Ordu’ya Güngören’den genç aday

AK Parti Güngören Gençlik Kolları Başkanlığı yapan Abdullah Yılmaz, görevinden istifa ederek, memleketi Ordu’nun Altınordu ilçesinden Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Ordu’ya Güngören’den genç aday
Ordu’ya Güngören’den genç aday Hayrettin Yavuz

 

Gençliğe ilk adımlarını atar atmaz siyasi hayatın içine giren, Refah Partisi, Saadet Partisi ve 2002 yılı itibariyle de AK Parti’de görev alan Abdullah Yılmaz, Altınordu Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Henüz 31 yaşında olan genç Belediye Başkan Aday Adayı Abdullah Yılmaz, Gazete365’e açıklamalarda bulundu.

İstanbul’daki belediyecilik ve teşkilatçılık tecrübelerini Altınordu ilçesine yansıtmak istediğini belirten Yılmaz, “AK Parti belediyeciliğinin en önemli ilkesi olan hizmet siyaseti ile Ordu’muzu tanıştırmak istiyorum. Altınordu’muzu dünyaya tanıtmak ve bu anlamda da Ordu’yu marka ve model şehir listesine koymak bizim elimizde. Bu güç Orduluların içinde fazlasıyla mevcuttur” dedi.

ALTINORDU AK PARTİ İLE TANIŞACAK
“Altınordu’muzdaki AK Parti aday adaylarımızdan hangi biri seçilirse seçilsin, Ordu’muz çok büyük hizmetler görecektir” diyen Yılmaz, “ Ordulu hemşerilimizin teveccühü ve genel merkezimizin kararıyla aday adaylarımızdan biri altından kıymetli Altınordu’muza Belediye Başkan Adayı olacak. Eğer bu görev şahsıma tevdi edilirse, aziz milletimizin oylarından ziyade, dualarını almanın peşinde olacağım. AK Parti belediyeciliğinin en önemli ilkesi olan hizmet siyaseti ile Ordu’muzu tanıştırmak istiyorum. Bu muazzez milletimize Başbakanımızın ifadesiyle söylüyorum; Efendi olmamak, bilakis hizmetkâr olmak, en önemli yükümüz olacaktır” şeklinde konuştu.

ORDU’YA HİZMET, ÇOCUKLUK HAYALİMDİ
Memleketi Ordu’ya hizmet etmenin çocukluk hayali olduğunu belirten Yılmaz, “Bu hayalimin, bu aşkımın neticesi aday adayı olarak uzun yıllar edindiğim belediyecilik ve teşkilatçılık tecrübelerime, sizlerin de desteği ile yeni tecrübeler eklemek ve durmadan çalışmak istiyorum. Bizleri takip etmek hesap sormak da hürmete layık aziz Orduluların hakkı ve görevi olacaktır. Ordulular hesap sorulabilir bir yönetimle tanışarak, yönetime de bir nevi ortak olacaklar inşallah. Kültürel değerlerimizi muhafaza edip, adeta geçmişten aldığımız güçle geleceği harmanlayarak, Altınordu’muzu dünyaya tanıtmak ve bu anlamda da Ordu’yu marka ve model şehir listesine koymak bizim elimizde. Bu güç Orduluların içinde fazlasıyla mevcuttur” diye konuştu.

ABDULLAH YILMAZ KİMDİR?
1982 yılında Ordu’da doğdu. İlkokulu Babasının memuriyeti nedeniyle Ordu’daki çeşitli okullarda tamamladı. Ordu Bölge Yatılı Kur’an Kursu’ndan Hafız olarak dereceyle mezun oldu. Ortaokulu Eyüp İmam Hatip Lisesi’nde dışarıdan, Liseyi de Açık Öğretim Lisesi sınavlarına girerek bitirdi. Üniversite Hazırlığı döneminde İlim Yayma Cemiyeti Zeytinburnu Yurdu’nda kalırken İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden 2006 yılında mezun oldu.
 Öğrencilik yıllarında Dünden Bugüne Tercüman Gazetesi’nde ve bazı gazetelerde muhabir olarak çalışan Yılmaz, 2005 yılından bu yana ise İBB Basın Yayın Müdürlüğü’nde çalışmakta.
 Yılmaz, Siyasi çalışmalarına küçük yaşlarda Bayrampaşa Refah Partisi İlçe Teşkilatında başlarken Fazilet Partisi’nin kuruluşundan itibaren Güngören İlçe Teşkilatında çeşitli görevlerde bulundu. AK Parti’nin kuruluşuyla beraber 2002 seçimleri sonrasına kadar Güngören Gençlik Kolları Seçim İşleri Başkanı olarak görev yaptı. Daha sonra Teşkilat Başkanlığı görevini 5 yıldan fazla sürdürdü. 2007-2011 arası SHİB Başkanı olarak görev yapan Yılmaz, bu görevinden 2011 Genel Seçimlerinde İstanbul 3. Bölgeden Aday Adayı olacağından dolayı ayrıldı. Son olarak Temmuz 2011’de yapılan Güngören Gençlik Kolları Kongresi sonrasında Gençlik Kolları Başkanlığı görevini sürdüren Yılmaz, AK Parti Altınordu Belediye Başkan Aday Adaylığı nedeniyle de bu görevinden ayrıldı.
 Yılmaz, 2006 yılında Kurucu Başkan olarak başladığı Güngören Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanlığını ve Güngören Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliği görevlerini de 2011 yılına kadar sürdürdü. Kurucusu olduğu 2012 yılında hizmete başlayan Güngören Genç Akademi Derneğinin yöneticilik görevini de halen sürdürmektedir. Yılmaz, Ayrıca İBB Gençlik Meclisi’nde ilk dönem Meclis Üyeliği görevinde bulunmuştur. Yılmaz, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi