Ordu - Gölköy ve diğer ilçelerde eğitime kar engeli

Tüm yurtta olduğu gibi Ordu'da da devam eden kötü hava koşulları, yaşamı olumsuz yönde etkiliyor.

Ordu - Gölköy ve diğer ilçelerde eğitime kar engeli
Ordu - Gölköy ve diğer ilçelerde eğitime kar engeli Hayrettin Yavuz

Havaların ısısının iyice düşmesiyle birlikte Ordu'nun büyük bir bölümü kar yağışından etkilendi. Ordu Valisi Kenan Çiftçi, düzenlediği basın toplantısında Ordu'da 13 belde, 221 köy ve 68 mahallenin yolunun kapalı olduğunu söyledi.

Vali Çiftçi, yaptığı açıklamada, "Bugün kar yağışı münasebetiyle hem ekiplerimiz hem kamu kurum ve kuruluşlarımız bazı ilimizdeki hem öğrencileri, engelli ve hamile memurları etkileyen hava durumundan mütevellit kararlar aldık. 13 belde 211 köy 68 mahalle yolumuz bugün itibariyle kapalı. Buradalar sarp ve yokuş olduğu için kar yağışından dolayı rampalarda araçların kaldığını, buzlanmadan dolayı zincir taksalar bile gidemediklerini gördük. Ordu merkezde bir gün okulları tatil ettik. Bazı ilçelerimizde 1 gün bazı ilçelerimizde 2, bazı ilçelerimizde 2,5 gün okullar tatil edilirken, bazı ilçelerde kar olmadığından dolayı okullar tatil edilmedi" diye konuştu.

Vali Çiftçi, Altınordu, Akkuş(YİBO hariç), Aybastı, ÇaybaşıÇamaşÇatalpınar, Fatsa, GölköyGülyalıKabadüzKabataşKorgan, Kumru, Perşembe, Ulubey,Ünye ilçelerinin tamamında 1 gün, İkizce, Gürgentepe ilçesinde ise okullara iki gün ara verildiğini ifade etti.

"VALİ'DEN SÜRÜCÜLERE UYARI"

Vali Çiftçi, sürücülere de uyarılarda bulunurken, "Bu hava şartlarında trafiğe çıkacak arkadaşlarımızın, zincir çekme halatı, takoz gibi kendilerinin ihtiyaç duyacakları malzemeleri mutlaka araçlarına almalarını ve yol şartlarına göre de kar lastiklerini alarak yola çıkmalarını tavsiye ediyoruz. Yoksa biraz uğraşırlar" dedi.

Öte yandan Ordu Valisi Çiftçi, karla mücadelenin İl Özel İdaresi'ne ait 76 ekip, 102 araç, Karayollarına ait 14 tam donanımlı ekiple karla mücadelenin devam ettiğini söyledi. - ORDU

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi