90’INCI YIL KUTLU OLSUN.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yürütülen kurtuluş mücadelesinin, emsalsiz zaferlerle neticelenmesi sonucu cumhuriyetin kurulması, Türkiye’nin istikametini belirlemiştir. Eşsiz zaferlerle taçlanan bu eser, Türk Milletinin bağımsızlık aşkının en güçlü yansımasıdır.

90’INCI YIL KUTLU OLSUN.
90’INCI YIL KUTLU OLSUN. Hayrettin Yavuz

 

90 yıllık süreçte Türkiye’nin birçok alanda gerçekleştirdiği dönüşümler, bugün dünya çapında takdire şayan bir ilerleme olarak dile getirilmektedir. Şüphesiz ki bunun gerçekleşmesindeki en büyük unsur, Cumhuriyetin manasının bu topraklarda hayata geçirilmesidir.

 

Türkiye Cumhuriyeti artık demokratik ve laik yapısıyla bölgesinde ve dünyada, kendine has kültür zenginliği, gelenekleri ve nitelikleri ile ilham kaynağıdır. Bu ilhamı yaşatmak ve sürekli kılmak bizlerin en asli görevidir.

Cumhuriyet;

Demokrasimizin gelişmesi ve ülkemizde refahın en üst seviyeye çıkarılması amacının en büyük teminatıdır. Çağdaşlıktır, özgürlüktür, milli iradenin gücü, milletimizin yarınlarının umududur.

 

Bizler de yazın ve yayın hayatının temsilcileri ve emekçileri olarak, her zaman ve her yerde Cumhuriyetimizin kazanımlarıyla yarınlara daima umutla bakacağız.

 

Bu anlamlı günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bizlere Cumhuriyeti armağan eden şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnetle anıyoruz.

 

Tüm halkımızın ve basın camiasının Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi