Arıcılar borcunu ödüyor

Arıcılar Birliği Başkanı Necati Aydın “Arıcılar borcunu ödüyor”

Arıcılar borcunu ödüyor
Arıcılar borcunu ödüyor Hayrettin Yavuz

Ordu Arı Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Necati Aydın, bankadan kredi çeken arıcıların yüzde 98,6’sının borcunu ödediğini ve bütün bankaların arıcılara rahatlıkla kredi verdiğini ifade etti.

Arı Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Necati Aydın, bankadan kredi çeken arıcıların yüzde 98,6’sının borcunu ödediğini ve bütün bankaların arıcılara rahatlıkla kredi verdiğini söyledi. Arıcıların bankalara olan kredi borçlarını zamanında ödediğinin altını çizen Başkan Necati Aydın; “Türkiye balının yüzde 23’ünü Ordulu arıcılar üretiyor. Yaklaşım yüzde 18’ini Muğla arıcısı üretiyor ondan sonra da Adana, Mersin arı üreticileri gelmektedir.  Arıcılara yapılan teşvik ve hizmetler dolayısı ile arıcıların önü açıldı. Arıcıların sosyal hakları, zirai kredilerinin önü açıldı. Türkiye genelinde arıcıların banka borcunu yüzde 98,6 ödemektedir. Türkiye genelinde 1,4’ü banka borcunu ödemekte zorlanmıştır. Bütün bankalar arıcılarımıza kredi veriyorlar. Arıcımızda zamanında kredisini ödüyor ve onun için her bankanın kapısı arıcılarımıza açıktır” dedi. Başkan Necati Aydın, arıcıların işletmelerini her geçen gün büyüttüğünü söyleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü. “ Arı işletmeleri son zamanda 4 kat büyüdü. Arıcı sayımız azaldı ama işletmelerimiz büyüdüğü için, bir arıcımız 60-70 ton balı tek başına üretebiliyor. İşletmesini her gecen gün büyüten arıcılarımız var” dedi.

“Destekleme kredileri için çalışmalarımız devam edecek”

Desteklemelerin arıcılar için yeterli olmadığını ve şartların daha da iyi olması için çalıştıklarını ifade eden Başkan Aydın; “ Arı Yetiştiricileri Birliği olarak önümüzdeki 2014 yılında inşallah arıcılarımızın daha iyi şartlara kavuşması için yerel destekleme kredisi çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi