Artvin'de Türk Kızılayı Kız Öğrenci Evi açıldı

Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar: " Burada 91 genç kızımızı korumanın, himaye altına almanın yanı sıra Kızılay'ın misyonu dahilinde Myanmar'da, Somali'de, Gazze'de ve dünyada ihtiyaç sahibi herkese cevap verecek gelirin elde edilmesi de amaçlanmıştır"

Artvin'de Türk Kızılayı Kız Öğrenci Evi açıldı
Artvin'de Türk Kızılayı Kız Öğrenci Evi açıldı Turgay Özgöz

Artvin'de Türk Kızılayı Kız Öğrenci Evi açıldı

- Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar: " Burada 91 genç kızımızı korumanın, himaye altına almanın yanı sıra Kızılay'ın misyonu dahilinde Myanmar'da, Somali'de, Gazze'de ve dünyada ihtiyaç sahibi herkese cevap verecek gelirin elde edilmesi de amaçlanmıştır"

(Fotoğraflı - Görüntülü)

ARTVİN (AA) - Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, "Açılışı yapılan kız öğrenci evinde 91 genç kızımızı korumanın, himaye altına almanın yanı sıra Kızılay'ın misyonu dahilinde Myanmar'da, Somali'de, Gazze'de ve dünyada ihtiyaç sahibi herkese cevap verecek gelirin elde edilmesi de amaçlanmıştır" dedi.

Türk Kızılayı tarafından Artvin'in Korzul Mahallesi'nde 1 milyon 800 bin liraya yaptırılan 6 katlı, 91 öğrenci kapasiteli kız öğrenci evi, düzenlenen törenle açıldı.

Vali Kemal Cirit, törende yaptığı konuşmada, Türk Kızılayı'nın marka ve imaj değeri oldukça yüksek, ulusal kamu yararına çalışan çok kıymetli bir kamu kuruluşu olduğunu söyledi.

Türkiye'nin son dönemde uluslar arası görünürlüğü her alanda artan bir ülke haline geldiğini vurgulayan Cirit, "İtibarımız oldukça yükseldi. Böyle bir ortamdan Türk Kızılayı da takdir edersiniz ki yerinde sayamazdı. Bugün gururla ifade ediyoruz ki Türk bayrağını uluslar arası alanda ve ihtiyaç duyulan her ülkede dalgalandıran bir kuruluşumuz haline geldi. Kendilerini tebrik ediyorum" diye konuştu.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar ise Türk Kızılayı'nın misyonundan gelen bir anlayışla öğrenciler için barınma üniteleri yapmanın şube başkanlarının ilgi alanına girdiğini belirterek, "Her konuda örnek bir Kızılaycılık sergileyen Artvin Şubemiz ve Şube Başkanımız Seracettin Yazan ağabeyimiz de bu çapta bir öğrenci evini yaparak hizmete sokmuştur. Öncelikle Artvin Şubemizi ve Seracettin Yazan'ı tebrik ediyorum. 91 kişilik kız yurdunun bir günlük süre içerisinde dolmasından da ne kadar isabetli bir hizmetin yapıldığını görmüş oluyoruz" dedi.

Yönetim olarak öğrenci evi konseptini teşvik ettiklerini dile getiren Akar, "Öğrencilerin kendi ihtiyaçlarını kendilerinin göreceği, gurbette değil de kendi evlerindeymiş gibi hissedecekleri öğrenci evi konsepti oluşturuyoruz. Burada da göreceksiniz ki fevkalade sıcak bir aile ortamı tesis edilmiştir. Çocuklarımızın evlerinde ne varsa çamaşır makinesine kadar ihtiyaçlarını görecekleri bir ortam hazırlanmıştır" ifadelerini kullandı.

Kızılay'ın bağışçılarına teşekkür eden Akar, sözlerini şöyle tamamladı:

"Kızılay toplumun merhamet elini, dinamiklerini değerlendirip yoksul olanlara ulaştıran bir kurumdur. Burada 91 genç kızımızı korumanın, himaye altına almanın yanı sıra Kızılay'ın misyonu dahilinde Myanmar'da, Somali'de, Gazze'de ve dünyada ihtiyaç sahibi herkese cevap verecek gelirin elde edilmesi de amaçlanmıştır. Bu hizmeti yapan kardeşlerimi tekrar tebrik ediyorum. Başkaları uyurken uyumayan, başkaları yerken yemeyen, başkaları otururken koşan Kızılaycı arkadaşlarımla gurur duyduğumu belirtmek istiyorum."

Konuşmaların ardından Vali Cirit, Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar, Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün ve Türk Kızılayı Artvin Şubesi Başkanı Seracettin Yazan, açılış kurdelesini keserek öğrenci evini hizmete açtı. Yazan, daha sonra konuklarına öğrenci evini gezdirdi.

Törene, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Emniyet Müdürü Hüsrev Salmaner, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Demirhan Elçin, Türk Kızılayı yönetim kurulunun bazı üyeleri ile davetliler de katıldı.

Muhabir: Asena Akçay
Yayınlayan: Hüseyin Likoğlu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi