Belediye Başkanı Topbaş, Vali Cirit'i ziyaret etti

Topbaş'ın, Vali'yi ziyareti sırasında Artvinli öğrenci Topbaş'tan Miniatürk'e Artvin'e ait bir eserin maketinin konulmasını istedi.

Belediye Başkanı Topbaş, Vali Cirit'i ziyaret etti
Belediye Başkanı Topbaş, Vali Cirit'i ziyaret etti Hayrettin Yavuz

 

Belediye Başkanı Topbaş, Vali Cirit'i ziyaret etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Artvin’de

Topbaş, Artvin Valisi’ne hayırlı olsun ziyaretinde bulundu

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş’ın memleketi Artvin’e olan ilgisi sürüyor. 5 Aralık 2013 Perşembe günü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den aday gösterilen Mimar Kadir Topbaş, aday olur olmaz memleketi Artvin’e geldi.

Artvin il sınırı olan Arhavi ilçe sınır girişinde coşkulu bir kalabalık tarafından karşılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş, hemşerileri ile kucaklaştı. Yanında Ak Parti Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe, Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Ak Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta ve işadamı Bisse Gömleklerinin sahibi Mustafa Kefeli ve çok sayıda işadamı ve de siyasetçi ile birlikte Arhavi’deki coşkuya ortak olan Kadir Topbaş, kendisi için tahsis edilen aracın şoförlüğünü de kendi yaparak Arhavi ilçe sınırından Artvin’e doğru hareket etti. Yüzlerce aracın takibiyle Arhavi-Hopa ve Borçka’yı geçen Kadir Topbaş ve beraberindekilerini ilçe girişlerinde coşkulu kalabalıklar karşıladı. Her gittiği ilçede yoğun ilgiyle karşılaşan Kadir Topbaş, Artvin Merkez’e öğlen saatlerinde geldi. Ak Partinin seçim otobüsünün hemen arkasında başkanı araba kullanırken gören vatandaşlar şaşırırlarken, çaldığı kornalarla vatandaşları selamlayan Kadir Topbaş, Artvin Merkez’de Artvin Valiliği’nin önünde Vali Kemal Cirit tarafından karşılandı.

Kadir Topbaş: Artvin’e olan ilgim hiçbir zaman bitmeyecek. Bu şehirde yapılacak çok iş var.

Artvin Valisi Kemal Cirit’i makamında ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, iki ay gibi kısa bir süre önce atanan Vali’ye hayırlı uğurlu olsun, ziyaretinde bulunduklarını söyledi. Artvin’e bulduğu her fırsatta geldiğini ve doğduğu ancak büyümediği topraklar olmasına karşın hiçbir zamanda memleketine ilgisinin azalmadığını söyleyen Kadir Topbaş’ın Artvin tam bir turizm şehri olabileceğini ve yapılabilecek yatırımlar ile turizm alanında marka olabileceğini söyledi. Daha önceki dönemlerde Artvin’e ait bir çok projelerinin bulunduğunu ve bunların bir bölümünün gerçekleştirildiğini ancak teleferik projesi gibi bazı projelerin gerçekleştirilemediğini  belirten Kadir Topbaş, bu projeleri zaman içerisinde genç, girişken, çalışkan ve iyi bir bürokrat olan Vali Kemal Cirit ile birlikte gerçekleştirmek için çaba göstereceklerini belirtti. Yanında getirdiği işadamlarını da tanıtan Kadir Topbaş, memleketinin yeni valisi Kemal Cirit’e başarı temennisinde bulundu.

Kemal Cirit: Sizin peşinizi bırakmayız Sayın Topbaş

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin’in gerçekleştirilmesi gereken projelerinde her zaman desteğe ihtiyaçlarının olduğunu söyledi. Bundan böyle Artvin için gerçekleştirmek istedikleri büyük projelere destek alma noktasında Sayın Topbaş’ı sürekli rahatsız edeceğini ifade eden Vali Cirit; “ Merak etmeyin Sayın Başkanım ben sizin peşinizi hizmetlere destek alma noktasında bırakmayacağım” dedi. Bu sözler üzerine Topbaş ve beraberindekilerin gülümsedikleri gözlendi. Vali Kemal Cirit, ilin coğrafyasının zor olduğunu ve Hopa dağı ile birlikte coğrafyadaki zorlukların kendini gösterdiğini ancak yapılacak önemli yatırımlarla bu zorlukların da yenilebileceğini vurguladı. Vali Cirit, ziyaretinden dolayı da Kadir Topbaş ve beraberindekilerine teşekkür etti. Vali Cirit, ayrıca yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığı Başbakan Erdoğan tarafından açıklanan Kadir Topbaş’a da hayırlı uğurlu olsun, temennisinde bulundu.

Miniatürk’e Artvin’e ait bir eser koy Kadir Amca

Vali Cirit’in konuşmasının ardından Kadir Topbaş’tan bir sürpriz talep oldu. Artvin Menderes Koleji 5.Sınıf öğrencisi Eray Yiğit Gül, elinde bir gazete ile Kadir Topbaş’ın yanına gelerek kendinden talebi olduğunu söyledi. Talebinin ise İstanbul’da gezdiği Miniatürk’te Artvin’e ait bir maketin bulunmadığı ve buraya Artvin’e ait bir yerin simgeleneceği maketin konulması olduğunu söyledi. Daha önce Başkan Topbaş’a yazdığı mektubun haber yapıldığı gazeteyi de sunan öğrenciyi kendisi ile Valinin arasındaki sehpaya oturtan Kadir Topbaş, özel kalemine talimat vererek konuyla ilgileneceklerini söyledi. Öğrenciye önerisini de soran Topbaş’a öğrenci, başta Deriner Barajı olmak üzere Atatürk anıtı ve kiliseler olmak üzere konulabilecek birçok eserin olduğunu söyledi. Başkan Topbaş, değerlendireceklerini ve Dünya’nın sayılı yükseklikteki barajı olan Deriner Barajı’nın bir maketinin yerleştirilmesi noktasında çalışma yapacaklarının sözünü verdi. Öğrenciyle kısa bir süre sohbet eden Başkan Topbaş daha sonra Vali Kemal Cirit’in kendisine hediye ettiği kilimi aldı. Vali Cirit’e teşekkür eden Başkan Topbaş ardından miting alanına doğru hareket etti.

Ç.P.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi