ARTVİN 'de AK Parti Topbaş ile gövde gösterisi yaptı

Kadir Topbaş, Ak Parti Artvin Belediye Başkan adayı Mehmet Kocatepe’ye destek vermek üzere Artvin’e geldi ve hemşerileriyle buluştu.

ARTVİN 'de AK Parti Topbaş ile gövde gösterisi yaptı
ARTVİN 'de AK Parti Topbaş ile gövde gösterisi yaptı Hayrettin Yavuz

 

Ak Parti Topbaş ile gövde gösterisi yaptı

Ak Parti Topbaş ile gövde gösterisi yaptı

Kadir Topbaş, Artvin Belediyesi’ni istedi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş, Ak Parti Artvin Belediye Başkan adayı Mehmet Kocatepe’ye destek vermek üzere Artvin’e geldi ve hemşerileriyle buluştu. Artvin Valiliği’ni ziyaret ettikten sonra Artvin Merkez Camii Meydanındaki miting alanında kendisini bekleyen coşkulu kalabalık ile buluşan Kadir Topbaş, Artvin Merkez’e ve ilçelerine daha iyi hizmetler verebilmek için Artvin’deki yerel seçimleri kazanmaları gerektiğini savunarak, çalışkan, dürüst, üretken, projeci, kısaca adam gibi adam diye nitelendirdiği Mehmet Kocatepe’ye destek verilmesini ve Ak Parti’nin Artvin Belediyesi’ni almasını istedi.

Ak Parti Gövde Gösterisi Yaptı

Artvin Merkez Camii Meydanında yaklaşık 3 bin kişi coşkulu bir şekilde hemşerileri Dünya Belediyeler Birliği Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş’ı karşılamak için bekliyorlardı. Artvin Valisi Kemal Cirit’i ziyaret ettikten sonra beraberinde Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Ak Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta, Ak Parti Artvin Belediye Başkan adayı Mehmet Kocatepe, işadamı Bisse Gömleklerinin sahibi Mustafa Kefeli, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ak Parti Merkez ilçe başkanı Nizamettin Alkan ve il ve de ilçe yöneticileri ile birlikte Artvin Valiliği’nden çıkarak miting alanına geldi. Miting saatinden yaklaşık bir saat öncesinden miting alanını dolduran kalabalığın coşkusu Topbaş’ın gelmesi ile doruğa çıktı. “Adam gibi Adam Kadir Topbaş” sloganları ile birlikte kürsüye doğru yürüyen Topbaş ve beraberindekiler kalabalığın coşkusu ve fazlalığı sebebiyle kürsüye oldukça zorlanarak ulaşabildiler. Kadir Topbaş ve beraberindekilerin kürsüye çıkması partilileri ve vatandaşları daha da heyecanlandırırken, kürsüde Ak Parti’nin eski milletvekiliErtekin Çolak, eski il başkanları Salih Ejderoğlu, Ahmet Özçelik, Dilek Alkan, Tüncer Başer’in yanı sıra birçok eski yöneticinin bulunması dikkat çekerken, Ak Parti bu miting ile birlik ve beraberlik mesajı vermiş oldu. Ayrıca mitingde MHP’nin Artvin Belediye Başkan Adayı Kadir Seçgin’in de gelerek Kadir Topbaş’a hoş geldin demesi ve rakibine de başarı temenni etmesi de mitingin akılda kalan görüntülerinden biri oldu.

İl Başkanı Av. Erkan Balta: Kadir Topbaş’ın kimliğinde Artvin yazması için babası eşini Artvin’e göndermiştir

Ak Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta, mitingdeki ilk konuşmayı yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş’ın, Türkiye Belediyeler Birliği ve Dünya Belediyeler Birliği başkanı olmasından bahsederek Kadir Topbaş ile tüm Artvinliler ne kadar gurur duysalar az olacağını savundu. Konuşmasında Kadir Topbaş’ın kimliğinde Artvin yazması için Topbaş’ın babasının eşini Artvin’e göndermesinden bahseden Ak Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta, “Evinizden, işinizden, değerli vakitlerinizden fedakarlık yaparak Artvin sevdasıyla, Türkiye sevdasıyla, Ak parti sevdasıyla bu alana toplandınız. Hepinizi en derin saygı ve muhabbet hislerimle selamlıyorum…

Bugün Artvin için önemli bir gündür. Bugün  Artvinliler için önemli bir gündür.  Artvin’in güzel insanlarına ve Artvin’in güzelliklerine yakışır bir belediye kavuşmak için yola çıktığımız  gündür.

Sayın Kadir TOPBAŞ bu gün Artvin’de. İstanbul İstanbul olalı diye bir şarkı var ya. İşte İstanbul İstanbul olalı Kadir Topbaş’tan başka kendisine iki dönem Belediye Başkanlığı yapan Kadir Topbaş’tan başka bir isim görmedi. Kadir Topbaş üçüncü kez yine İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan adayı. Ve yine Kadir TOPBAŞ ikinci defa seçildiği Dünya Belediyeler birliği Başkanı sıfatıyla şu anda yerel yönetimler anlamında Dünyanın en önemli ismidir. Kadir Topbaş’ın belediye başkan adaylığı iki gün önce Sayın Başbakanımız tarafından açıklanırken hangi Artvinli gururlanmamıştır. Sayın Başbakanımız Kadir Topbaş ismini açıkladıktan sonra Kadir TOPBAŞ tanıtılırken hikayesini bildiğimden nasıl duygulandığımı anlatamam. Şimdilerde tarih ve kültür köklerine yabancılaşmış çevreler çocukları Amerika doğumlu olsun Avrupa doğumlu olsun diye sırf doğum için onbinlerce dolar masraf yaparak eşlerini doğum için New York’a Paris’e, Roma’ya gönderiyorlar değil mi.

Sayın Başkanımızın ailesi aslında başkanımız doğmadan çok önce İstanbul’a göçmüştür. Fakat o zaman köylüleri eşlerinin doğum zamanı geldiğinde çocuklarımız Artvin’de doğsun nüfus cüzdanlarına Artvin yazsın diye eşlerini doğum zamanı Artvin’e köylerine gönderirlermiş. Sayın Başkanımızın rahmetli pederi de çocuklarının doğumu yaklaşınca eşini Artvin’e göndermekteymiş Kadir TOPBAŞ bu sebeple Artvin doğumludur. İşte Sayın Başkanımızın ismi açıklandıktan sonra kendisi tanıtılırken Kadir TOPBAŞ doğum yeri ARTVİN denmesinin sebebi bu işte bu hikayedir. İşte Kadir TOPBAŞ ve içinde bulunduğu hareket köklerine böyle bağlı bir harekettir. İşte bugün Kadir Topbaş’ın Artvin’e bu güne kadar sahip çıktığı gibi bugünden sonrada Artvin’e sahip çıkacağını göstermek için hemşerileriyle kucaklaşmaya geldiği gündür” dedi.

Erkan Balta: İsrafil Kışla’nın hizmetlerini kendisi mütevaziliğinden anlatmasa da biz onu anlatmalıyız

Konuşmasının devamında Artvin’in öyle mütevazi bir milletvekiline sahip olduğunu ve bu milletvekilin yaptığı hizmetleri de mütevaziliğinden dolayı anlatmaktan çekindiğini belirten Ak Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta, “2011 Genel Seçimlerinde bu meydanda Necip FAZIL diliyle demiştik ki “TOHUM SAÇ BİTMEZSE TOPRAK UTANSIN, HEDEFE VARMAYAN MIZRAK UTANSIN, HEY GİDİ KÜHEYLAN KOŞMANA BAK SEN, ÇATLARSAN DOĞURAN KISRAK UTANSIN” o gün Artvinli tohum saçtı. Artvinli o güne kadar hiçbir sağ partiye vermediği desteği Ak Partiye verdi ve Ak Parti şimdiye kadar Artvin’de bir sağ partinin almış olduğu en yüksek oyoranıyla seçimi kazandık. O zaman saçtığımız tohum İsrafil Kışla gibi bulunmaz bir meyve verdi.

Sayın Milletvekilimiz İsrafil Kışla’yı birileri anlatmalı ben en yakın derece de şahit olduğum için Artvin için gecesini gündüzüne katarak çalışan Artvin için getirdiği en önemli hizmet ve yatırımları bile reklamsız gösterişsiz bir şekilde kendine hiçbir par ayırmadan yapan yüksek seciyeli bir milletvekili.

2011’de saçtığımız tohumla Artvin İsrafil Kışla’yı kazandı fakat Mehmet Kocatepe’yi Ankara’ya gönderemediğimiz için çok üzülmüştük. Fakat bugün anladık ki kaderin projesi farklıymış. Kader o gün Mehmet Kocatepe sen dur sen ARTVİN için daha kritik bir yerde lazımsın diyormuş. Bugün Artvinli senin,  Artvin sevdanı, dinamizmini, hizmet aşkını daha iyi tanısın diyormuş. Sen 30 Mart 2014’te Artvin Belediye Başkanlığı için lazımsın diyormuş. İşte bugün kaderi projenin Mehmet Kocatepe’yi Artvin Belediye Başkanlığı’nın eşiğine getirdiği gündür” şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.

İsrafil Kışla: Adam gibi adam Mehmet Kocatepe ile sizlerin karşısındayız

 

Onun Artvin’e olan sevgisini, sizin ona karşı olan sevginizi biliyorum. Sizlerin talepleri sonucu AK Parti, Artvin’de Mehmet Kocatepe’yi aday gösterdiği için, toplumun her kesiminden olumlu tepkiler ve teşekkürler alıyorum. Mehmet Kocatepe’yi aday olarak belirleyen Başbakanımız başta olmak üzere, AK Parti yetkili organlarına ve teşkilatımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Böyle anlamlı bir günde yoğun programlarına rağmen, bugün, burada bizlerle birlikte olma nezakatini gösterdiği için, Artvin ve Artvinlilerin medarı iftiharı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş Beye de huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum.

Artvin adına, hizmet adına ne zaman ne talepte bulunduysak, her zaman maddi ve manevi destekleriyle hep yanımızda olmuştur. Bugüne kadar İstanbul’da ikinci kez üst üste Belediye Başkanı olmak, hiç kimseye nasip olmamışken Kadir Ağabeyimiz ikinci dönemi tamamlıyor ve üçüncü kez aday olmak nasip oldu. İnşallah da 30 Mart’ta üçüncü kez Başkanımız olacak.

Ve yine Dünya Belediyeler Birliği Başkanlığına ikinci kez seçilmiş olması da, hem Türkiye hem Artvin hem de bizler için gurur verici bir başarıdır. Başkanlar Başkanı, Kadir Başkanım, Artvin’e Hoşgeldiniz, şeref getirdiniz ” dedi.

İsrafil Kışla: Tarihi bir gün yaşıyoruz

Konuşmasının son bölümünde Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, “Bugün Artvin için tarihi bir gün. 30 Mart yerel seçimlerinin, Artvin’de bugün startını veriyoruz. Üç buçuk aylık süre içerisinde birlikte çalışacağız, birlikte koşacağız, birlikte terleyeceğiz. Sıkmadığımız el, çalmadığımız kapı kalmayacak. Bugüne kadar olduğu gibi, bugün de Artvinli hemşerilerimizin bize, gönüllerini açacağına inanıyoruz. 30 Mart’ta, Artvin’de sizlerin sayesinde yeni bir dönem başlayacak inşallah. Bu yeni dönem hiç şüphesiz sizlerin eseri olacaktır.

Dün akşam, İstanbul’da Başbakanımızla uzun uzun bir görüşme yapma fırsatımız oldu. Teşkilatımızın her kademesinde görevli olan bütün kardeşlerimize ve bütün hemşerilerimize kucak dolusu selamlarını ve muhabbetlerini getirdim. Bu soğuk kış gününde, bizleri yalnız bırakmadınız, bu tatil gününüzü bizlerle paylaştığınız ve bizlere Artvin’de böyle bir gün yaşattığınız için, sizlere gönülden teşekkür ediyorum.

Çok değerli hemşerilerim, AK Parti’nin 11 yıl önce iktidara gelmesiyle, Türk siyasi tarihinde bir dönem kapanmış ve yeni bir dönem başlamıştır. İdeolojik siyaset dönemi bitmiş hizmet dönemi başlamıştır. Halka rağmen siyaset yapma dönemi bitmiş, halka birlikte siyaset yapma dönemi başlamıştır. Popülist politikalar, kuru vaadler, yalan ve iftirayla siyaset yapma dönemi bitmiş, dürüst, yapabileceklerinin sözünü veren bir anlayışla, ülke çıkarlarını, milletin çıkarlarını, parti çıkarlarının üstünde gören siyaset anlayışı başlamıştır. Her şey devlet için dönemi bitmiş, her şey insan için dönemi başlamıştır. Yolsuzluklar ve çeteler dönemi bitmiş, ülkenin imkanlarının, ülkemizde yatırımlara dönüştüğü dönem başlamıştır. Buhizmet anlayışı bu dürüstlüktür ki, AK Parti’ye ve Başbakanımıza olan güven, her geçen gün artmış ve artmaktadır” dedi.

Varyant yol ucubesinden sizleri kurtaracağız

Konuşmasının devamında Artvin’i varyant yol ucubesinden kurtaracaklarının altını çizen İsrafil Kışla, konuşmasını; “Artvin’de de, AK Parti her seçimde oyunu artırmış, her seçimde, AK Parti’ye olan halkımızın teveccühü artmış ve en son 12 Haziran 2011 seçimlerinde, Artvin’de AK Parti’nin oyları %47’e ulaşmıştır. Sizlerden aldığımız güçle, sizlerden aldığımız vekaletle, iki buçuk yıldır Artvin’e ve Artvinliye ve ülkemize hizmet etmeye gayret ediyoruz. Hangi siyasi görüşten olursa olsun, bütün hemşerilerimizi, kişi ve kuruluşları, kuşatıcı ve kucaklayıcı bir anlayışla hizmet etmeye gayret ediyoruz. Sadece bize oy verenlerin değil, 170 bin Artvinlinin milletvekili olma anlayışıyla çalışıyoruz.

İl özel idare, üniversite, milli parklar, Köydeş gibi pek çok kurum ve kuruluşlara tarihinde görülmemiş ödenekler sağladık. Eğitim, sağlık, ulaşım, turizm, gençlik, spor, tarım alanlarında ciddi yatırımlar ve imkanlar elde ettik. Artvin’in bir turizm ve eğitim kenti olması hususunda yoğun çalışmalarımız devam ediyor. Turizm mastır planıyla, DOKAP yatırımlarıyla, üniversite ile eğitim kampüsü ile Artvin gelecek yıllarda, bugünden çok daha güzel olacaktır.

Hemşerilerimizi ve hepimizi tedirgin eden Cerrattepe maden yatırımını titizlikle takip ediyoruz. Yeraltı zenginliklerimizi günyüzüne çıkararak, ülke ekonomisine kazandırmak, Enerji Bakanlığımızın asli görevidir. Ancak hepimizin tedirginliği, ülkemiz ve ekonomimiz kazanırken, Artvin’in kaybetmemesidir. Yapılacak her yatırım, yapılacak her iş, mahiyetine ve özelliğine göre pek çok kurum ve kuluşu yakinen ilgilendirmektedir.

Pek çok kurum ve kuruluşun olumlu görüşüne ihtiyaç vardır. ÇED raporunun alınmasına ihtiyaç vardır. Bu yatırımda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığını, Turizm Bakanlığını, Orman ve Su İşleri Bakanlığını ve pek çok kurumu yakinen ilgilendirmektedir. İlgili kurumların, kendi görev alanlarıyla ilgili hususlarda, Artvin’in zarar görmemesi için, titizlikle hareket etmelerini özellikle talep ettik. Gelişmeleri de titizlikle takip ediyoruz.

Artvin’in zarar göreceği bir husus söz konusu olduğunda, buna, ilgili bakanlıkların müsaade etmeyeceğinden eminiz. Bizlerin de siyasetçi olarak buna rıza göstermesi asla mümkün değildir. Bu duyarlılıklar sonucudur ki, pek çok yatırımdan vazgeçilmiştir. Bu konularda halkımızın yeterince doğru bilgilendirilmediği ve ciddi bir bilgi kirliliğinin mevcut olduğunu görüyoruz. Birileri de maalesef bulanık suda balık avlamak peşinde ama buna da asla fırsat vermeyeceğiz. Kaldı ki, Ocak ayında Kafkasör Bölgesi’nde 1600 hektar alan, turizm gelişim bölgesi olarak ilan edilmiştir.

Ulaşımda alternatif yol, Varyantın tarihe karışması, Artvin'in su problemi,          Artvin'in çöp problemi, Teleferik, Doğalgaz

Önümüzdeki dönemde, Artvin'i yaşanabilir, çağdaş, modern bir şehir haline getirecek en önemli projelerimizdir. Artvin'in gelişmesi, modern yaşanabilir bir kent olabilmesi için, yerelde de Ak Parti iktidarına ihtiyaç vardır.

Genç, dinamik, idari tecrübesi, vizyon sahibi kişiliği ve bütün insanları kuşatıcı özelliğiyle Mehmet Kocatepe, Artvin’e yeni bir değer katacaktır. İcraatçı kişiliğiyle, Artvin Belediyeciliğinde Mehmet Kocatepe ile yeni bir dönem, yeni bir anlayış başlayacaktır.

AK Parti Belediyesi demek hizmet demek, AK Parti Belediyesi demek yatırım demek, AK Parti Belediyesi demek sosyal belediyecilik demek, AK Parti Belediyesi demek mutlu ve huzurlu insanların yaşadığı belde demek. Artvin’in ve Artvinlinin buna ihtiyacı olduğuna inanıyoruz.

Belki 30 Martta AK Parti ile Mehmet Kocatepe Belediye Başkanı olacak. Ama inanıyoruz ki, esas kazanan Artvin olacaktır." diyerek konuşmasını tamamladı.

Mehmet Kocatepe: Artvin'i dünyada ki emsalleri gibi turizmin, sporun eğitimin kenti yapacağız.

Dr. İsrafil Kışla’nın ardında kürsüye gelen Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe ise çok mutlu ve duygusal olduğunu söyleyerek konuşmasına başladı.

Kocatepe: “2011 seçimlerinde Milletvekilliğine gidemedik. Bir tarafımız üzgün, diğer tarafımız ise mutluydu. Çünkü %48 oranında AK Parti Türkiye genelinde oy aldı. Artvin’in için projelerim var ama şuanda açıklamıyorum. İleride duyacaksınız. Ben sadece adaylığımı açıklıyorum. Artvin halkı bana güvensin ve oyunuzu eksik etmeyin”

Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe konuşmasına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş'a kendisinin Ak Parti Artvin Belediye Başkan adayı olarak Artvin Halkının karşısına çıktığı ilk gün yanında olduğu için teşekkür etti.

Mehmet Kocatepe yaptığı konuşmada; “Biz Artvin Yusufeli Barhal'da Kadir Topbaş ismiyle bir siyaset öğrendik. Büyüdükçe takip ettik ve bizim idolümüz oldu. Başkanımız İstanbul'a Belediye Başkanı oldu. Bizde onun yolunu takip ediyoruz bu bizim için en büyük şereftir.Sayın Başkanımız Kadir Topbaş geldiğimiz bu noktada hep bizler destek oldu. 30 Mart'tan sonra da en büyük desteği Artvin'imize verecek.Bizlerde Artvin'i dünyada ki emsalleri gibi turizmin, sporun eğitimin kenti yapacağız ”dedi.

Biz Artvin Sevdalısıyız

Konuşmasında kendisine dışarıdan bir aday olduğuna yönelik eleştirilere de yanıt veren Ak Parti Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe, kendisinin öz ve öz Artvinli bir aday olduğunu ve Artvin Sevdalısı bir kişi olduğunu söyleyerek yanıt verdi. Kocatepe; “Biz Artvin sevdalısıyız. Bize öylesine sahip çıktınız ve bağrınıza bastınız ki bu sevdamız aşka dönüştü.2011 genel seçimlerinde bayrağı bıraktığımız yerden alıp hizmet kervanına hizmet yarışına birlikte devam ediyoruz.Bizler makam mevki ve koltuk sevdalısı hiç olmadık. Maddi olarak da bir şeye ihtiyacımız yok. Bizim sizin muhabbetinize hayır duasına, Allah razı olsun duasına ihtiyacımız var. Neden aday oldum biliyor musunuz? İşimiz geri ülkemizin ve dünyanın bir çok iline gidiyoruz. Artvin'e benzeyen öyle güzel şehirler var ki onları görünce içimiz geçiyor. Oralarda gördüklerimizi Artvin'e neden kazandırmayalım.Vatandaşlarımız, engellilerimiz, yaşlılarımız, hanımlarımız yaşanabilir bir şehirde yaşasın istiyoruz.Allah'ta dualarımızı kabul etti” ifadelerini kullandı.

Ankara’da Mehmet Kocatepe’nin ofisi sizin ofisiniz olmadı mı?

Konuşmasında yıllardır Ankara’da yaşadığını ve Allah’ın kendisine Artvinliye hizmet etme fırsatını Ankara’da bir bürokrat olarak verdiğini belirterek sürdüren Mehmet Kocatepe, kendi ofisinin Ankara’da tüm Artvinlilerin ofisinin olup olmadığını miting alanındaki coşkulu kalabalığa sordu. Konuşmasının devamında Kocatepe; “Mehmet Kocatepe'nin Ankara'da ki ofisi Artvin olup Ankara'ya gelen herkesin uğradığı varsa derdinin çözüldüğü yerdir. Artvin çok büyük imkanları sahip bir il değil.Dedik ki Artvin'e bunca yıldır kazandığı birikimimizi, bürokraside ki gücümüzü, devlet tecrübemizi, Başbakanımız Recep tayip Erdoğan'ın belediyecilik Belediye Başkanlığı yıllarından gelen Ak Parti Belediyecilik anlayışını, hükümetimizin gücünü yatırımlarını arkamıza alıp neden Artvin halkına vermeyelim” dedi.

Kadir Topbaş’ın desteğini sizlere hizmet için kullanmayalım mı?

Ak Parti Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe konuşmasında, Kadir Topbaş’ın kendi adaylığının açıklandığının ilk gününde Artvin’de Mehmet Kocatepe’ye destek vermek için gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, mega kentin belediye başkanı ve Dünya Belediyeler Birliği Başkanı Mimar Kadir Topbaş’ın desteğini Artvin’e hizmet etmek için almalarının suç mu olduğunu sordu. Konuşmasında Kocatepe; “Dünya Belediyeler Birliği Başkanı İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Adaylığının açıklandığı günün ertesinde bizimle birlikte Artvin'de onun desteklerini gücünü Artvin için kullanmayalım mı? Dedik ki Allah'ın bu lütfunu kardeşlerimizle paylaşalım. Damardan damara kan verip Artvin'in sorunlarını çözmek için buraya geldim.Bizler belediye başkanı olursak hangi görüşten olursa olsun herkese hizmetkar olmaya geliyoruz.Bizde ayrı gayrı yoktur. Artvin'deki hizmet güneşi herkesin üzerine doğacak” dedi.

Ben hepinizin kardeşi, ağabeyi, yeğeni, torunu veya çocuğuyum

Kendisinin Ankara’da bir bürokrat olarak yaşamasına karşın Artvinli olmaktan her zaman gurur duyduğunu ve hayatının hiçbir noktasında da Artvinliden ve Artvin’den uzak kalmadığına dikkat çeken Mehmet Kocatepe, herkesin Ankara’da yaşayan bir akrabasının olduğuna vurgu yaparak kendisinin de herkesin ağabeyi, kardeşi, yeğeni, torunu ve çocuğu olduğunu ifade ederek konuşmasını sürdürdü. Kocatepe; “Sizlerin Artvin'in dışında oğlunuz eşiniz dostunuz büyüğünüz yok mu işte ben onlardan biriyim.Kiminizin oğlu, kiminizin kardeşi, kiminizin yeğeniyim. İmdi sizlerden bana Memleketime olan vefa borcumu ödemem için fırsat vermenizi istiyorum. Seçime dahi 4 ay var projelerimi buradan açıklamak istemiyorum Bu bir adaylık konuşmasıdır. Önümüzde ki 4 ay da projelerimizi STK'larla tek tek paylaşacağız. Ama yönetim anlayışımızı buradan söylemek istiyorum. STK'lar bizlerin en büyük destekçisi olacaktır. İstişare edeceğimiz kanallarımız olacaktır. Sosyal Belediye bizim işimiz. Artvin'de engellilerin destekçisi olacağız.

Artvin’in yeşiline, doğasına, suyuna zarar verecek her şeyin karşısında olacağım

Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe, Artvin için projelerinin olduğunu ve bugün henüz o projelerini açıklamayacağını belirtirken, Artvin’in doğasına, suyuna, toprağına, havasına ve yeşiline zarar verecek herkesin karşısında olacağını belirtti. Konuşmasının son bölümünde; “Artvin'in Artvinlinin tüm hassasiyeti benimde hassasiyetimdir.Artvin'imin havasına, yeşiline, suyuna, doğasına zarar verecek herşeyin karşısında sizinle birlikte olacağız. Sizin hassasiyetiniz bizim hassasiyetimiz olacaktır. Bu duygularla Artvin belediye başkanlığına adaylığımı açıklayarak Allah bizleri mahcup etmesin Allah yar ve yardımcımız olsun!diyorum" dedi.

Topbaş: Artvin ile her zaman gurur duydum. Ciğerlerimde ilk kez Artvin’in havasını hissettim

Kadir Topbaş’ın anons edilmesi ile alanda coşku doruğa çıkmış oldu. Mitingde en fazla beklenen an da bu olsa gerekti. Topbaş’ın mikrofonu eline alması ile birlikte uzun süre konuşmak için beklemesi de bir oldu. Sloganlar sebebiyle yaklaşık 5 dakika konuşmasına başlayamayan Kadir Topbaş, Artvin ile gurur duyduğunu ve her daim de bu gururu duymaktan da onur hissettiğini söyleyerek konuşmasına başladı.

Konuşmasında Artvin’in farklı bir büyüsünün olduğunu anlatan Kadir Topbaş, “ Artvin'in farklı bir büyüsü var. İlk soluduğum hava olduğu için dünyaya ilk geldiğimde ciğerlerime Artvin'e soluduğum için Artvin'e bir başka sevdam var.Rahmetli babam her yaz tatilinde bizleri, geçmişimizden geleneğimizden kopmayalım, sevdamız bu topraklarla haşır neşir olsun diye Artvin'e köyümüze gönderirdi.Bende aynı şeyi çocuklarımızla birlikte yapıyorum tatillerimi köyümde geçiriyorum. Dünya'nın bir çok yerine gittim ama Artvin benim için bir başka. Artvin başka güzel İstanbul gibi sevda şehri” dedi.

İnanıyorum ki her Artvinli benimle gurur duyuyordur

Her Artvinlinin kendisini takip ettiğine ve kendisi ile de gurur duyduğuna inandığını açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş, konuşmasının devamında; “ Dünyanın hayranlık duyduğu kıtaların buluştuğu, medeniyetler beşiği Türkiye'nin mozaiği Türkiye'nin aynası bir kentte yaşamak ve böyle bir kentte idareci olmak, böyle bir sorumluluğu almak benim için bir gurur meselesi. İnanıyorum ki her bir Artvinli hemşerimde benim orada görev yapmamdan gurur duyuyor.İstanbul'a hizmet üretiyoruz ve İstanbul'u yaşanabilir bir şehir haline getiriyoruz. Bir çok devlet adamı ve dünya belediye başkanları bunu nasıl başardığımızı soruyor. Başbakanımız bize 3 öğüt vermişti. Başarının temeli insan yönetimi, zaman yönetimi ve para yönetimi. Bu üçünü başardığınızda başarıda geliyor.Bugün Türkiye'de yeni kaynaklar bulunmadı petrol ortaya çıkmadı. Bugün Türkiye'nin gelişmesiyönünde büyük projelere imza atan bir başbakanımız var. Bizde aynı şekilde İstanbul'da her alanlarda ki sorunları tek tek çözüyoruz. İstanbul bizim sevdamız.İstanbul bizi bilir bizde İstanbul'u biliriz. İstanbul güzelliklerle dolu bir şehir. Bu güzelliklerin bu şehrin geleceğe taşınması adına bir çok mesai ve siyasi arkadaşımızla el bir yaptık.

İstanbul geçmişte bütçede para olmazdı. İstanbul'da belediye çöp karnesi alamıyordu. Biz İstanbul'da kaynakları doğru kullandık yetimin hakkı var dedik.Kimseye yedirmedik. Bütçemiz doldu taştı. 10 yıl içerisinde İstanbul'da yapmış olduğumuz yatırımların toplamı 60 katrilyon.Geçmişte bu paralar nereye gidiyordu. Neden sorgulanmıyor. Geçmişte ki bu kaynakları kim heder etti. Milletin kaynakları nerelerde heder ettiler. Geçmişte ki susuz bir İstanbul, çöpten geçilmeyen bir İstanbul bugün 15 milyon nüfusuna rağmen su problemi yaşamayan bir şehir. Dünya'da sadece İstanbul metrosunu belediye olarak kendisi yapıyor.Dünyada metrosunu kendisi yapan başka bir belediye yok. Kaynakları doğru kullandığımız için bunları yapıyoruz. İstanbulluların desteğiyle iki dönemi tamamladık. Üçüncü dönem için de tarihte ilk defa partimiz bizi İstanbullulara takdim etti. İnanıyorum ki İstanbullular bizi tekrar takdir edecekti. Hep söylerim tarlada izi olamayanın haranda yüzü olmaz.Bizim tarlada izimiz var harmanda da yüzümüz. Eğri dalın gölgesi eğri olur der Yunus Emre. Bizim gölgemiz eğri düşmez.Biz sözümüzü yerde bırakmayız.Biz milletimize ülkemize hizmet etmenin gururunu yaşamaktayız.

Artvin Türkiye'de demokrasinin en güzel yaşandığı il olarak bilinir.Demokrasinin gereği siyasi partiler vaz geçilmez unsurlardır. Siyasi partiler gelirler yetki isterler sizler sizde yaptıklarına programlarına bakarak seçiminizi yaparsınız. Herkes de buna saygı duyar. İyi ki demokrasi var.Sizlerde Artvin merkez ve ilçelerinde belediye başkanlarını köylerinizde de muhtarları seçeceksiniz.İnanıyorum ki hassasiyet gösterip en doğru ve güvendiğiniz insanlara bu yetkiyi vereceksiniz.

Ak Parti Belediyeciliğinin yerel yönetimlerdeki başarısını zaten biliyorsunuz. Yerel yönetim bizim işimiz.Sadece Türkiye'ye değil bütün dünyaya model olmuşuz. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi olarak Pakistan'ın Lahor kentinde bir buçuk yıldan beri çöp toplama işinde biz öncülük ettik. Teknik danışmanlık veriyoruz. Şuanda Lahor Pakistan'ın en temiz şehri oldu 6 şehrin temizliğini daha bizim yapmamız istendi. Önümüzde ki aylarda da Mekke-i Mükerreme'de de temizlik içinde bizim teknik desteğimiz olacak. Avrupa'dan da destek istenmekte. Avrupa'da Hollanda'da Amsterdam Belediyesi Roterdam Belediyesi bizi örnek almak istediklerini ifade ediyorlar. Yerel yönetim bizim işimiz. Bu yüzden de diyorum ki bu yerel seçimlerde Mehmet Kocatepe kardeşimize bu görevi verin.

Dünya'da coğrafyası Artvin'den çok daha zor kentler var. Oraları öyle imar etmişler ki o şehirler paha biçilemez hale gelmiş. Bu bir kader değil. Teleferik projesini ilk söyleyen benim Bu şehre bir rahatlık getirir. Bunu yaparken de minibüs esnafımızı asla mağdur etmeyin de dedim. Artvin için 2014 Mart Yerel seçimleri inşallah bir milat olur ve bir değişim dönüşüm yaşanır. Artvin'in bugün ki durumu kader değil.

1977 de Artvin Millet vekili adayıydım 312 köyü kapı kapı gezdim. Orada orman köylülerimizin yaşam tarzını gördüm. Orman rezervleri doğru kullanamadığı için hem orman köylüleri zarar ediyor demiştim. Orda ki vatandaşlarımızda 'Olsun Allah Devlete zeval vermesin diyecek kadar mert vatansever bir Artvinli gördüm. Artvin insanı da böyle.

1977 ve 1987'de Artvin'in tüm köylerini gezmiş bir insan olarak bu coğrafyayı bilen bir insan olarak bugün buraya kendi köylüm olan değerli bir insanı Ak Parti Artvin Belediye Başkan Adayını Mehmet Kocatepe'yi emanet etmek için buradayım.

Destek verin Artvin'i Ak Parti Belediyeciliğiyle tanıştırsın. Artvin’e hizmet etsin. Sizler hizmetin en iyisine layıksınız ve size bu hizmeti getirebilecek adam gibi bir adamı teslim ediyorum. Artvin Belediyesi’ni Ak Parti’nin alması sizlerin de büyük hizmetleri alması anlamına gelecektir. Sizleri saygıyla selamlıyorum ve Allah’a emanet olun, diyorum” ifadelerini kullanarak konuşmasını tamamladı. 

Miting bu konuşma ile son bulurken, mitingin sonunda Kadir Topbaş ve kürsüde bulunan herkes ellerini kaldırarak birlik ve beraberlik mesajı vermiş oldular. Mitingin ardından Topbaş yine aracını kendisi kullanarak Artvin’den ayrılarak Trabzon’a doğru yola çıktı.

Ç.P.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi