Erdoğan: "Bunun Adı Vatana İhanettir" Başbakan o konuyla ilgili ilk kez konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) belgesinin bir gazetede yayınlanmasıyla ilgili olarak, "Bilgilerin sızdırılması düpe düz vatana ihanettir" dedi.

Erdoğan:
Erdoğan: Hayrettin Yavuz


Başbakan Erdoğan geceyi geçirdiği Tekirdağ’da bugün saat 12.00’de toplu açılış törenine katıldı ve yaklaşık 2 bin kişiye hitap etti. MGK'nın gizli belgelerin sızdırılarak basında yer aldığını hatırlatan Erdoğan, şunları söyledi:
“Şimdi hükümeti fişlemekle suçlayanlara sesleniyorum. Hükümeti fişlemekle suçlayanlar, öncelikle acaba bu istihbarati bilgileri, bu gizlilik bilgilerini acaba bu adamlarınıza, bu yandaşlarınıza kimler sızdırdı? Bunu ortaya koyun. Anayasamızda bu konularla ilgili çok açık net yasaklar var. Yasaklar insanların fikir özgürlüklerinde olursa biz karşıyız ama devletin öyle mahremleri vardır ki, bu mahremleri kimsenin teşhir etmeye, ifşa etmeye hakkı yoktur. İnsanların da kendilerine ait mahremleri vardır. Bunları da kimsenin teşhir etmeye hakkı yoktur. İşte bununla ilgili gerek Başbakanlık, gerek MİT, gerek MGK suç duyurusunu yaptı. Şimdi bakıyorum da bazı medya grupları, maşallah el ele vermişler. Bunlar düne kadar hiç bir araya gelemezlerdi. Şimdi bir araya gelmeye başladılar. Bunu özgürlük olarak iddia ediyorlar. Bunun adı özgürlük değil. Bunun adı bu vatana düpe düz, bu ülkeye, bu vatana ihanettir. Başka bir şey değildir."

CHP'Lİ BELEDİYELERE OPERASYONLAR

Başbakan Erdoğan CHP'li belediyelere yönelik soruşturmalara da değinerek bu konuda kendilerine yönelik eleştirilere de yanıt verdi. Erdoğan, "Bizi itham ediyorlar. Bize iftira atıyorlar. Neymiş, belediyelerde operasyonları hükümet yaptırıyormuş. Sevsinler sizi. Türkiye'de yargı bağımsızdır. İddiaya bakar. Delile bakar, somut verilere bakar, kararını ona göre verir. Biz de hükümet olarak belediyeler konusunda elimizdeki yetkiyi, aynı şekilde somut delillere dayanarak kullanırız" dedi.
Tekirdağ belediyesiyle ilgili yargı sürecine müdahale etmeye hakları olmadığını söyleyen Erdoğan, "Yargı kararını kendisini verecektir. Şunu söylemek durumundayım, Ey muhalefet siz yolsuzluk diyordunuz. Hükümete çamur atıyordunuz. Tekirdağ'da neredesiniz? Burayı neden gündeme getirmiyor, neden burayla ilgili yorum yapmıyorsunuz? Yolsuzluk konusunda bunlar neyse, çevre konusunda da böyle samimiyetten uzaklar" diye konuştu.

"GEZİCİLER ERGENE'DE NERDEYDİNİZ"

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin Ergene Havzası içinde yer aldığını belirten BaşbakanRecep Tayyip Erdoğan bölgede 53 belediyenin ve 1 milyon 150 bin insanın yaşadığını hatırlatıp bölgedeki kirliliğe dikkat çekti. Erdoğan, "Ergene Havzası, Trakya çok hızlı şekilde kirleniyor. Belediyelerin bu meseleyi çözmesi gerekirdi. Bunların da neredeyse tamamına yakını CHP belediyesi. Bu belediyeler ne yazık ki bu sorunu çözmedi" diye konuştu. Erdoğan kirlilik konusundaki eleştirilerini, Gezi Parkı olaylarına da değinerek şöyle sürdürdü: "'Biz bu adımı atacağız dedik. Çünkü hiç bir proje üretmediler. Bu konuda çevre deyince, yeşil deyince, ağaç deyince istismar etmek için öne çıkanlar bu kirlilik karşısında sustular. Konuşmadılar. Neredeydi Geziciler? Ergene çayını niye gelip de görmediler? O kirliliği niye görmediler? Oralar atık su atanları niye görmediler? Hani bunlar çevreciydi? Nerde bunların çevreciliği? Laf ola beri gele. Polise taş atmak, polise hakaret etmek. Kanlı terör örgütleriyle beraber hareket etmek konusunda maşallah çok becerikliler. Ama işe gelince orada yoklar. Projeye, uygulamaya gelince orada yoklar. Yıllardır Trakya bölgesinde belediyelerin bir kısmını idare ettikleri halde, neredesiniz? Ergene boyunca hiç bir meseleye çözüm üretemediler. Taş üstüne taş koyamadılar. Eserleriyle, hizmetleriyle değil başka şeylerle konuşuluyorlar."

'ALCAZ BÜYÜKŞEHİR'İ BE YA'

Başbakan Erdoğan için alana asılan pankartlar da dikkat çekti. Yerel şiveyle yazılan 'Söz veriyoruz alcaz büyükşehiri be ya' yazılı pankart dikkat çekti. Bazı kadınlar Başbakan Erdoğan maskesi taktı.
Konuşmanın ardından Erdoğan kendisine eşlik eden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu'yla birlikte toplu açılış kurdelesini kesti.
Başbakan Erdoğan eşi Emine Erdoğan'la birlikte kalabalığın yanına gelerek satranç takımı dağıttı. Erdoğan ve yanındakiler daha sonra Tekirdağ Valiliğini ziyaret etti.

ÇÖP KUTULARI TOPLATILDI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Vilayet Meydanı önünde yaptığı toplu açılış töreni öncesinde polis geniş güvenlik önlemi aldı. Polisin talebi üzerine bölgedeki çöp kutuları toplatıldı ve elektrik trafolarının kapaklarına Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) ekipleri tarafından kilitlere mühür vuruldu.

Kaynak: 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi