BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK’Ü ANIYORUZ

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 75. yıl dönümünde Artvin'de düzenlenen törenle anıldı.

BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK’Ü ANIYORUZ
BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK’Ü ANIYORUZ Hayrettin Yavuz
 

 

Valilik binası önünde düzenlenen çelenk sunma törenine, Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün, Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Mutlu Çat, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman, daire amirleri ve öğrenciler katıldı.
 
Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu ve Türk Bayrağı yarıya indirildi.
 
Anma törenine daha sonra, Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde düzenlenen programla devam edildi.
 
Ardından Garnizon Komutanlığını temsilen Jandarma Binbaşı Oğuz Can, sinevizyon gösterisi eşliğinde “Atatürk’ün Asker Yönünü” anlatan bir konuşma yaptı.
 
Daha sonra Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı ve Tarih Öğretmeni Ali Tanman, “Atatürk ve Eğitim” konulu bir konuşma yaptı.
 
Törende, Artvinli emekli müzik öğretmeni Turgut Kars Atatürk'ün sevdiği “Ayrılık” adlı şarkıyı seslendirdi. Ardından, Atatürk'ün kendi sesinden 10. Yıl Nutku slayt sunumu eşliğinde dinletildi.
 
 Tören, Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryonun ardından ''Atatürk Haftası'' dolayısıyla düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.
 
10.11.2013
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi