrese teslim edilecek Hayrettin Yavuz

Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlanan yönetmeliğe göre sürücü belgelerinindüzenlenmesi, basımı ve teslimiEmniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak ya dabelirlenen kuruluşlara yaptırılabilecek.


Sürücü belgesinin düzenlenebilmesi için, geçerli motorlu taşıt sürücü sertifikası, adli sicil kaydı, "sürücü olur" sağlık raporu, sürücü belgesi harcı, sürücü belgesi değerli kâğıt bedeli, diğer kanuni paylar, parmak izi, kan grubu bilgisi ile sertifika sahibinin fotoğraf ve imzası EmniyetGenel Müdürlüğü'nce, Millî Eğitim Bakanlığı ve ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gerçek veyaözel hukuk tüzel kişilerinden güvenli elektronik sistem üzerinden alınacak.

Sürücü sertifikasının verildiği il ve ilçe esas alınarak oluşturulacak elektronik ortamda devam eden sıraya göre sürücü belgesi sicil numarası verilecek ve bu numara sürücü belgesine de yazılacak. Sürücü belgesitrafik tescil kuruluşları tarafından elektronik ortamda gönderilenbilgiler esas alınarak Emniyet Genel Müdürlüğü'nce merkezi olarak basılacak ve ilgililerin beyan ettiği adrese postalanacak.

Postayla teslim edilecek belgelerin gönderileceği adres ve teslim işlemlerine ilişkin hususlarEmniyet Genel Müdürlüğü tarafından belirlenecekSürücü belgeleri merkezi olarak basılıp ilgililerin adresine gönderilinceye kadar, geçici olarak elden teslim usulünün uygulanmasına devam edilecek.

 

Kaynak: ANKA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi