Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Yalova milletvekili Temel Coşkun Yalova'da Spor salonu açılışına katıldılar

Törende Yalova'da içerisinde Atatürk Stadyumu ile eski spor salonunun da olduğu 35 dönümlük alanın Yalova'ya devri ve sonrasında Yalova Belediyesi tarafından 80 milyon TL tutarında spor yatırımı yapılmasını içeren protokolde imzalandı. Protokole Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Yalova Valisi Esengül Civelek, Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Ak Parti YalovaMilletvekili Temel Coşkun imza koydu.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Yalova milletvekili Temel Coşkun Yalova'da Spor salonu açılışına katıldılar
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Yalova milletvekili Temel Coşkun Yalova'da Spor salonu açılışına katıldılar Hayrettin Yavuz

Gençlik ve Spor Bakanı Suat KılıçYalova'da yapımı tamamlanan 2 bin 500 kişilik spor salonunun açılış törenine katıldı. Bakan Kılıç ayrıca, Yalova Belediyesi tarafından Yalova'da yapılacak olan 80 milyon TL'lik spor yatırımlarının protokolüne de imza attı.

Bir dizi açılış ve inceleme için Yalova'ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, yapımı 1 yılda tamamlanan spor salonunun açılış törenine katıldı. Salona alkışlar arasında giren Bakan Kılıç, ildeki sporcular ve gençlik merkezlerinde eğitim gören gençler tarafından hazırlanan müzik, folklor ve spor gösterilerini de izledi. Tamamı Roman çocuklardan oluşan Judo takımının oynadığı roman havasını ilgiyle izleyen Bakan Kılıç kendisine çiçek veren bir roman kızı ile de bir süre sohbet etti.

Açılış ve protokol imza töreni öncesinde söz alan Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, göreve geldikleri 2013 yılında önlerine yeni bir hedef koyduklarını belirterek, "Türkiye nasıl önüne 2013 yılında dünyanın en gelişmiş 10 ekonomisi arasında olmayı koyduysa, bizde büyük Marmara Şehrinin ortasında cazip, yaşanılabilir, modern bir kent olmayı hedefliyoruz. Bu hedefimize ulaşmanın önemli adımlarından birisi de Türkiye'de ki bütün kentlerle karşılaştırıldığında göreceli olarak Yalova'nın bir spor kenti olmasıydı. Bugün imzalanan protokolle de Yalova 1 taşla 3 kuş vuracak. Bugün Yalova'ya yetmeyen kent meydanımıza 35 dönümlük bir yeni kent meydanı ek oluşturacağız. Burası Yalova'nın yeni cazibe merkezi olacak. Bunun yanı sıra şu anda Yalova merkezine sıkışmış olan trafiği rahatlatmak adına kent merkezinin altında 4 bin araçlık birde otopark oluşturacağız. Bunlarla birlikteYalova'ya 80 milyon TL'lik yeni spor yatırımları da kazandırılacak" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ise ilde yapılan ve yapımı süren spor tesisleri ile ilgili kısa bilgiler verdi. Yalova'nın bir spor kenti olacağına vurgu yapan Bakan Kılıç, "Bugün Yalova'nın en temel ihtiyaçlarından birisi olan spor tesisi ile buluşturuyor ve bu ihtiyacına cevap veriyoruz. Ayrıca imzalayacağımız protokolle, Yalova'yı Gençlik Ve Spor Bakanlığı ve Yalova Belediyesi işbirliği ile modern bir spor kompleksine daha kavuşturacağız. Burada bir stadyum yapacağız. 11 salonlu bir sporcu fabrikası olacak burası. Tenis Kompleksi, buz pateni ve körling salonu ve futbol antrenman sahalarını Yalova'ya kazandıracağız. Göreceksiniz sadece 2 yıl içerisinde YalovaBursaKocaeli ve İstanbul'un arasında doğası, temiz havasıyla ve spor tesisleriyle dikkat çeken bir spor kentine dönüşecek. Spor kenti hepimize hayırlı Uğurlu olsun" diye konuştu.

Konuşmanın ardından Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal'ın eşi Suna Selma Koçal tarafından hazırlanan bir tablo Bakan Suat Kılıç'a hediye edildi.

Törende Yalova'da içerisinde Atatürk Stadyumu ile eski spor salonunun da olduğu 35 dönümlük alanın Yalova'ya devri ve sonrasında Yalova Belediyesi tarafından 80 milyon TL tutarında spor yatırımı yapılmasını içeren protokolde imzalandı. Protokole Gençlik ve Spor Bakanı Suat KılıçYalova Valisi Esengül CivelekYalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Ak Parti YalovaMilletvekili Temel Coşkun imza koydu.

Bakan Kılıç ve beraberindekiler daha sonra 2 bin 500 kişilik spor salonunun açılış kurdelesini kestiler. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç salona 90'ncı Yıl Spor Salonu adının verildiğini dile getirdi. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç buradaki törenin ardından Yalova'da yapımı süren yarı olimpik yüzme havuzunda incelemelerde bulundu. - YALOVA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi