Ak Parti'de Temayül Yoklaması

09 Kasım 2013 Cumartesi 19:11 Ak Parti'de Temayül Yoklaması Ak Parti Ordu İl Başkanlığı’nın, 30 Mart 2014 yerel seçimlerine yönelik büyükşehir ve ilçe belediye başkanlıkları aday adayları temayül yoklaması, Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda başladı.

Ak Parti'de Temayül Yoklaması
Ak Parti'de Temayül Yoklaması Hayrettin Yavuz

 
Ak Partide Temayül Yoklaması

AK Parti Ordu İl ve İlçe Başkanlıklarına Ordu’daki 19 ilçe ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı için toplam 147 aday adayı müracaat ederken, bugün yaklaşık 3 bin 500 teşkilat üyesi, belediye başkanlığı için kimin aday olmasını istiyorsa sandık başına giderek düşüncesini ifade etti.

Temayül yoklamasını yönetmek üzere, AK Parti Grup Başkan Vekili Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş’ın başkanlığında, 5 kişilik komisyon üyesi Ordu’da bulunuyor. Temayül yoklaması öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan AK Parti Gurup Başkan vekili Elitaş, “Şu anda 5 tane resmen müracaat etmiş Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adayı arkadaşımız var. Teşkilatımız belki başka isimler de yazacaktır. Mevcut milletvekili arkadaşlarımızdan da isim yazacaklardır. Halkın benimsediği kanaat önderlerinden birinin de ismi yazılabilir. Sonuçta buradaki hangi eğilim kimin üzerinde yoğunlaşma varsa oda halka sorulacaktır. Teşkilatın görüşü önemli en önemlisi halkın görüşüdür. 19 ilçede 147 aday adayı var. Toplam ilçelerde oy kullanacak teşkilat mensubu 3 bin 500 kişidir” dedi.
 
“ORDU’DA HEYECANLI BİR HAVA VAR”
“27 Ekim tarihinde 16 büyükşehirde temayül yoklaması yaptık. Bugün de tüm Türkiye’de 14 büyükşehirimizde genel merkezimiz tarafından tespit edilmiş komisyon ile birlikte temayül yoklamasını gerçekleştiriyoruz” diyen Mustafa Elitaş, “16-17 Kasım tarihinde de geri kalan 51 ildeki temayül yoklamamızı gerçekleştirdikten sonra bütün teşkilat ile ilgili eğilimi almış olacağız. Bu çerçevede daha sonra teşkilatımızın gönlünden geçen bu şahıs bizi belediye başkanı olarak daha iyi temsil eder denilen kişiler halka sorulacak. Teşkilatımızın eğilimi doğrultusunda, genel merkezimizin de kanaati doğrultusunda birlikte en son adaylarımızın tespiti noktasına gelmiş olacağız. Ordu’da heyecanlı bir hava var. Burada yüzde yüz de 95’i aşan bir katılım oranıyla teşkilatımız eğilimini görmüş olacağız” diye konuştu.
 
“ORDU TÜRKİYE’DEKİ GELİŞMİŞLİKTEN HAK ETTİĞİ PAYI ALAMAMIŞTIR”
Yapılan anketlerde Ordulu vatandaşların mevcut belediye başkanından memnun olmadığını gördüklerini belirten Elitaş, “Anketlerde gördüğümüz kadarıyla Ordu halkı mevcut belediye başkanından pek memnun değil gibi görülüyor. Halka sorduğumuzda ‘bu belediye başkanı değişsin’ diye ifadesi var. ‘Kimi görmek istersiniz’ dediğimizde ‘AK Parti’li bir belediye başkanı olsun’ diyen hakikaten yüksek oradan bir istek var. AK Parti eğer burada halkın benimsediği bir adayı belediye başkan adayı olarak koyduğu takdirde belediye kaybetmemiz için herhangi bir sebep olmadığını düşünüyorum” şeklinde konuştu.
Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılan temayül yoklaması saat 16.00’da sona erdi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi