EYÜP FATSA “ BÜYÜKŞEHİR ORDU’YA ÇOK ŞEY KATACAK”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için Ak Parti'ye resmi başvuru yapan eski Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, Fatsa Belediyesi Atatürk Park Restorant'ta basın mensuplarıyla yemekli toplantıda bir araya geldi.

EYÜP FATSA “ BÜYÜKŞEHİR ORDU’YA ÇOK ŞEY KATACAK”
EYÜP FATSA “ BÜYÜKŞEHİR ORDU’YA ÇOK ŞEY KATACAK” Hayrettin Yavuz

 

EYÜP FATSA “ BÜYÜKŞEHİR ORDU’YA ÇOK ŞEY KATACAK”
 
AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Eyüp Fatsa, Ankara'dan nasıl hizmet alınacağını bildiğini söyleyerek, “Ordu'nun neye ihtiyacı olduğunu ve söz konusu ihtiyaçların Ankara'dan nasıl temin edileceğini biliyorum” dedi.
Eyüp Fatsa, nasip olması durumunda büyükşehir belediye başkanı olarak, Ordu ve tüm ilçelerine hizmette çağ atlatacağını söyledi.
 
Önce insanımıza sonra siyasetteki tecrübeme güveniyorum
"Öncelikle insanımıza, daha sonra da yaptığım hizmetler ve siyasetteki tecrübeme güveniyorum” diyen Eyüp Fatsa, “Ordu'nun neye ihtiyacı olduğunu ve söz konusu ihtiyaçların Ankara'dan nasıl temin edileceğini biliyorum. Yıllarca Ordu halkıyla iç içe oldum. Onlarla sadece siyasi değil, aynı zamanda yürek bağı kurdum. Zaten yapılan anketlerde yüksek oranda tercih ediliyor olmam bunu doğrulamaktadır. Bu noktada tevazuyu gereksiz buluyorum. Çünkü ben, halkımızın gönlünde iyi bir noktada olduğumu görebiliyorum" dedi.
Büyükşehir olmanın Ordu'ya çok şey katacağından emin olduğunu söyleyen Eyüp Fatsa, yeni sistemde ilk olarak kaynak bakımından büyük bir rahatlama olacağını ve bunun hizmete dönüştürülmesi halinde gözle görülür bir sıçrama yaşanacağını belirtti. Fatsa, 30 Mart'tan sonra artık Ordu merkezden, en uzak mesafelerden biri olan Akkuş'a hizmet gitmeyeceğini, hizmetin o bölgede yapılacağını ve yerinden yönetim ve hizmetin bu sayede işleyeceğini vurguladı.
Merkez, Ünye ve Fatsa'nın dışındaki bölgelere pozitif ayrımcılık yapacak
 
Eyüp Fatsa, nasip olması durumunda büyükşehir belediye başkanı olarak, öncelikle çalışmalara kırsaldan başlayacağını ve Ordu Merkez, Ünye ve Fatsa'nın dışında kalan bölgelere pozitif ayrımcılık yapacağını kaydetti.
Siyasi bir risk taşıyor
Bunun siyasi bir risk taşıyabileceğini kabul ettiğini belirten Fatsa, söz konusu kent merkezlerinin rutin hizmetleri zaten alacağını hatırlatarak, şunları kaydetti: "Bu noktada önemli olan, bölgeler arasındaki gelişmişlik uçurumunu en aza indirmektir. Mesela Ünye'de olanın Akkuş'ta da olmasını sağlamaktır. Fatsa'da olanın Korgan'da da olmasını sağlamaktır. Bunu yaparken elbette siyasi bir kan kaybı yaşanabilir. Ancak uzun vadede halkın sağduyusu doğruyu ve gayreti takdir edecektir. Olayın bu boyutu beni fazlasıyla heyecanlandırıyor. Bu heyecanımı Ordu halkıyla birlikte yaşamak ve paylaşmak istiyorum."   dedi. 
 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi