Bağcılar belediye başkanı adaylık başvurusunu yaptı

Başkan Lokman Çağırıcı, 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri´nde AK Parti Bağcılar´dan tekrar Belediye Başkan adaylığı için müracaatta bulundu.

Bağcılar belediye başkanı adaylık başvurusunu yaptı
Bağcılar belediye başkanı adaylık başvurusunu yaptı Hayrettin Yavuz
 

30 Mart 2014 Yerel Seçimleri´nde AK Partiden Belediye Başkan Adayı olmak için aday adayları müracaatlarını yapmaya başladı. Bağcılar´dan sadece mevcut başkan Lokman Çağırıcı müracaatını yaparken, Bahçelievler ilçesinden Hayati Güllük, Fikret Erdem ve Ayhan Kara müracaat etti. Güngören ve Bakıköy´de ise henüz başvuruda bulunan olmadı.

İlçede her yaşta insana yönelik önemli projeleri hayata geçiren, bir çok projesi referans alınan, çalışma temposuyla da takdir toplayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, belediye başkanlığı adaylığı için başvuruda bulundu.
Adaylık dilekçesini AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk’e teslim eden Başkan Lokman Çağırıcı,  “Bağcılar’daki hizmetlerimizin devam etmesi amacıyla 30 Mart 2014 yerel seçimleri için adaylık başvurumu yaptım. İnsana hizmet etmek en şerefli görevdir. İlçeyi hemşehrilerimizle birlikte yönettiğimiz Bağcılar’a hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyorum.“ diye konuştu.

LOKMAN ÇAĞIRICI KİMDİR?

1965 yılında Giresun´un Bulancak İlçesi´nde dünyaya gelen Lokman Çağırıcı, 1978 yılında Bağcılar Mahmutbey Mahallesi´nde ikamet etmeye başladı.

1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü´nü bitirdi.

1999 yılına kadar çeşitli kurumlarda üst düzey yöneticilik yaptı, uzun bir süre ticaretle meşgul oldu.
Özel sektördeki çalışmalarına paralel olarak 1990 yılından itibaren siyaset hayatı başlayan Çağırıcı, 1999 yılında Bağcılar Belediye Meclis Üyesi seçildi.

11 Mayıs 2007´ye kadar Meclis Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten Çağırıcı, Bağcılar´ın Kurucu Belediye Başkanı Feyzullah KIYIKLIK´ın 11 Mayıs 2007´de AK Parti İstanbul Milletvekilliği adaylığı için istifa etmesinin ardından, Belediye Meclisi tarafından Bağcılar Belediye Başkanlığı´na seçildi.

2 yıl başarıyla yürüttüğü bu görevi sonrasında, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde aday olan Çağırıcı, bu kez Bağcılarlıların yüzde 50’sinin oyunu alarak Belediye Başkanı oldu.

Çağırıcı’nın, Belediye Başkanlığı görevinin yanı sıra; Bağcılar Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanlığı, Marmara Belediyeler Birliği Başkan Vekilliği, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcılığı, Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi'nin (WALD) Yönetim Kurulu Üyeliği ve UCLG-MEWA saymanlığı görevleri bulunuyor.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, evli ve dört çocuk babası.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi