Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 90. Yıl kutlamaları kapsamında Artvin’de halk yürüyüşü gerçekleştirildi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Yürüyüşü adıyla yapılan halk yürüyüşüne çok sayıda vatandaş eşlik etti.

Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu Hayrettin Yavuz

 

Yürüyüşe ayrıca Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün, CHP İl Başkanı Seçkin Kurt, CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, Belediye Aday Adayı Selim Bilgin, Belediye Encümen Aday Adayı Cüneyt Öztürk, Yaşar Tekin Alkan, ADD İl Başkanı Ahmet Biber, sivil toplum örgütü temsilcileri ve her yaştan yüzlerce Artvinli katıldı.

Artvin Hastane Kavşağından başlayan halk yürüyüşü Artvin Valiliği önünde sona erdi. Yürüyüşe katılanlar ellerinde bayraklar ve karanfillerle alkışlarla, tezahüratlarla 10. Yıl marşı eşliğinde Artvin Valiliği önündeki Atatürk anıtına kadar yürüdü. Birçok esnaf ve vatandaşta camlardan ve iş yeri önlerinden ellerinde ki bayraklarla alkış tutup Cumhuriyet coşkusuna ortak oldu.

Cumhuriyet yürüyüşüne katılan yüzlerce vatandaş Atatürk anıtı önünde Saygı Duruşunda bulunup İstiklal Marşı okuduktan sonra ellerinde ki karanfilleri Atatürk anıtına bıraktı.

Grup okullardan andımızın kaldırılmasına tepki olarak CHP Gençlik Kollar Başkanı Mehmet Çekin Can eşliğinde, Andımız’ı okudu. Programın devamında ise Atatürk anıtına karanfil ve Türk bayrağı konuldu. Ardından ise Cumhuriyet Yürüyüşü yöresel halk oyunlarıyla son buldu.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi