ARTVİN VALİSİ KEMAL CİRİT´İN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Cumhuriyetimizin ilanının 90. yıldönümünü kutlamanın büyük heyecanı ve gururu içerisindeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün önderliğinde başlatılan Milli Mücadele, büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülerek, tüm güçlüklere karşın, eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlanmıştır.

ARTVİN VALİSİ KEMAL CİRİT´İN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
ARTVİN VALİSİ KEMAL CİRİT´İN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI Hayrettin Yavuz

 

 
 

 Kurtuluş Savaşı´nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyet´in kurulması, tarihin ender kaydettiği bir başarıdır. Kurtuluş Savaşı, milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise, yeniden dirilişin simgesidir. Atatürk, ´´Cumhuriyet yeni ve sağlam esaslarıyla Türk Milleti´ni emin ve sağlam bir gelecek yoluna koyduğu kadar, asıl fikirlerde ve ruhlarda yarattığı güvenlik itibarıyla, büsbütün yeni bir hayatın müjdecisi olmuştur.´´ sözleriyle toplumsal ve kültürel alanda bir yenilenme döneminin başladığını müjdelemiştir.            

Bayramlar milletçe kaynaşma ve dayanışma günleridir. Her 29 Ekim´de yenilenen azim, kararlılık ve enerjimizle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Milli birlik ve beraberliğimiz için çalışanlara, çaba gösterenlere, gönül verenler başta olmak üzere kahraman güvenlik güçlerimize başarılar diliyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Savaşı kahramanlarımız ve aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, Artvinli hemşerilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi