3. ARTVİN GÜNLERİ 11-14 NİSAN 2014 TARİHLERİNDE ANKARA ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNDE YAPILACAK

Bu yıl çeşitli nedenlerle gerçekleştirilemeyen Ankara-Artvin Günlerinin 3.sü 2014 yılı Nisan ayında Ankara Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşecek.

3. ARTVİN GÜNLERİ 11-14 NİSAN 2014 TARİHLERİNDE ANKARA ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNDE YAPILACAK
3. ARTVİN GÜNLERİ 11-14 NİSAN 2014 TARİHLERİNDE ANKARA ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNDE YAPILACAK Hayrettin Yavuz
 

 Ankara- Artvin Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sabriye Tuncay, Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün ve beraberindeki heyetle Artvin Valisi Kemal Cirit’i bu sebep ile ziyaret ederek Artvin Günlerini konuştu. Yapılan görüşmeler sonucunda Ankara Artvin Günleri’nin 3. sü 2011 yılında ilk etkinlikte olduğu gibi yine Ankara- Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak. 

Ankara-Artvin Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Sabriye Tuncay 08 haber gazetesine yaptığı açıklamasında, Artvin Günlerinin AKM’de 11-14 Nisan tarihleri arasında yapılması noktasında mutabakata varıldığını belirterek;” Biz Sayın Valimizle geçen Cuma günü bu konuyu görüşecektik. Ancak vali beyin il dışında programı çıkınca o gün görüşemedik.
Pazartesi günü haftanın ilk mesai gününde belediye başkanımızla birlikte dernek üyelerimiz ve diğer dernek başkanlarımızla valimizle görüştük. Bir saatten fazla zaman ayırdı. Bu nedenle Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Emin Özgün’e burada bulunduğumuz süre içinde bize her anlamda yaptığı katkı ve ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum. Bunları belirtikten sonra Artvin Günleri’yle ilgili birkaç şeyi söyleyip bitireceğim. Karar alındı. Bundan sonra çalışmalarımız başlayacak. Önümüzde yaklaşık 6 ay yani yarım yılımız var.
Ancak bu büyük bir organizasyon olacağı için çalışmalarımız hemen şimdi başladı. Şu an nereden başlamalıyız fikrini olgunlaştırmaya çalışıyorum. Tabii bu çalışma diğer derneklerimizle, yönetim kurulu üyeleriyle geniş bir toplantı yapılarak ortak bir paydada buluşarak çok güzel bir etkinlik yapma arzusundayız. 2011 yılında yapılan 1. Artvin Günleri’ne benzeyen coşkulu, katılımı yüksek bir Artvin Günleri için yola koyuluyoruz. Tecrübemiz var. Bu organizasyonu el birliğiyle en iyi şekilde yapacağız, Artvinimizi Ankara’da en iyi şekilde tanıtmış olacağız.
 Ankara’da Artvinlilerin sayısı konusunda 50 bin civarında bir rakam söyleniyor. 3 gün sürecek olan etkinliklerde yine yüz binlerce Artvinli AKM’ye girecek, çıkacak. Orada Artvin ürünlerini, şiirlerini,  Türkülerini dinleyecek. Horonlarını oynayacak. Sadece Artvinliler değil, Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan, daha önce Artvin’de görev yapmış veya burada Artvinlilerle çalışıp tanışan Artvin dostları da bu etkinliği dört gözle bekliyor, iple çekiyor. Biz bunun tecrübesini daha önce yaşadık.
 Şimdiden bu yola çıkılmasında emeği geçenler başta Sayın Valimiz Kemal Cirit’e, Artvin Belediye Başkanımız  Sayın Emin Özgün’e ve bizi destekleyen herkese çok teşekkür ediyoruz. 11-14 Nisan tarihlerinde Ankara’da buluşuyoruz. O günlerde tüm randevularınızı iptal etmiş olun. Artvin’i Ankara’da yaşatalım. Orada kendi günlerini yapan diğer ilere örnek bir etkinlik yapalım, diyor sesimizi kamuoyuna duyuran 08 Haber gazetesi ve diğer yerel basınımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.
 Artvin Belediye Başkanı Emin özgün de konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Ankara’dan gelen değerli  hemşehrilerimizin planında bu yıl aralık ayı düşünülüyordu. Yaptığımız görüşmede konuyu enine boyuna tartıştık, konuştuk. Bu ayın kış sebebiyle sıkıntı olacağı fikrinde hemfikir olunca, bunu gelecek yıl bahar ayında yapalım dedik.  Sayın Valimiz de bu öneriyi olumlu karşıladılar. Ortak fikirde buluştuk. Çok güzel bir etkinlik olacağından şüphem yoktur. Biz Artvin Belediyesi olarak her zaman Artvin adına yapılacak olan güzel etkinliklerde her şartta ve her zaman yer alacağımız belirtmek isterim. Biz de belediye olarak payımıza düşen katkımızı yapacağız ve standımızı açacağız.”dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi