Kamil Sönmez Unutulmadı

Ordu Kamil Sönmez’i unutmadı. 2012 yılında geçirdiği beyin kanaması sonrasında hayata gözlerini yuman Türk Halk Müziğinin büyük ustası, Ordulu Kamil Sönmez, ölümünün birinci yılında mezarı başında anıldı.

Kamil Sönmez Unutulmadı
Kamil Sönmez Unutulmadı Hayrettin Yavuz

 

Ordu Belediyesi ve Perşembe Belediyesinin ortaklaşa hazırladıkları Kamil Sönmez için hazırlanan anma programı, bugün mezarı başında okunan dualar ve konuşmalarla başladı. Perşembe ilçesinde Kozağası Mahallesindeki aile kabristanlığında ki törene Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, Perşembe Belediye Başkanı Selami Çarkçı, Ordu Belediye Başkan Yardımcısı Özer Karadağ, ailesi, sanatçı dostları ile basın mensupları katıldı.

Mezarı başında okunan duaların ardından Başkan Seyit Torun bir konuşma yaparak şunları söyledi; “İl dışından gelen Ordulu sanatçılarımız ve misafir sanatçılarımız. Öncelikle ölümünün birinci yılında andığımız Ordunun sönmeyen ışığı Kamil Sönmez ağebeyimizin mekanı cennet, ruhu şad olsun. O hiçbir zaman unutulacak insan değil. Gerçekten insanlığı, duruşu ve adamlığıyla hepimize örnek alacağı bir insandı. Onu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bir yıl geçmesine rağmen acımız halen taze. Arkasında ona layık olan insanların gelmesi de mutluluk verici bir olay. Tekrar mekanı cennet olsun. Ruhu şad olsun. Kamil Abi Seni Hiç Unutmayacağız”.

Mezar üstünde düzenlenen törenin ardından öğle yemeğinde bir araya gelen sanatçı dostları, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladılar. Kamil Sönmez’le ilgili anılarını dile getiren sanatçı dostları Kamil Sönmez’in unutulmayacak bir kişi olduğunu belirttiler.

Kamil Sönmez’i anma programı, akşam Ordu Kültür Sanat Merkezinde organize edilen konser etkinliği ile devam etti.

kaynak: orducu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi