Macahel Vakfı başkanından açık mektup

Macahel vakfı facebook sayfası ve Başkan Doç.Dr. VeyselYILMAZ'ın facebook şahsi sayfası ve yine Yönetim Kurulu Üyesi HasibeÖZKAN han fendinin şahsi sayfalarında özel den mesajla yazmış olduğumuz.Eleştirilere Vakfın Başkanından açık cevap gelmiştir. Bizde Basın yayın ilkeleri doğrultusunda bu yazıyı " hiç bir yasal veya ahlaki mecburiyetimiz olmadan. "www.macahelgazetesi.com" İnternet gazetemizde yayınlamayı uygun gördük. Bu cevaben yazı Facebook sayfalarımızı bağlamasına rağmen biz duyarlılık göstererek. Macahel'in sesi olan Macahel gazetesinde yayınlayarak. Eleştiri ve önerilere ne kadar açık olduğumuz ve ne kadar da demokrat olduğumuz gerçeği yadsınamaz bir realitedir. Sayın başkanın umuma ve alenen sayfasında yayınladığı samimi uyarı,ikaz ve yaklaşımlarından dolayı bir kez daha kendisini tebrik ediyoruz. ( DİĞER YÖNETİCİ KARDEŞLERİMİZ EDE ÖRNEK OLACAĞINI UMUYORUZ.) SON SÖZ : Biraz özveri,biraz sabır,birazda direkt hoşlanılmasada ; Gördüklerini kendi açısından değerlendirenlere, şahsi hakaretler hariç tekrar tekrar alçak gönüllülükle metanet diliyoruz. HAYRETTİN YAVUZ ( OMARİ GORGADZE ) ŞAİR-GAZETESİ-YAZAR

Macahel Vakfı başkanından açık mektup
Macahel Vakfı başkanından açık mektup Hayrettin Yavuz
Değerli Dostlar, Sevgili arkadaşlar,
Yaklaşık bir haftadır Macahel Vakfı ile ilgili eleştiriler ve görüşler sayfamızda yer aldı. Eleştiri ve görüş belirten tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi ve sevgilerimi sunuyorum. Teknolojinin bize sağladığı “doğrudan demokrasi” imkanının küçük bir modeline şahit olduk. Düşüncelerimizi yakın çevremiz ile paylaşıp muhataplarının bihaber olmak yerine, doğrudan muhataplarına sunma imkanını teknoloji ile kazandık. Bu durumun doğal sonucu “dedikodu”ların son bulması olmuştur.
Bir popülasyonda herkesin aynı düşüncede olması beklenemez. Önemli olan insanların farklı düşüncede olması değil, herkesin düşüncelerini özgürce ifade edebilme ortamının sağlanması ve bireylerin farklılıklara tahammül gösterme alışkanlığını kazanmasıdır. Yöneticilerin eleştiriden hoşlanmadığı bilinen bir gerçektir. Ancak, ERDEM’li olan eleştiriden hoşlanmamak değil, DERS alabilme becerisini gösterebilmektir.
Vakfımız, Artvin kökenli Vakıf ve Derneklerce yakından GIPTA ile takip edilmektedir. Vakfımızın mercek altında olmasının iki önemli nedeninin bulunduğunu dışımızdaki dostlarımız tarafından bizlere defalarca ifade edilmiştir. Birincisi, çok farklı düşünce ve dünya görüşünde olan insanlar nasıl böylesi bir HARMONİ oluşturabilmektedirler. İkincisi, böylesi bir ekip nasıl oluyor da sürekli bir haraketlilik içinde, sürekli etkinlikler yapabilmektedirler.
Kanımca bunun tek cevabı vardır. Macahel Vakfının tüm üyelerinin demokrasiye gerçekten inanan ve bunu yaşam tarzı olarak benimsemiş insanlardan oluşmasıdır.
Vakfımızın en önemli eksiği, Vakıf mütevelli üyesi olayan hemşehrilerimizin düşüncelerini bilememeleriydi. Sayfamızdaki son bir haftalık canlılığın bu eksikliği gidereceğine inanıyorum. Bundan sonra sadece Mütevelli üyeleri değil, Vakfın Doğal Üyesi olan tüm Macahelliler özgürce görüşlerini ifade edebilecekler, görüş ve önerilerini Yönetime duyurabileceklerdir.
Beni mutlu eden diğer bir olay, Ağustos 2013 tarihinden beri Macahel Vakfını beğenenlerin sayısındaki büyük patlamadır. Bugüne kadar1500’ün üstünde “Beğeni” aldı, almaya devam ediyor. Beğeni ifade eden dışımızdaki insanların sayısındaki artış konunun diğer bir yönü.
Değerli dostlar, eleştiri dilimize dikkat ederek, karalamalardan ve bize yakışmayan suçlamalardan kaçınmak koşuluyla her türlü eleştiriyi lütfen yapınız.
Dergimizin son sayısında “Macahel Vakfı Kozasını Çatlatıyor” demiştik. Bizi doğruladığınız için teşekkürler...
Eleştiri ve/veya katkı yapan tüm dostlarıma tekrar teşekkürler, sevgiler...
 
* MACAHEL VAKFI YÖN.KUR. BAŞKANI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi