Ordu Milletvekillerinden "10 Kasım" Mesajı

Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 75.yıl dönümü nedeniyle AK Parti Ordu Milletvekilleri Fatih Han Ünal ve İhsan Şener ile CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, mesaj yayımladı. AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, "Ebediyete...

Ordu Milletvekillerinden
Ordu Milletvekillerinden Hayrettin Yavuz

Ordu Milletvekillerinden "10 Kasım" Mesajı

09 Kasım 2013 14:01

Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 75.yıl dönümü nedeniyle AK Parti Ordu Milletvekilleri Fatih Han Ünal ve İhsan Şener ile CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, mesaj yayımladı.
AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, "Ebediyete...

Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 75. yıl dönümü nedeniyle Ak PartiOrdu Milletvekilleri Fatih Han Ünal ve İhsan Şener ile Chp Ordu Milletvekili İdris Yıldız, mesaj yayımladı.

AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, "Ebediyete intikalinin 75. yıl dönümünde, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve rahmetle anıyoruz" dedi.

Milletvekili Fatih Han Ünal, yayımladığı mesajında, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çağın ruhunu ortaya koyan doğru, gerçekçi ve bilimsel yaklaşımları, evrensel fikirleri, meşruiyetçi çizgisi, insani değerlere ve özgürlüğe olan bağlılığıyla, dönemin diğer liderlerinden ayrılmaktadır.Milletimize ve Ordumuza önderlik ederek yürüttüğü istiklal mücadelesi, hür ve müstakil yaşama kararlılığındaki Türk milletini hakkı olan aydınlık yarınlara, imkan ve şartlara kavuşturmuştur. O'nun öncülüğünde Cumhuriyet döneminde hayata geçirilen inkılap ve reformlar, demokratik, modern, hür ve müreffeh Türkiye'nin temellerini atarak büyük bir dönüşüm ve modernleşme sürecini başlatmıştır. Türkiye'nin, ilgi çeken, gelişmelerde söz sahibi, etkin ve dinamik bir ülke olarak bugün uluslararası alanda ulaştığı saygın konum, milletimizin değişen dünya şartlarına ve evrensel değerlere uyum gösterme yeteneğine sahip olduğunun en güçlü ispatıdır. Cumhuriyet'in kuruluşuyla belirlenen ideallere ulaşma bağlamında temel hedefimiz, ülkemizin Atatürk'ün öngördüğü muasır medeniyetler seviyesini geçmesini sağlamaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, milletimizin unutulmaz lideri, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum" dedi.

ŞENER: "AK PARTİ'NİN EN ÖNEMLİ HEDEFİ"

AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, "Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 75. yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz. Milletimizin bağımsızlık ve istiklale olan inancını millet ile birlikte canlandırarak Dünya'da eşi benzeri olmayan bir zafer kazanmıştır. Milletimiz bu özgüvenle ileriye bakmış, ortak hedeflerde kenetlenerek modern, demokratikTürkiye'yi hep birlikte inşa etme gayreti içinde olmuştur. Türkiye'yi muasır medeniyet seviyesinin üstüne taşımak Ak Parti'nin daima en önemli hedefi olacaktır" diye konuştu.

YILDIZ: "MİNNET, SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUM"

"Akıl ve bilimin egemenliğini hakim kılan, köle değil özgür birey olmayı seçen ve bu uğurda savaşan büyük lider Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu bu gün, sadeceMustafa Kemal Atatürk'ün anısına değil, onun temsil ettiklerine, devrimlerine, eserlerine, Gelibolu'ya, Sakarya'ya, İnönü'ye, yani 'bir ulusun kurtuluşu' için saygı duruşuna geçilen gündür" diyen Chp Ordu Milletvekili İdris Yıldız, "Yani, 10 Kasım bir milletin onur mücadelesine sadakattir ve Ulu Önder Atatürk'ü anmakla birlikte, bir toplumun aynı anda tek yürek oluşudur. Bugün, aydın zihinler için dimdik bir duruş, hüzün ve yastır; özgürlüğün, emeğin, demokrasinin değerini bilen ve yüzünü bilime dönenler için değerlidir ve önemlidir. Türk milletinin bağımsız, özgür, onurlu bir ulus olarak yaşaması için mücadele etmiş, emperyalizme karşı bayrak açmış, hayatını memleketine adamış, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 75. yıl dönümünde minnet, saygı ve rahmetle anıyorum" şeklinde konuştu - Ordu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi