ASKERLİK SÜRESİ ARTIK 12 AY OLDU

KARAR RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI Askerlik süresi resmen 12 ay askerlik süresinin 1 Ocak 2014’ten itibaren geçerli olmak üzere, silah altındaki yükümlüleri de kapsayacak şekilde, erbaş ve erler için 15 aydan 12 aya indirilmesine dair karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

ASKERLİK SÜRESİ ARTIK 12 AY OLDU
ASKERLİK SÜRESİ ARTIK 12 AY OLDU Hayrettin Yavuz
 

 Askerlik süresinin 1 Ocak 2014’ten itibaren geçerli olmak üzere, silah altındaki yükümlüleri de kapsayacak şekilde, erbaş ve erler için 15 aydan 12 aya indirilmesine dair karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Erbaş ve erler için muvazzaflık hizmet süresinin tespitine ilişkin Bakanlar Kurulunca karar alındığı belirtilen Resmi Gazete’nin dünkü sayısında, 3 maddelik karara yer verildi. Resmi Gazete’de yayımlanan karar şöyle: “Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında 1111 sayılı Askerlik Kanununa tabi yükümlülerin muvazzaf askerlik hizmet süresinin, 1 Ocak 2014 tarihinden geçerli olmak üzere, silah altındaki yükümlüleri de kapsayacak şekilde, erbaş ve erler için 15 aydan 12 aya indirilmesi kararlaştırılmıştır.” denildi.

Askerlik süresinin 12 aya düşürülmesinin ardından asker olanlar ve asker aileleri kararı sevinç ve mutlulukla karşıladı. Artvin’de askerde çocukları olan vatandaşlar; “Askerlik bir yıla indirildi. Biz sadece tel örgüler içinde yeşil elbiseler giyerek asker olunamayacağı düşüncesini taşıyoruz. Gerektiğinde her zaman asker olduğumuzu genci yaşlısı, kadını erkeğiyle ülkemizi savunacağımızı, topraklarımızı koruyacağımızı bütün dünya çok iyi biliyor. Karar hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdiler.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi