Başbakan : Ordu'yu İstiyorum Ordu'yu alın dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Partinin Kızıcahamam, da yaptığı kampta 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimler ile ilgili olarak önemli açıklamalar yaptı.

Başbakan : Ordu'yu İstiyorum Ordu'yu alın dedi.
Başbakan : Ordu'yu İstiyorum Ordu'yu alın dedi. Hayrettin Yavuz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Partinin Kızıcahamam, da yaptığı kampta 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimler ile ilgili olarak önemli açıklamalar yaptı.

Erdoğan açıklamasında içinde Ordu'nun da bulunduğu 30 Büyükşehirin mutlaka AK Parti tarafından alınması gerektiğini ifade etti. Erdoğan, Yeni yapılan Büyükşehirlere için ise, özenli bir çalışma ile adayların belirleneceğini de sözlerine ekledi.

30 Büyükşehir belediyesini almamız gerekir Başbakan Erdoğan, Kızılcahamam Asya Termal Otel'de, partisinin il ve ilçe başkanları toplantısındaki konuşmasında, AK Parti'nin parti içi demokrasi ve istişareyi en iyi işleten parti olduğunu ifade ederek, Hazreti Peygamberin hadislerinde istişarenin önemini defalarca vurguladığını, istişarenin pişmanlığa karşı kale olduğunu bildirdiğini aktardı. Erdoğan, AK Parti'yi istişare üzerine inşa ettiklerini, 14 Ağustos 2001'den bugüne kadar da her kademede istişareyi pusula, kutup yıldızı olarak değerlendirdiklerini söyledi. Partisinin üye sayısının, yaklaşık 8 milyon 300 bin kişiye ulaştığını, son seçimde Türkiye genelinde 21 milyon 400 bin oy aldıklarını hatırlatan Erdoğan, 76 milyona karşı mesul olduklarını, 76 milyonun topyekun emanetini omuzlarında taşıdıklarını kaydetti. Üyelerle, kendilerine oy verenlerle, 76 milyonun tamamıyla oturup istişare yapmalarının mümkün olmayacağını kaydeden Erdoğan, temsil yoluyla bunu başarılı şekilde yaptıklarını söyledi.

Erdoğan, sadece milletvekilleri düzeyindeki istişareyle yetinmediklerini belirterek, bölgeler bazında il başkanları, belediye başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanlarıyla bir araya geldiklerini anlattı. İstişare mekanizmasını sürekli ve etkin şekilde işlettiklerini kaydeden Erdoğan, zaman zaman arkadaşları arasında teşkilatın çok meşgul edildiğini söyleyenlerin bulunduğunu aktardı. Başbakan Erdoğan, "Siyaset, pasif zaman anlayışıyla değil aktif zaman anlayışıyla yapılır. Aktif zamanını, bu işe ayıramayanlar zaten siyaset yapmasınlar. 'İşleri güçleri bitireyim. Akşam geçerken de partiye uğrayayım' dersek bu siyaset olmaz. Böyle hizmet anlayışı olmaz. Biz diyoruz ki, bu işe ciddi manada zaman ayıracağız, zaman ayırabilecek arkadaşlarla bu yola girmemiz lazım. Basit bir iş yapmıyoruz. Yaptığımız 76 milyonun sevk ve idaresidir" diye konuştu. AK Parti'nin gelecek seçimlerde oyları silip süpürüp, Türkiye'yi çok farklı ufka hazırlayacağını söyleyen Erdoğan, "30 büyükşehir belediyesini almamız gerekir. Bu konuda kararlıyız, kahir ekseriyetiyle alacağız" ifadesini kullandı..

 

 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi