Enver Hoca son yolculuğuna uğurlandı

Ömrünü eğitime adamış, Bahçelievler’de siyaset yapmış, Kafkaslardan Ardahan’a Ardahan’dan İstanbul’a gelen Avcı ailesinin çınarı Enver Avcı vefat etti. Bahçelievler halkının yakından tanıdığı ünlü siyasetçi Yalçın Avcı’nın babası Enver Avcı vefat etti.

Enver Hoca son yolculuğuna uğurlandı
Enver Hoca son yolculuğuna uğurlandı Hayrettin Yavuz

Enver Hoca son yolculuğuna uğurlandı

 
 

Aylardır kanser tedavisi gören Enver Avcı, 85 yaşında, evli ve 7 çocuk babasıydı. Emekli öğretmen Enver Avcı, ikindi namazına müteakip Bahçelievler Hürriyet Mahallesi Üçevler Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Kocasinan Mezarlığı’nda toprağa verildi. Türk bayrağına sarılı tabutla son yolculuğuna uğurlanan Enver Avcı’nın eşi, çocukları ve torunları göz yaşlarını tutamadı.

Babası Enver Avcı’nın son yolculuğunda kendilerini yalnız bırakmayanlara teşekkür eden Yalçın Avcı, gözyaşları içinde babasıyla ilgili iki anısını anlattı. Yalçın Avcı, “Göle Derneği’ni ilk kurduğumuz yıllardı. Bir çiçek sipariş edecektik. Çiçekçileri geziyoruz, annem ve babamla birlikte. Alalım bir yerden dedik. Babam dedi ki, ‘Olmaz evladım bu derneğin parası. Daha ucuzu için kaç dükkân gezmemiz gerekiyorsa, gezeceğiz’ demişti. Bir de 12 Eylül sürecinde çok kötü günler yaşadık. O yıl, siyaseten birçoğumuz cezaevindeyiz, açlık grevindeyiz. Babam geldi ve ben babam üzülmesin diye dik durmaya çalışıyorum. Babam bana baktı ve, ‘Üzülme oğlum. Namuslu insanların şu anda %80’i hapishanede’ dedi. Onun için ben şimdi neye üzüleceğimi bilemiyorum. Babama mı, bir arkadaşıma mı, bir dostuma mı bilemiyorum. Allah rahmet eylesin canım babam. Yolun açık olsun” dedi.

EĞİTİM GÖNÜLLÜSÜYDÜ…
Kafkaslardan Ardahan’a, Ardahan’dan İstanbul’a gelen Avcı ailesinin büyüğü Enver Avcı, 1980 yılından bu yana Bahçelievler’de ikamet ediyordu. 1930 Ardahan’ın Göle ilçesi Yiğitkonağı Köyü’nde dünyaya geldi. 1944 yılında Cilavuzköy Enstitüsü’ne babasından habersiz, kaçarak kayıt oldu. Köy Enstitüsü’nü bitirdikten sonra yıllarca çeşitli köylerde öğretmenlik yaptı. Türkiye Öğretmenler Sendikası kurucu başkanı Enver Avcı, Göle ilçesi 30 Eylül İlkokulu’nun da müdürlüğünü yaptı. 1980 yılında emekli olup, İstanbul’a yerleşti. İstanbul’a yerleştikten sonra inşaat işleriyle uğraşırken aynı zamanda aktif politika yaptı. Yaşamı boyunca Atatürkçü çizgisiyle yakın çevresine önderlik etti. Zor şartlarda okuduğu için okumanın önemini her dönemde anlattı.

YOĞUN KATILIM
Avcı ailesini acı gününde dostları, sevenleri ve yakınları yalnız bırakmadı. DSP Genel Başkan Yardımcısı Masum Türker’in de hazır bulunduğu cenaze törenine Türkiye Değişim Hareketi İstanbul İl Başkanı Mehmet Ali Oğuş, CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Rıza Akpolat, CHP örgütünden Gürbüz Çaban, Mehmet Ali Özpolat, Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcıları Yakup Dalkılıç, İsmail Hakkı Özhan, Belediye Meclis Üyeleri, CHP Bahçelievler Belediye Başkan Adayları Abdullah Durukan, Mehmet Ali Özkan, DSP Eski Milletvekili CHP Güngören Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Güzel, Bahçelievler Eski Belediye Başkanı Saffet Bulut, mahalle muhtarları, Ardahan ve Göle Dernek başkan ve yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


 

Yalçın Avcı: 0532 214 07 99 begin_of_the_skype_highlighting ÜCRETSİZ 0532 214 07 99 end_of_the_skype_highlighting


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi