AK PARTİ’DE TEMAYÜL YAPILDI

AK Parti Artvin İl Teşkilatı, 30 Mart 2014 Yerel Seçimler için teşkilatlar bazında temayül gerçekleştirdi.

AK PARTİ’DE TEMAYÜL YAPILDI
AK PARTİ’DE TEMAYÜL YAPILDI Hayrettin Yavuz
 

 

16 Kasım 2013 Cumartesi günü saat 10.30’da başlayan temayülde ilçeler dahil 30 aday adayı ile Artvin Merkez’de kimin belediye başkan adayı olması isteniyorsa o isimler yazılarak konulan temayül, sandıkların içine atıldı.
578 AK Parti’linin oy kullandığı temayül yoklamasına AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla, İl Başkanı Erkan Balta, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, ilçelerde aday adayı olarak başvuran başkan adayları ve temayülde oy kullanacak olan partililer katıldı.
Temayül öncesinde açılış konuşması yapan İl Başkanı Erkan Balta, Erzurumlu İbrahim Hakkı’nın “Mevlam görelim neyler, Eylerse güzel eyler” dizeleriyle başladığı açıklamasında:
“Artvin’i köhnemiş belediye anlayışından kurtarıp AK Parti’nin bayrağını ilçe ilçe belde belde olmak üzere burçlarına dikeceğiz. Allah Yar ve Yardımcımız olsun. Bugünkü programımız hayırlar getirmesini diliyor, saygılar sunuyorum” dedi
 Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla da yaptığı konuşmasında AK Parti’nin 30 Mart seçim süreci çalışmaları devam diyor. Çalışmanın bir aşamasını da burada icra etmekteyiz.  Bu temayül yoklaması AK Parti’nin başbakanın demokrasiye olan inancı, teşkilatlara olan inancın, sizlere verilen değerin ifadesidir.
Bugün yapılan toplantının temayül açısından faydalı olduğunu düşünüyorum. Başından beri AK Parti’ye yakışır, Artvinliye yakışır olgunlukta sürdürmekteyiz ve en ufak bir olumsuzluk yaşamadı hem teşkilatlar hem de aday adayları açısından. El ele kol kola güzel bir çalışma sağlanıyor. Tabi aday olurken aday olabileceğimizin bilincindeyken aday olamayacağımızın da bilincinde bulunmaktadır. AK Parti’nin kazanması mantığıyla hareket edilmesi beni de teşkilatlarımızı da hepimizi sevindiriyor.
Evet, değerli kardeşlerim elbette ki herkesin aday olma şansı yok. Ama benimde genel merkezinde arzusu bir ilde bir ilçede en yüksek oyu alacak arkadaşımızı aday yapmaktır. Bu bakımdan burada bu süreci ne kadar birbirimize yardımcı olursak o kadar isabetli kararların alınmasına vesile olacak. Ben sizlerle birlikte yola çıktığımızdan beri hep şunu söylüyoruz; şu aday bu aday diğerleri ötekileştirme hiç olmadı. Kim halkın teveccühünü kazanırsa, kim teşkilatın güvenini kazanırsa, kimi bizim önümüze aday olarak koyarsa o, hepimizin adayıdır. Belik bir kişiye belediye başkanlığı kazandıracağız ama önemli olan belediyeyi kazandırmak değil 160 bin Artvinliyi kurtarmaktır. O ilçeyi kurtarmaktır. O ilçe halkını kurtarmaktır.
Sonuçta bir kardeşimiz kazanacak ama yerelde AK Parti iktidar yapacaktır. Hepimizin bugüne kadar ki idealleri bu olduğunu biliyoruz. Bunu da sonuna kadar ciddi bir gayret ve ciddi bir özveriyle kendimizden bireysel olarak ne fedakarlık yapmamız gerekiyorsa onu yapacağız. Belediye meclis üyeliği olsun il genel meclis üyeliği olsun ne gerekiyorsa hiç birimiz bulunduğumuz konumu asla bir pazarlık konusu yapmayacağız. Hepimiz daha fazla nasıl oy kazanırız daha fazla nasıl halkın teveccühünü sağlarız anlayışıyla hareket ederek inanıyorum ki başkalarının ne yaptığı önemli değil. Bizim sizin için ne yaptığımız önemlidir.
Sonuçta doğru işler yaparak halkın teveccühünün AK Parti’ye olduğunu her seçimde gördük. Çünkü millet hizmet ettikten sonra hizmeti gördükten sonra destek oluyor. AK Parti Artvin’de de her seçimde oyunu artırmıştır. Bakın Türkiye ortalamamıza iki puanımız kaldı. Türkiye ortalaması %49, Artvin de %47. Bu seçimde bu kırmızı noktayı da kaldıracağız. Ve Türkiye ortalamasına Artvin’i çıkaracağız. Şuna emin olun Artvin içinde ilçeler içinde en uygun aday dedirtecek şekilde bir aday belirlenecektir.
Çünkü bizim menfaat ilişkilerimiz yok. Bütün derdimiz millete hizmet etmek. Herhalde genel merkezde kaybetmeyi düşünecek bir adayla yola gitmez en yüksek oyu alacak adayla yola gider. Bizim için Artvin önemlidir. Bizim için teşkilat önemlidir. Bizim için birlik ve beraberlik önemlidir.
Bu birlik ve beraberlik içersinde inşallah bu çalışmayı 30 Mart’a kadar beraber götüreceğiz. İnşallah 30 Mart’ta bir bayramı birlikte kutlayacağız.” dedi.
Artvin Merkez ilçe dahil 8 ilçedeki aday adaylarının ismi ilçe sandıklarına atıldı. Hopa’dan 72, Şavşat 52, Ardanuç 49, Merkez 155, Borçka 69, Murgul 48, Yusufeli 74 ve Arhavi’den 59 delege olmak üzere toplan 578 delege gönlünden geçen isimler için gizli oy kullandı.

Temayül sandıklarından çıkan eğilim isimleri Ankara’ya genel merkeze gönderilerek, atanacak aday beklenmeye başlandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi