Fırtına Vadisi'ne 1 Milyon TL'lik Yatırım!

Fırtına Deresi'nde 1 Milyon TL yatırımla kirlilik durum tespiti yapılacak. Projeyle Fırtına Vadisi'nde havzanın kirlilik durumu araştırılacak ve kirlilik kaynakları ile alınması gereken tedbirler ortaya konacak.

Fırtına Vadisi'ne 1 Milyon TL'lik Yatırım!
Fırtına Vadisi'ne 1 Milyon TL'lik Yatırım! Hayrettin Yavuz

 
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 1177,03 kilometrekarelik yüzölçümü ile Doğu Karadeniz’deki en büyük akarsu havzalarından biri olan Fırtına Vadisi'nde çeşitli zamanlarda gündeme gelen kirlilik iddiaları üzerine “Fırtına Deresi’nde Kirlilik Durum Tespiti Araştırılması Projesi” başlatıyor.
 
Proje DOKAP kalkınma planları çerçevesinde gerçekleştirilecek. 1 Milyon TL maliyetli proje ile Fırtına Vadisi'nde havzanın kirlilik durumu araştırılacak ve kirlilik kaynakları tespit edilerek alınması gereken tedbirler ortaya konacak.
 
Konuyla ilgili bilgi veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Fırtına Vadisi'nde 2014-2015 yılları arasında yapılacak olan proje ile kirlilik unsurları ve su kalite sınıfının belirleneceğini söyledi.
 
Bakan Erdoğan Bayraktar “Bu çalışmada havzada uygulanan atıksu arıtma yöntemlerinin verimliliği, atık yönetimi, taş ocağı, kum ve çakıl çekme ve turizm gibi bölgede gerçekleştirilen faaliyetlerin çevreye ve doğal yaşama etkileri ile bu etkilerin seviyeleri değerlendirilecek. Proje sonucunda elde edilen veriler doğrultusunda Fırtına Deresi ve Vadisinin gelecek nesillere doğal haliyle ulaştırılması için gereken tedbirler hayata geçirilecek. Gerekirse en üst ve yeni teknolojiler ile atıksu ve atık yönetimi iyileştirilecek, kirlilik önleyici yatırımlar zaman geçirmeksizin yapılacak” dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi