Batum'a Resmi

Vali ÇİFTÇİ, “2010 yılında imzalanan bir protokolle Ordu ile kardeş şehir olan Batum’a, ilgili bürokratlarımız ve Ordu, Fatsa ve Ünye Ticaret ve Sanayi Odası temsilcileri ile birlikte 2 günlük bir çalışma ziyareti gerçekleştirdik.

Batum'a Resmi
Batum'a Resmi Hayrettin Yavuz

 

Vali Kenan ÇİFTÇİ Başkanlığındaki Ordu heyeti, Ordu Belediyesi ile Gürcistan Özerk Acara Cumhuriyeti Batum Belediyesi arasında ekonomik, turizm, kültür ve sosyal alanda işbirliği ve dayanışmanın gelişmesi amacıyla 2010 yılında imzalanan protokol ile Ordu’nun kardeş şehri olan Batum’a çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

 

Ordu heyeti, Batum şehrindeki temaslarına ilk olarak Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Archil KHABADZE’yi ziyaret ederek başladı. Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümeti’nin sağlık, tarım, maliye ve turizm bakanlarının da yer aldığı ziyarette, Ordu ile Batum arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi, kültürel ve sosyal yönlerin daha da güçlendirilmesi dile getirildi.

 

Ziyarette, Vali Kenan ÇİFTÇİ de Batum ile Ordu arasında ortak ekonomik, sosyal ve kültürel projeler geliştirilebileceğine vurgu yaparak, 2014 yılı Şubat ayında Çambaşı Yaylası’nda yapılacak olan kar şenliğine Gürcistanlı, Batumlu kayakçıları ve konukları beklediklerini söyledi.

 

Ordu heyeti daha sonra Vali Yardımcısı Bekir ATMACA Başkanlığında, Batum Ticaret ve Sanayi Odası’na bir ziyaret gerçekleştirdi. Burada, Ordulu ve Batumlu işadamları bir araya gelerek, ortak ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve artırılması yönünde görüşmelerde bulundu. Heyetler arasındaki görüşmelerde, Ordulu ve Batumlu işadamlarınca proje önerileri dile getirilerek, ortak yatırım yapma yönünde somut adımlar atıldı.

 

Ordu heyeti, 4 Aralık 2013 günü Batum’da yaptıkları ziyaret ve temaslardan sonra Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Archil KHABADZE’’nin onurlarına verdiği akşam yemeğine katıldı.

 

5 Aralık 2013 günü de Batum’daki programını sürdüren Ordu heyeti, Batum’un ünlü botanik parkını gezdi ve burada incelemelerde bulundu. Heyet, Ordulu işadamlarının Batum’da yaptığı yatırımları inceledikten sonra Batum temaslarının tamamlayarak, Ordu’ya döndü.

Ordu’nun kardeş şehri olan Batum’a gerçekleştirilen 2 günlük çalışma ziyaretini değerlendiren Vali Kenan ÇİFTÇİ, Batum çalışma ziyaretinin oldukça verimli ve faydalı geçtiğini söyledi.

Vali ÇİFTÇİ, “2010 yılında imzalanan bir protokolle Ordu ile kardeş şehir olan Batum’a, ilgili bürokratlarımız ve Ordu, Fatsa ve Ünye Ticaret ve Sanayi Odası temsilcileri ile birlikte 2 günlük bir çalışma ziyareti gerçekleştirdik. Bu ziyaretimiz, her yönüyle çok verimli ve faydalı geçmiştir. Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Sayın Archil KHABADZE, ilimizi ziyarette bulunmuş ve bu ziyaret esnasında bizleri Batum’a davet etmişti. Bu davet üzerine gerçekleştirdiğimiz çalışma ziyaretinde, ikili ticari ilişkilerin geliştirilmesi, kültürel ve sosyal ilişkilerin daha da güçlendirilmesi yönünde önemli adımlar atılmıştır. İşadamlarımız, Batumlu işadamları ile yaptıkları görüşmelerde ortak yatırım yapma ve proje geliştirme yönünde somut kararlar almışlardır. Öteden beri var olan Batum ve Ordu dostluğu, bu ziyaretimizle daha da pekişmiştir. İki şehir halkı arasındaki kültürel işbirliği ve dayanışma, ümit ediyorum bundan sonra daha da artacaktır” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi