''Müslüm Gürses Müzesi'' açıldı

Müslüm Gürses Müzesi törenle açıldı. Müzenin açılışına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik ile Gürses'in eşi Nur da katıldı.

''Müslüm Gürses Müzesi'' açıldı
''Müslüm Gürses Müzesi'' açıldı Hayrettin Yavuz

 

''Müslüm Gürses Müzesi'' açıldı
Magazin
reklam
reklam
 
 

Müslüm Gürses Müzesi düzenlenen törenle açıldı. Atatürk Mahallesi'ndeki müzenin açılışı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Gürses'in eşi Muhterem Nur'un katıldığı törenle gerçekleştirildi. 
Törende konuşan Çelik, "geniş kitlelerin gönlünde taht kuran" Müslüm babanın erken yaşta hayatını kaybettiğini belirtti.
 
Gürses'i rahmetle andığını ifade eden Çelik, "Şanlıurfalılar olarak vefamızın gereği Türkiye 'ye, sanatımıza gerçekten büyük katkı sağlamış, gençlerimizi arkasından koşturmuş böyle değerli bir sanatçımızın yaşaması ve yaşatılması konusunda önemli bir açılışı gerçekleştiriyoruz" dedi.
 
Muhterem Nur ise Müslüm Gürses'in hayatını kaybetmeden önce memleketi Şanlıurfa'da yaşamayı planladığını anımsatarak, kendisinin de ilerleyen yıllarda bu kente yerleşebileceğini  söyledi. Konuşmalarında ardından müzenin açılışı yapıldı. 
 
Bakan Çelik ile diğer davetliler Gürses'in kişisel eşyaları, kullandığı enstrümanlar ile kasetlerinden oluşan eserleri yakından inceledi.

 

Anadolu Ajansı (AA) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi