ORC'nin İstanbul'u Kim Kazanır Anketi

"Cemaat mensupları, Aleviler ve Kürtler, İstanbul'da hangi partiyi ve adayı destekleyecek?" konulu anketin sonuçları belli oldu.

ORC'nin İstanbul'u Kim Kazanır Anketi
ORC'nin İstanbul'u Kim Kazanır Anketi Hayrettin Yavuz

 

Haber: ORC'nin İstanbul'u Kim Kazanır Anketi
2014 yerel seçimlerine az bir zaman kala anket şirketileri de araştırmalarına hız verdiler. Hiç kuşkusuzki yerel seçimlerde partiler için en çok önem teşkil eden illerin başında İstanbul geliyor.

ORC Araştırma Şirketi'nin "Cemaat mensupları, Aleviler ve Kürtler, İstanbul'da hangi partiyi ve adayı destekleyecek?" konu başlıklı anketinin sonuçları açıklandı.

TEKİN, SARIGÜL'Ü GEÇTİ

İstanbul'da ki Chp'li Belediye Meclis Üyesi, İlçe Yöneticisi ve Chp'nin kayıtlı üyesi olan seçmenlere sorulmuştur: Chp'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kim Olmalı?

CHP'Lİ VEKİLLER SARIGÜL'Ü İSTEMİYOR

CHP Milletvekili ve PM Üyelerine sorulmuştur: Chp'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kim Olmalı?

DOĞU VE GÜNEYDOĞULU SEÇMEN 'AK PARTİ' DEDİ

İstanbul'da yaşayan Doğu ve Güneydoğu kökenli seçmenlere sorulmuştur: 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde oy vermeyi düşündüğünüz parti hangisidir?

BDP YA DA HDP ADAY ÇIKARTMAZSA..

Doğu ve Güneydoğu kökenli, BDP-HDP'ye oy vereceğini belirten seçmenlere sorulmuştur: Partiniz aday çıkartmaz yada arzu ettiğiniz kişi aday olmaz ise hangi partiye oy verirsiniz?

SARIGÜL HAYAL KIRIKLIĞI YAŞAYACAK

Doğu ve Güneydoğu kökenli olup, Chp haricinde başka bir partiye oy vereceğini belirten seçmenlere sorulmuştur: Chp Adayı Mustafa Sarıgül olursa oy verirmisiniz?

GÜRSEL TEKİN FAKTÖRÜ

Doğu ve Güneydoğu kökenli olup, Chp haricinde başka bir partiye oy vereceğini belirten seçmenlere sorulmuştur:
CHP Adayı Gürsel Tekin olursa oy verirmisiniz?

ALEVİ SEÇMEN SARIGÜL'Ü DESTEKLİYOR

İstanbul'da yaşayan Alevi seçmenlere sorulmuştur: Chp'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kim Olmalı?

ALEVİLERİN TERCİHİ Chp

İstanbul'da yaşayan Alevi seçmenlere sorulmuştur: 30 Mart 2014 yerelseçimlerinde oy vermeyi düşündüğünüz parti hangisidir?

CEMAAT MENSUBU SEÇMEN AK PARTİ'Yİ DESTEKLİYOR

İstanbul'da yaşayan ve herhangi bir cemaate mensup olduğunu belirten seçmenlere sorulmuştur: 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde oy vermeyi düşündüğünüz parti hangisidir?

BDP SEÇMENİ ÖNEMLİ ROL OYNAYACAK

Bu sonuçlara göre İstanbul'da yarışında cemaat üyesi vatandaşların ilk tercihi AK Parti olurken, Alevi vatandaşlar da tercihlerini Chp'den yana kullandı. Bu durumda HDP ve Bdp'nin aday çıkartmaması durumunda İstanbul'da yaşayan Doğu ve Güneydoğulu seçmenler seçimlerde belirleyici rol oynayacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi