YAZIKLAR OLSUN

Devlet makamında rüşvet ve ihale skandalı

YAZIKLAR OLSUN
YAZIKLAR OLSUN
Mali polisin çok sayıda adrese düzenlediğida, aralarında iş adamlarının da bulunduğu isimler gözaltına alındı.
İstanbul'da sabaha karşı başlatılan yolsuzluk ve unda önceden tespit edilen adreslere baskın yapıldı. Aralarında ünlü işadamlarının ve üç bakan oğlunun bulunduğu 52 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. 7 kişi hakkında da arama kararı çıkarıldı.
 

Bu sabah düzenlenen operasyonda gözaltına alınan şüphelilerin sayısı 52 oldu. Aralarında bakan çocukları ve ünlü işadamlarının da bulunduğu şüpheliler avukatları ile görüştürülürken ifade işlemleri henüz başlamadı. Gözaltındaki iş adamlarından Reza Zarrab tekrar sağlık kontrolünden geçirildi.
 

İstanbul'da Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü
 ve Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınanların sayısı 52'ye yükseldi. Gözaltına alınan şüphelilerden aralarında 2 bakanın oğlunun da bulunduğu 29'unun Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alındığı öğrenildi. Aralarında 1 bakan oğlunun da bulunduğu 23 şüpheli ise Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alındı. Gözaltındaki şüpheliler avukatları ile görüştürülürken henüz ifade işlemlerinin başlatılmadığı öğrenildi.
 
 

Gözaltına alınan kişiler arasında işadamı Ali Ağaoğlu ile Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de bulunuyor. Anadolu Ajansı, bazı bakanların çocuklarının da gözaltında olduğunu duyurdu. Gözaltına alınanlar arasında Ebru Gündeş'in eşi Reza Zerrab da bulunuyor.
 

Üç ayrı koldan yapıldığı belirtilen operasyonun "Kara para aklama", "altın kaçakçılığı", "kamu görevlilerine rüşvet" ve "2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na muhalefet etmek" suçlamaları nedeniyle yapıldığı öğrenildi.
 

OPERASYON EMLAK KONUT'A DA SIÇRADI
 

Akşam saatlerinde Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürü de emniyete geldi. Emlak Konut'tan konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:
 

"Şirketimiz Genel Müdürü Sn. Murat Kurum, bilgisine başvurulmak üzere akşam saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğüne çağrılmıştır."
 

3 BAKANIN OĞLU DA GÖZALTINDA
 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar, İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kağan Çağlayan da gözaltına alınan isimler arasında.
 
 

RESMİ AÇIKLAMA OLMASA DA...
 

Halk Bankası Genel Müdür ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in de gözaltına alındığı öğrenildi. Resmi açıklama olmamasına karşın haberler 

Halk Bankası hisselerinde düşüşe yol açtı.Fatih Belediye Başkanlığı binasında hareketlilik yaşanıyor. Sabah saatlerinde binaya geldiği belirtilen polis, içeride inceleme yapıyor.
 

İşadamlarının TOKİ ihalesinde rüşvet verdikleri iddiasıyla bir yıldan bu yana takip edildikleri belirtiliyor.
 

Operasyonun diğer illere de sıçrayacağı, gözaltı sayısının artacağı bildirildi.
 
 

Şu ana kadar gelen bilgilere göre gözaltına alınan isimler şöyle:
 

* İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler
 

* Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Kaan Çağlayan
 

* Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar
 

* Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir
 

* Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun kuzeni, Çevre Bakanı Danışmanı Sadık Soylu
 

* Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan,
 

* İş adamı Ali Ağaoğlu
 

* Sanatçı Ebru Gündeş'in eşi iş adamı Reza Zerrab
 

* Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum
 

* Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Özel Kalem Müdürleri Mustafa Behçet Kaynar ve Onur Kaya
 

* İstanbul 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Yener Çavdar (Beyoğlu, Eyüp, Kağıthane ve Şişli'den sorumlu)
 

* 2 Numaralı Yenileme Alanı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Raşit Şentürk (Süleymaniye dışında Fatih İlçesi'ndeki tüm yenileme alanları, Tuzla ve Zeytinburnu yenileme alanlarından sorumlu)
 

* İstanbul 4 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Günseli Aybay (Fatih ve Zeytinburnu'ndan sorumlu)
 

* 5 Numaralı Koruma Kurulu Üyesi aynı zamanda TOKİ çalışanı Yavuz Çelik, Eski röleve müdürü mimar Hüseyin Başçetin
 

* Taşyapı'nın sahibi Emrullah Turanlı
 

* Yorum İnşaat'ın sahibi Osman Ağca
 
 

DANIŞMANLAR DA GÖZALTINDA
 

Gözaltına alınanlar arasında Ekonomi Bakanının Özel Kalem Müdürleri M.B.K ve O.K, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın Danışmanı S.S Çevre Şehircilik Genel Müdürü M.A.K gözaltına alındı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi