Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün’ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün tüm yurtta büyük bir coşkuyla kutlanacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı içinyerel basına mesaj verdi.

Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün’ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün’ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı Hayrettin Yavuz

 

Cumhuriyetin ilanının 90. Yılı nedeniyle verdiği mesajında Başkan Özgün, Cumhuriyetin, dili, bayrağı, marşı, başkenti ve temel nitelikleriyle bölünmez bütünlüğün bir ifadesi olduğunun altını çizdi. Başkan Özgün;  “Milletimiz Cumhuriyet rejimi ile kazandığı değerleri, toplum hayatının vazgeçilmez unsuru olarak benimsemiş, karşılaştığı sorunları ise Cumhuriyet’e olan sadakati sayesinde birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşmayı bilmiştir.

Cumhuriyet; dili, bayrağı, marşı ve başkenti, temel nitelikleri ile ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü ifade eder. Bu sebeple, değerlerimizin sonsuza kadar korunacağının unutulmaması gerekir. Atatürk’ün kuruduğu çağdaş, demokratik ve laik cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının asli görevi olmalıdır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan Milli Mücadele ile tarihte eşine çok az rastlanır bir başarı gerçekleştirilmiştir. Yaşanılan tüm zorluk ve sıkıntılara karşın inanç ve kararlılık örneği olarak kazanılan bu zafer, milletimize kayıtsız şartsız egemenliği sağlayan Cumhuriyet rejimini armağan etmiştir. Bizim yurttaşlar olarak görevimiz cumhuriyete sahip çıkmaktır. Bu vesileyle aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım” dedi. –(abbb)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi