Gölköy Kaymakamlığı Logo Tasarım Yarışması

Yarışmanın konusu, Gölköy Kaymakamlığının kurumsal logosunun, Gölköy’ ün beşeri yapısı, doğal güzellikleri ve tarihsel nitelikleriyle kendini sürekli geliştiren Gölköy’ün bu özelliklerini yansıtacak, Gölköy Kaymakamlığı’nın vizyonunu ve misyonunu yansıtacak, akılda kalıcı, işlevsel kullanımına imkân sağlayacak bir şekilde tasarlanıp, oluşturulması ve hayata geçirilmesidir.

Gölköy Kaymakamlığı Logo Tasarım Yarışması
Gölköy Kaymakamlığı Logo Tasarım Yarışması Hayrettin Yavuz

AMAÇ

Kurumsal logonun, İlçemizin misyonu, vizyonu ve amaçlarıyla uyumlu olarak dolayısıyla da İlçemizi temsil eder nitelikte, özgün, yaratıcı, işlevsel ve akılda kalıcı sade bir biçimde tasarlanmasını sağlamaktır.  

KATILIM İÇİN GEREKLİ GENEL KOŞULLAR

1. Yarışma, Ordu il genelinde tüm resmî ve özel okul/kurumlardaki öğrenci, öğretmen ve vatandaşlarımıza açıktır.

2. Her katılımcı en fazla iki adet eserle yarışmaya katılabilir.

3. Yarışmaya katılacak olan tasarımların; özgün olup başka bir yerde yayımlanmamış olmaları, diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmamaları gerekmektedir. Teslim edilen çalışmalar, Türk Patent Enstitüsü’nce daha önce korunmaya alınmamış, tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır.

4. Seçici Kurul tarafından, kopya olduğu anlaşılan tasarımlar yarışma dışı kalacaktır. Logo tasarımının kopya olduğunun anlaşılması halinde ödül verilmeyecek, verilmiş ise ödülün iade edilmesi sağlanacaktır.

5. Oluşacak her türlü sorunun hukuki yaptırımı ve süreçlerin maddi yaptırımı yarışmacıya ait olup, doğabilecek sorunlardan Gölköy Kaymakamlığı ya da seçici kurul üyeleri sorumlu tutulamaz.

6. Yarışma, seçici kurul ile seçici kurulun birinci derecedeki yakınları dışındaki, tüm tasarımcılara açıktır. Yarışmacılar, seçici kurulun ve Gölköy Kaymakamlığının kararlarına saygı göstereceklerini ve yarışmaya katılmış olmakla beyan etmiş olurlar.

 

KATILIM İÇİN TASARIM KOŞULLARI

1-Tüm çalışmalar “Gölköy Kaymakamlığı” ibaresini açık ve net bir şekilde içermelidir.

2-Seçilecek tasarımın; Gölköy Kaymakamlığını temsil edecek her türlü basılı materyal ve sayısal ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri, kırtasiye malzemeleri, antetli kâğıt, faks kâğıdı, pankart, afiş, web sitesi ve benzeri ortam ve faaliyetlerde kullanılacaktır. Logo tasarımı, renkli ve siyah–beyaz kullanıma uygun olarak, büyütülüp küçültüldüğünde görselliğinin bozulmayacağı, çok küçük ölçülerde ayrıntıların kaybolmayacağı, çok büyük ölçülerde dağınık görünmeyeceği bir biçimde ve her çeşit baskı ve kesim tekniği ile sorunsuz kullanılabilir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Çalışmalarda renk ve form yönünden herhangi bir sınırlama yoktur.

3-Logo, siyasi ya da etnik bir görüşü veya düşünceyi ifade edemez, çağrıştıramaz.

4-Gölköy Kaymakamlığı, seçilen eser üzerinde değişiklik isteme hakkına sahiptir. Kullanılacak eserin sahibinden, Seçici Kurulun ve/veya Gölköy Kaymakamlığının görüşü doğrultusunda, teknik sorunların çözümüne yönelik değişiklikler yapması istenebilir.

5- Yarışmada seçilen tasarımların tüm hakları Gölköy Kaymakamlığına devredilmiş sayılır. Tasarım sahibi, kullanılacak olan logoda hiçbir şekilde isim ve hak talebinde bulunamaz.

6. Ödül kazanan tasarımı Gölköy Kaymakamlığı her türlü kullanma ve değiştirme hakkına sahiptir.

7. Seçilmeyen tasarımlar Gölköy Kaymakamlığı sorumluluğunda değildir.

 

KATILIM İÇİN TEKNİK KOŞULLAR

1. Yarışmacılar Gölköy Kaymakamlığı’na belirtilen tarihler içerisinde kayıt yaptıracakladır.

2. Tasarımcı, eserde kullandığı unsurların anlamını 250 kelime (en fazla 1500 karakter) ile yazıyla açıklayacaktır.

3. Gölköy Kaymakamlığı, teknik koşullar nedeniyle gerekli gördüğü takdirde proje üzerinde değişiklik yapılmasını talep edebilir.

 

KULLANIM KOŞULLARI VE HAKLARI

1. Katılımcı, dereceye giren ve/veya Gölköy Kaymakamlığı tarafından kullanılması kararlaştırılan eserinin, Gölköy Kaymakamlığına süresiz olarak tam kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak, gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, faydalanma vb. umuma arz ile ilgili bilumum haklar için Gölköy Kaymakamlığına tam lisans/yetki verdiğini kabul eder.

2. Ödül kazanan eserler; Gölköy Kaymakamlığını temsil edecek her türlü basılı materyal ve sayısal ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri, kırtasiye malzemeleri, antetli kâğıt, faks, pankart ve benzeri ortam ve faaliyetlerde kullanılıp çoğaltılabilecektir. Bu bağlamda, katılımcı, ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir.

3. Gölköy Kaymakamlığı’na kayıtlarını yaptırmış olan yarışmacılar, bu şartnamenin tüm koşullarını, yarışma şartlarını, Seçici Kurul ve Gölköy Kaymakamlığı kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.

 

DEĞERLENDİRME VE SEÇİCİ KURUL

Seçici Kurul; dereceye girmeye hak kazanan logoyu(birinciyi) belirler. Eserler; özgünlük, yaratıcılık, yarışma amaçlarına uygunluk kriterleri üzerinden değerlendirilecektir. Seçici Kurul Gölköy Kaymakamlığı’nın başkanlığında aşağıda yer alan birimlerin katılımı ile oluşturulmuştur. Gölköy Kaymakamlığı, değerlendirme toplantısına katılamayan seçici kurul üyesi yerine bir başka üye belirleme ve sonucu açıklayacağı günü değiştirme hakkına sahiptir.

Seçici Kurul Gölköy Kaymakamlığı tarafından belirlenen kişilerden oluşur.

Değerlendirmede birincilik ödülüne layık görülen eser “Gölköy Kaymakamlığı” logosu olarak belirlenir.

 

ÖDÜL

1. Ödül, hak sahibine Gölköy Kaymakamlığı belirleyeceği bir tarihte, Kaymakamlık Toplantı Salonunda ödül töreninde takdim edilecektir.

2. Yarışma ödülü aşağıdaki gibidir.

 

Birincilik Ödülü: 1 adet Dizüstü Bilgisayar

Ödül Gölköy Kaymakamı tarafından takdim edilecektir. Ayrıca dereceye giren her finaliste Gölköy Kaymakamlığı tarafından Katılım Belgesi takdim edilecektir.

 

 

 

 

YARIŞMA TAKVİMİ

 

Yarışmaya Kayıt Tarihi,

Eserleri Gölköy Kaymakamlığına Teslim Tarihi  :11.11.2013-16.12.2013

Seçici Kurul Değerlendirme Tarihi                        : 23.12.2013

Sonuçların Açıklanması ve Ödül Töreni                : 26.12.2013

Sonuçlar, www.Gölköy.gov.tr  ve yerel medya aracılığı ile duyurulacaktır.

 

NOT: Başvurular mail olarak, posta yoluyla veya şahsen müracaat edip logolar teslim edilebilir.

 

İLETİŞİM

Adres: Gölköy Kaymakamlığı

GÖLKÖY / ORDU

Tel : (0452)741 20 04

Web: www.golkoy.gov.tr

E-posta: info@golkoy.gov.tr

İletişim: Selahattin KELEŞ

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi