Erdoğan: Türk bayrağı ne bayrağı olacak!

2014 yılı merkezi yönetim bütçe kanunu tasarısı görüşmeleri sırasında TBMM'de konuşan Başbakan Erdoğan, BDP sıralarına bakarak "Tek ırka hizmet etmiyoruz, bayrağımızın rengi şehidimizin kanıdır. Öğrenemiyorsan bil, Türk bayrağıdır" dedi.

Erdoğan: Türk bayrağı ne bayrağı olacak!
Erdoğan: Türk bayrağı ne bayrağı olacak! Hayrettin Yavuz

 

"Millet anlayışımız Türkiye'deki tüm etnik unsurları kapsar. Tek bayrak dedik. Bayrağımızın rengi kıskanan varsa öğrensin şehidimizin kanıdır" diyen Erdoğan, BDP'li bir vekilin tepki göstermesi üzerine, "Öğrenmiyorsan bil! Türk bayrağı olacak ne bayrağı olacak? Biz tek bir ırka hizmet etmiyoruz" şeklinde karşılık verdi

TEK IRKA HİZMET ETMİYORUZ

"Tek ırka hizmet etmiyoruz" diyen Erdoğan, "Biz tek bir ırka hizmet etmiyoruz. Biz Türkiye'de insan olarak kim varsa hepsine hizmet ediyoruz. Yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz. Tek devlet de Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Bunun dışında hiçbir şey tanımıyoruz. eski Türkiye milletin sesine kulak tıkayan bir Türkiye'ydi. Tek bayrak dedik. Bayrağımızın rengi, kıskananlar varsa öğrensin; şehidimizin kanıdır. Hilal bağımsızlığımızın ifadesidir. Yıldız, şehidimizin sembolüdür. Öğrenmiyorsan bil, Türk bayrağıdır" diye konuştu. 

KORKMADAN GELECEĞE YÜRÜYECEĞİZ

Türkiye normalleşiyor, adalet güç kazanıyor. Türkiye'yi yasaklardan kurtardık, bugünlere taşıdık. Korkmadan geleceğe yürüyeceğiz. Türkiye çok büyük devlettir. Türkiye özgürlüklerden korkacak kadar küçük bir ülke değildir. Türkiye kendi öz vatandaşından korkacak küçük bir devlet değildir.

Kaynak: Haber7

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi