AKP'de Tüm Gözler İdris Naim Şahin'e Çevrildi

AK Parti’de Cumartesi günü yapılan temayül yoklamasında teşkilat mensupları aday adayları arasından tercihlerini yaptılar. Büyükşehir adaylığı için şuana kadar 7 başvurunun olduğu AK Parti’de tüm gözler İdris Naim Şahin’e çevrildi.

AKP'de Tüm Gözler İdris Naim Şahin'e Çevrildi
AKP'de Tüm Gözler İdris Naim Şahin'e Çevrildi Hayrettin Yavuz
 
AK Parti’de başta büyükşehir belediye başkan adaylığı ve ilçe belediye başkan adaylarını belirleme çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Cumartesi günü Atatürk Spor Salonu’nda parti teşkilatının eğilimini görmek için temayül yoklaması yapıldı.
 
Yoğun ilginin olduğu temayül yoklamasında partililer, başta büyükşehir belediye başkan adayı ve ilçe belediye başkan adayı olarak görmek istedikleri isme oy kullandılar.
 
AK Parti’de büyükşehir belediye başkan aday adayı ve ilçe belediye başkan adayı sayısı 147 idi. Ancak Cumartesi günü temayül yoklaması sırasında AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat ve İstanbul Milletvekili Enver Yılmaz, büyükşehir belediye başkan aday adayı olduklarını resmen açıklayarak aday adayı sayısı 149’a çıktı.
 
Ancak AK Parti’de tüm gözler İçişleri eski Bakanı ve AK Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin’e çevrilmiş durumda. Şuana kadar adaylık konusunda her hangi bir açıklama yapmayan Şahin’in adı büyükşehir belediye başkan adayları arasında en fazla konuşulan isimlerin başında geliyor.
 
Kulislerde Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için en fazla konuşulan isim olan İdris Naim Şahin’in adaylık konusundaki tavrı merak ediliyor. Şahin’in gelişmelere göre aday olup olmayacağı konusunda bir açıklama yapacağı belirtiliyor.
 
AK Parti’de şuana kadar Özel İdare Genel Sekreter eski Yardımcısı Eyüp Elmas, eski milletvekili Eyüp Fatsa, Memurkent Kooperatifi Başkanı Sait Aydoğan, HAS Parti’den AK Parti’ye geçen Mustafa Kemal Şahin, Özel İdare eski Genel Sekreteri Selami Aydın, AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat ve yine AK Parti İstanbul Milletvekili Enver Yılmaz resmen Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olduklarını açıklayan isimler oldu.
 
Orducu Haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi