AK PARTİ ARTVİN İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Yerel Genel Seçimlerde Belediye başkan aday adaylığı için başvuru tarihi AK Parti Genel Merkezi tarafından 1 Kasım 2013 tarihi son gün olarak belirlenmişti.

AK PARTİ ARTVİN İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI
AK PARTİ ARTVİN İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI Hayrettin Yavuz
 

 AK Parti Artvin Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından aday adayı başvurularına ilişkin internet sitesinde açıklama yapıldı.

Açıklama şöyle: “Artvin merkezde aday adayı başvurusu olmamıştır. İlçelerimizden Ardanuç’ta 3, Arhavi’de 2, Borçka’da 8, Hopa’da 7, Murgul’da 1, Şavşat’ta 3 ve Yusufeli’de 2 aday adayı Partimize başvuru yapmış bulunmaktadır. Hopa ilçesi Kemalpaşa beldesinden ise 4 aday adayı başvuru yapmıştır. Artvin merkezde başvuru olmayışının ana sebebi ise kamuoyunda aday adaylığı için ismi geçenlerin her birinin sürece zarar vermeme adına başvuru yapmamalarıdır. Yani partimizin birlik beraberlik içerisinde tek aday üzerinde uzlaşma ve neticesinde tek adayla gitme düşüncesinden kaynaklanmaktadır. Bu düşünceden dolayı aday adayı olarak adı geçen fakat aday başvurusu yapmayan tüm fedakar arkadaşları tebrik ediyoruz. Başvurular Artvinlilerin AK Parti’ye olan teveccühünü göstermesi adına çok önemlidir. Sosyal belediyeciliğin Artvin’de de iktidar olacağı bugüne kadar birikmiş sorunların çözülmesi için bu seçimin tarihi bir fırsat olduğunu Artvinli seçmenlerimiz bilmektedir. Bunun için Artvin AK Parti diyecektir.
İL GENEL VE BELEDİYE MECLİS ÜYELİKLERİ İÇİN ADAY ADAYLIĞI BAŞVURU SÜRECİ DEVAM ETMEKTEDİR
Belediye Başkanlığı aday belirleme yöntemi olarak Genel Merkez, adayları “merkezi atama” usulü ile belirlenecektir. Tabii ki teşkilatların temayülü, kamuoyu anketleri, il başkanı, il milletvekili, koordinatör milletvekili, kanaat önderlerinin görüşleri ve nihai olarak Genel Merkez komisyonları tarafından belirlenecektir.”
ADAY ADAYLARININ BAŞVURU YAPTIĞI İLÇELER VE ADLARI VE ÖZGEÇMİŞLERİ ŞÖYLE;
ARDANUÇ
Fahri ACAR
1968 tarihinde Ardanuç doğumluyum. 1986 yılında 19 Mayıs Üniversitesi, 1990 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri’nden mezun oldum.
Hasan Aslan DEMİRCİ
1974 yılında Ardanuç’ta doğdum ilkokul, ortaokul ve lise tahsilimi Ardanuç’ta tamamladım. K.T.Ü Orman Fakültesi Orman Mühendisliği bölümünden 1995 yılında mezun oldum. 1997 yılından 2008 yılına kadar Ardanuç Orman İşletme Müdürlüğü’nden orman işletme şefi olarak çalıştım. 2008-2010 yıllarında Şavşat ve Artvin Orman İşletme Müdür Yardımcılığı görevinde bulundum. 2010 yılından sonra Ardanuç Orman İşletme Müdürlüğü görevini yürütmekteydim. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Mesleki eğitimlerinin haricinde insan ilişkileri ve iletişim ile orman işletmeciliğinde verimlilik yönetimi konulu eğitimlere katıldım. 2009 yılında maaş ödül belgesi, 2011 yılında teşekkür belgesi ile ödüllendirildim. Spor faaliyetlerine karşı özel ilgim olup, amatör kümede lisanlı futbol oynadım.
Namık ÖZTÜRK
Ardanuç ilçesinin en köklü herkes tarafından sevilen takdir edilen, Ardanuç ilçesinin Adakale mevkiinde bu günkü Ardanuç’u kuran bir belediye başkanın rahmetli Şevket Yılmaz’ın yeğeniyim. Onurlu ve itibarlı, inanç değerleri yüksek olan ve bunun maddi ve manevi mücadelesini veren, 12 Eylül 1980 öncesi sıkıntıları yaşamış, her kesimden oy alabilecek olan bir ailenin evladıyım.
ARHAVİ
Coşkun HEKİMOĞLU
1963 Arhavi doğumluyum. İlk, orta ve lise tahsilimi Arhavi’de tamamladım. 1985 yılında Gazi Ünüversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldum. 1986-2009 tarihleri arasında çeşitli kurumlarda devlet memuru olarak görev yaptım. 2009 yılında AK Parti’den Arhavi Belediye başkanı seçildim.
Hüseyin BAĞDATLI
1967 Arhavi doğumluyum. Lise mezunuyum.
BORÇKA
Aslan ATAN
1966 Borçka doğumluyum. 1987 yılında Fırat Üniversitesi Tarih Bölümü mezunuyum.
Bahattin KÖS
1972′de Artvin Borçka’da doğdum. 3 çocuk babasıyım. Esnafım.
Dursun Yaşar ALPARSLAN
1958 Borçka doğumluyum. Atatürk Üniversitesi Matematik Bölümü mezunuyum. Emekliyim.
HOPA
Çetin DEMİRKAYA
Öğretmen olarak 1981 yılında göreve başladım. Borçka, Hopa ve Şavşat Sağlık Meslek Liselerinde kurucu olarak görev yaptım. 2004 yılında Ak Parti’den Hopa Belediye Başkan Adayı oldum (85 oy ile kaybettim). 2005-2013 yılları arasında Artvin Özel İdare Genel Sekreterliği görevinde bulundum. Görevim süresinde birçok kez yerel yönetim seminerlerine katıldım ve üst yöneticelerimden takdirnameler aldım.
Erol KARABACAK
Hopa ilçesinde serbest avukatlık yapmaktayım.
Fahrettin YILMAZ
1994-2001 yılları arasında Hopa’da proje ve taahhüt işleri yaptım. 2001 yılından sonra Beko bayisi olarak ticari faaliyetlerimi komşu ülkelerde dahil olmak üzere sürdürdüm.
Nedim CİHAN
İlk, orta ve liseyi bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’ni bitirdikten sonra Lider İnşaat Limited Şirketini kurdum.
Nedim KOYUNCU
1974 Hopa doğumluyum. Esnafım. 1972 yılı kurulan Koyuncular Şiketler Grubu’nun yönetim kurulu üyesiyim.
Vedat KİBAR
1970 Hopa doğumluyum. Uludağ Üniversitesi mezunuyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Sultanbeyli Belediye Meclis 1. Başkan Vekili, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Halkla İlişkiler Komisyon Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyesi olarak göreve devam etmekteyim.
 
Fahrettin YILMAZ
1994-2001 yılları arasında Hopa’da proje ve taahhüt işleri yaptım. 2001 yılından sonra Beko bayisi olarak ticari faaliyetlerimi komşu ülkelerde dahil olmak üzere sürdürdüm.
KEMALPAŞA/HOPA
Birol VANİZOR
Bütün tahsilimi Trabzon’da yaptım. KTÜ Tıp Fakültesini bitirdim. 1 yıl Arhavi/Ortacalar Sağlık Ocağı’nda çalıştım. 15 yıldır Kemalpaşa Beldesi’nde hekim olarak hizmet vermekteyim.
Mustafa ATAMAN
1965 Borçka doğumluyum. Borçka İmam Hatip ve Kur-an Kursu eğitimli askerden sonra ticaret hayatına atıldım. 25 yıl esnaflık yaptım. Kemalpaşa’da tekstil işi ile esnaf hayatıma devam etmekdeyim.
Nizamettin YILMAZ
MURGUL
Hasan ÇAVUŞ
10.07.1977 yılında Murgul’da doğdum. İlköğrenimimi Murgul’da lise öğrenimimi ise Trabzon Lisesi’nde okudum. 1993 yılında Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü kazanıp 1997 yılında mezun oldum. On altı yıldır mesleğimi icra ediyorum. Evli ve iki çocuk babasıyım.
ŞAVŞAT
Ahmet Sinan ÖZTÜRK
1965 Şavşat doğumluyum. 1982 yılında Artvin İmam Hatip Lisesinden, 1986 yılında Erzurum A.Ü. İktisadi İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldum. kısa bir süre diyanet işleri bünyesinde vekil imam hatiplik yaptım. Artvin valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü ve Artvin İl Özel İdaresi Gökyiğit öğrenci yurdu müdürlüğü yaptım. Aralık 1992 yılında Artvin sigorta müdürlüğündeki muhasebecilik görevinden istifa ederek Ocak 1993 ayından itibaren Şavşat ilçesinde mali müşavirlik yapmaktayım.Artvin SMMM odası başkan yardımcılığı,denetleme ve disiplin kurulu başkalığı görevinde bulundum. Evli ve iki çocuk babayım.
 
Şemsettin GÜMÜŞ
1954 yılında Şavşat’ta doğdum.İlkokulu Şavşat Dalkırmaz Köyünde, ortaokulu ve liseyi Rize’de bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde İşletme bölümünü okudum. 33 yıl Rize Milli Eğitim Müdürlüğünde değişik kademelerde çalıştım. 2009 yerel Seçimlerinde Ak Parti’den belediye meclis üyeliğine seçildim. Dört yıldan beri bu görevi yürütmekteyim. Evli ve 3 çocuk babasıyım.
 
Temindar GÜMÜŞ
1958 Yılında Şavşat’a bağlı Düzenli Köyünde doğdum. İlkokulu köyümde, orta ve lise öğretimimi Şavşat’ta yüksek öğrenimimi Erzurum’da tamamladıktan sonra, 1982-1988 yılları arasında Antalya merkez, 1988-1990 Diyarbakır Çüngüş’te 1990-2008 yılları arasında Şavşat Ç.P.L.’de öğretmenlik ve idarecilik görevlerinde bulunduktan sonra 2008-2013 yılları arasında Şavşat Milli Eğitimde Şube Müdürü görevini yürüttüm ve emekli oldum. Evli ve iki çocuk babayım.
YUSUFELİ
Mahmut KAÇMAZ
1974 Yılında Yusufeli’de doğdum.İlk ve orta öğrenimimi Yusufeli’de tamamladım. Askerliğimi 1995-1997 tamamladım. 1997 yılınan beri ilçemde esnaflık yapmaktayım. Evli iki (2) çocuk babasıyım.
 
Eyüp AYTEKİN
15.03.1964 te Yusufeli İlçesi Çıralı Köyünde dünyaya geldi. İlkokulu Çıralı köyünde okudu. Ortaokul ve Liseyi 1982 yılında Trabzon İmam Hatip Lisesinde tamamlayan AYTEKİN, 1982 yılında girdiği 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesini 1987 yılında bitirdi.
Öğretmenliğe Antalya Elmalı İmam Hatip Lisesinde başlayan AYTEKİN, 1991 yılında Yusufeli İmam Hatip Lisesine atandı. Aynı sene Mamak Yedek Subay Muhabere okulunda askerliğe başladı ve Iğdır Ticaret Lisesinde Yedek Subay Öğretmen olarak vatani görevini tamamladı. 1992-1994 yıllarında Yusufeli İmam Hatip Lisesinde görev yapan AYTEKİN, 1994-2003 yılları arasında da Yususfeli Çok Programlı Lisesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yaptı. 2003 yılında Artvin Lisesinde Müdür olarak atanan ve başarılı çalışmalar yapan AYTEKİN, 01.12.2008 tarihinde görevinden ayrılarak Ak Partiden 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçimleri içi Yusufeli Belediye Başkan adayı oldu. Evli ve Ensar Burak, Sümeyye Erva ve enes Bedir adlı üç çocuğu vardır.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi