Borçka Belediye meclisi toplantısı yapıldı

Aygün, Selim Şentürk’ün katılımıyla Belediye Meclisi 5393 sayılı yasanın 20. Maddesi uyarınca Ekim birleşimi için yukarıda belirtilen üyelerin katılımı ile Meclis toplantı salonunda toplandı.

Borçka Belediye meclisi toplantısı yapıldı
Borçka Belediye meclisi toplantısı yapıldı Hayrettin Yavuz
Borçka Belediye Başkanı Oral Küçük’ün mazereti nedeniyle katılamadığı toplantıyı Meclis Başkanı Celak Kılıç yönetti.

 Belediye Başkan Vekili ve Meclis Başkanı Celal Kılıç başkanlığında; Sedat Peker, İbrahim Durmuş, Necat Balta, Celal Alparslan, Arslan Görel, Hasan Arslan, Aliye Aygün, Selim Şentürk’ün katılımıyla Belediye Meclisi 5393 sayılı yasanın 20. Maddesi uyarınca Ekim birleşimi için yukarıda belirtilen üyelerin katılımı ile Meclis toplantı salonunda toplandı.

 Gündem:  1- Açılış ve yoklama, 2- Saygı duruşu,  3- Bir önceki toplantı tutanakların sunumu,  4- 2014 yılı Bütçe tasarısının incelemek üzere Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna sunumu ve görüşülmesi,  5- Gündem dışı görüşmeler ve kapanış şeklinde belirlendi.
 Gündemin 1. maddesi gereği, açılış ve yoklama yapıldı. Yoklama sonucunda Meclis üyelerinden Oral Küçük, Hasan Aydın ve Nusret Yıldız’ın mazeret belirterek katılmadığı, diğer üyelerin toplantıya katıldığı görülüp, birleşim açıldı.
Gündemin 2. Maddesi gereği,  Atatürk ve silah arkadaşları ile Türk büyükleri anısına 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Gündemin 3. Maddesine geçildi. Eylül 2013 olağan birleşim tutanakları üyelere dağıtıldı. Oturum sırasında görüşülüp tutanaklara geçmeyen veya görüşülmediği halde tutanaklara geçen konu olup olmadığı incelendi. İnceleme sonucunda; görüşmenin değiştirilmeden kayıtlandığı görülerek gündemin diğer maddesine geçildi.
Gündemin 4. Maddesine geçildi.  Belediye Encümeni tarafından incelendikten sonra Meclis’e sunulan Belediyenin 2014 mali yılı bütçesi; plan ve bütçe komisyonunda görüşülüp rapor edilmek üzere plan ve bütçe komisyonu üyelerine teslim edilmesine, komisyonca hazırlanan raporun 2013 Kasım ayı Belediye Meclisine sunulmasına oy birliği ile karar verildi.
Gündemde bulunan maddelerinin görüşülmesi tamamlandığından, gündem dışı söz almak isteyen meclis üyeleri bulunup bulunmadığı soruldu. Söz alan Belediye meclis üyesi olmadığından, Belediye Başkan Vekili Celal Kılıç söz alıp, Belediyemize Çifteköprü’den gelen suyu belediyece kullanılmayıp yol güzergahında ikamet etmekte olan Demirciler Köyü, Kale Köyü, Çifteköprü Köyü, Düzköy Köyü, ve Belediyemiz sınırları dışında kalan halkın kullanması için Borçka Özel İdare Müdürlüğüne devir işlemi yapılıp karşılığında İl Özel İdare Müdürlüğünden Borçka Belediye Sınırları içinde kullanılmak üzere sıcak asfalt alınmasını talep etti. Talep Belediye meclisinde görüşülüp 130 ada, 21 parselde bulunan 2293.97 m2 su kaynağı olan arsanın ve ishale hattının Özel İdare Müdürlüğüne devredilmesine ayrıca işlemlerin yürütülmesi için Belediye Encümenine yetki verilmesine oy birliği ile karar verildi.
Gündem ve gündem dışı görüşülecek başka konu olmadığından toplantı Meclis Başkanı Celal Kılıç’ın kapanış konuşması ile sona erdi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi