Topbaş'tan ilk müjde geldi

AK Parti'nin İBB adayı Kadir Topbaş, belediye binasına geldiğinde büyük bir kalabalık tarafından karşılandı.

Topbaş'tan ilk müjde geldi
Topbaş'tan ilk müjde geldi Hayrettin Yavuz

çüncü kez aday gösterilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından adaylığı açıklandıktan sonra ilk kez geldiği belediye binasında, belediye personelinin 'Sarıgül muhtar' sloganları eşliğinde sürpriz bir törenle karşılandı.

Topbaş, taşeron olarak çalışan 693 itfaiye ve zabıta personeli “sözleşmeli” yapma sözü verdi.

Üçüncü kez aday gösterilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından adaylığı açıklandıktan sonra ilk kez geldiği belediye binasında, belediye personeli tarafından sürpriz bir törenle karşılandı.

Cuma namazını Fatih Camii’nde kıldıktan sonra makam aracıyla geldiği belediyenin protokol yolunun başında zabıta ekipleri ve çalışanlar tarafından makam binasının protokol girişinde makamına protokol yolu zabıta ekibi “İstanbul aşığı Kadir Topbaş” ve “Kazanan İstanbul” pankartlarıyla karşılanan Kadir Topbaş, yaptığı teşekkür konuşmasında İstanbullulara, herkesi hayretler içinde bırakacak bir proje vaat etti, ancak ne olduğunu zamanı gelince açıklayacağını söyledi. Topbaş, taşeron olarak çalışan 693 itfaiye ve zabıta personeli “sözleşmeli” yapma sözü verdi.

'SARIGÜL MUHTAR'

Kendisini bekleyen bir grup kalabalık, “Sarıgül Muhtar” ve “Sarıgül evine, Büyükşehir neyine” diye sloganlar atmasına karşılık, Topbaş muhtemel rakibi Sarıgül’e yüklenmek yerine, projelerinden söz edip, İstanbulluların vefa ve güven duygusuna inandığını ifade etti. İstanbul’a adaylığın büyük hassasiyet istediğini vurgulayan Topbaş, kendisine yeniden bu görevi veren Başbakan Erdoğan ve .desteklerinden ötürü partisinin üst kurullarına teşekkür edip, “Şimdi sıra İstanbulluların güvenini almakta. İstanbul tesadüflere, maceralara sürüklenemez” diyerek, İstanbullulardan bir kez daha yetki istedi.

BOŞ TENEKENİN SESİ ÇOK ÇIKAR

Belediye binasının önünde toplanan kalabalığa hitap eden Topbaş, bir önceki seçim propaganda çalışmaları sırasında söylediği “Boş tenekenin sesi çok çıkar” şeklinde söylediği sözü hatırlatıp, “Zülfü-yare dokunmuşuz” dedi. 2019 yılında görevi bıraktığında İstanbullulara söyleyecek çok sözü olacağını ifade eden Topbaş, “2019’da görevimi İstanbulluların hayır duasıyla bitirmek istiyorum. Siyaset 2 şey için olur. Ya idealiniz olur, ya menfaatiniz. Benim amacım bu şehri hak ettiği yere getirmek. Herkes İstanbul’u kıskansın istiyorum. İstanbul’a değer” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi