Enver Yılmaz Ordu Ak Parti Belediye Başkan Adayı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında açıkladığı 10 belediye başkan adayının ardından bugün de bazı büyükşehirler başta olmak üzere 21 şehrin belediye başkan adayını açıklıyor. Enver Yılmaz önümüzdeki yerel seçimlerde Başbakan Erdoğan tarafından bugünkü yapılan il başkanları toplantısında Ak Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adayı olarak . Enver Yılmaz kimdir?

Enver Yılmaz Ordu Ak Parti Belediye Başkan Adayı
Enver Yılmaz Ordu Ak Parti Belediye Başkan Adayı Hayrettin Yavuz

Enver Yılmaz kimdir?

Haber: Enver Yılmaz Kimdir? Enver Yılmaz Ordu Ak Parti Belediye Başkan Adayı

Başbakan Erdoğan, partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında 21 ilin belediye başkan adaylarını tanıtıyor. Başbakan Recep Tayyip ErdoğanAK Parti gruptoplantısında açıkladığı 10 belediye başkan adayının ardından bugün de bazı büyükşehirler başta olmak üzere 21 şehrin belediye başkan adayını açıklıyor.

Ak Parti'nin yeni büyükşehir olan Ordu için düşündüğü isimlerden birisi Enver Yılmaz. Aslen Ordulu olan Enver Yılmaz önümüzdeki yerel seçimlerde Başbakan Erdoğan tarafından bugünkü yapılan il başkanları toplantısında Ak Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adayı olarak . Enver Yılmaz kimdir?

Enver Yılmaz, 20 Mart 1970'te Ordu Ulubey'de doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Hamide'dir. Enver Yılmaz, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Hâkim olarak görev yaptı. Serbest avukat olarak çalıştı.

Enver Yılmaz 22 ve 23. Dönem Ordu Milletvekili seçildi. 22. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevinde bulundu.
Enver Yılmaz, 24. Dönemde Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu üyesi oldu ve KEİPA'nın Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.
Enver Yılmaz, Almanca bilen Yılmaz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Bizim enerjimiz var, onlar ise var olanla yetiniyor. Proje siyasetinin karşısına istismar siyasetiyle çıkıyor. Muhalefetle aramızda fark var. Tek bir eser ortaya koymadan oyları aldı. Daha çok oy almak gibi bir derdi var.

CHP'de bir genel başkan yardımcısı Suriyeli sığınmacılar seçmen yapıldı diyor. 18 yıldır Türkiye'de oturan biri... İşte bunlar böyle. Genel müdürleri neyse, genel müdür yardımcıları o, milletvekilleri o...

Edep haya tanımadan saldırıyorlar. Onlara hakaret ederseniz, onların gıdası hakaret, onları büyütürsünüz. Küfredildiğinde memnuniyet duyarlar.

Hiçbir iftiralarını karşılıksız bırakmayacağız ama edep ve hayamızdan taviz vermeyeceğiz. Onlara ihtiyaçları olan öamuru vermeyeceğiz.

Bizi tahrik etmek için yaptıkları edepsilikler karşısında çok dikkatli olacağız. O seviyelere düşmeyeceğiz.

Tuzaklar kurdular ve kuruyorlar. Hep mazlumların yanında oldum ve olmaya da devam edeceğim. Mısır'daki darbe yönetiminin karşısındayım ve karşısında olmaya devam edeceğim.

Gençler, unutmayın meyve veren ağaç taşlanır. Onların tuzağı varsa Allah'ın da bir hesabı var. Milletin de bir hesabı var.

Biz kaybedeceğimizi de bilsek edep dairesinden çıkamayız. Bze hayasızca saldıranları, onların seviye ve üslubunu milletin takdir ve değerlendirmesine bırakacağız.

Eğer imkanım olsa 780 bin kilometredeki her haneye misafir olmak, çay içip hasbihal etmek için koşarım.

Biz dava taşını gediğine koymanın peşindeyiz. Ganimet peşinde başkaları koşsun, biz dava taşın gediğine koyma gayretinde olacağız. Ganimet, makam peşinde koşan baştan kaybetmiştir.

Zafer mücadele ister, yürek ister, cesaret ister. Bu hassas süreçte teşkilatımzın kademeleri arasında hiçbir münakaşayı hoş görmeyiz. Meselesi olan, rica ediyorum, meselesini 30 Mart akşamına kadar ertelesin.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi