ORDU BŞB`si Ramazan Ayında Her Akşam Farklı Etkinlik Düzenliyor

Ordu Belediyesi hazırladığı programla bu yıl da Orduluların dolu dolu bir Ramazan ayı geçirmesini sağlayacak. Geleneksel Ramazan ayı etkinliklerini bu yıl Atatürk Anıtının bulunduğu alanda 20 adet feshane evi ile renklendirecek olan Ordu Belediyesi hazırlıklarını tamamlamak üzere.

ORDU BŞB`si Ramazan Ayında Her Akşam Farklı Etkinlik Düzenliyor
ORDU BŞB`si Ramazan Ayında Her Akşam Farklı Etkinlik Düzenliyor Turgay Özgöz

Geçmiş yılların geleneklerini yansıtan ve Ramazan ayına mahsus etkinlikleri kent merkezine daha yakın bir yer olan Atatürk Parkında gerçekleştirecek olan Ordu Belediyesi 20 adet feshane evi ile çevrelenen Atatürk Anıtının bulunduğu alanı etkinlikler için düzenleyerek Ramazanın her akşamını farklı bir etkinlikle süsleyecek.

Başkan Seyit Torun, Atatürk Parkının olduğu alanda geçmişin izlerini taşıyan 20 adet Feshane evi kurulduğunu söyleyerek,  “Ordu Belediyesi olarak geçmiş yıllarda olduğu gibi, Ramazan ayında iftar çadırı kurarak yaptığımız hizmeti bu yılda tekrarlıyoruz. Tayfun Gürsoy Parkında bir ay boyunca iftar çadırında halkımızla yine bir arada olacağız. İftar çadırından ayrı olarak bu yıl Atatürk Parkının bulunduğu alanda geleneksel Ramazan etkinlikleri de düzenleyerek kültürümüzde var olan güzellikleri yaşatmaya çalışacağız. Esnaflarımıza kiraladığımız feshane evleri Ramazan ayı boyunca halkımıza farklı iş kollarında hizmet verecek. Bu alanda kurulacak olan sahnede bir ay boyunca Hacıvat-Karagöz, Animasyon Gösterileri, Sihirbaz, Orta Oyunu, Eda-Metin Özülkü, Tasavuf Müziği Emine Sevinç Öksüzoğlu, Sıra gecesi, Yeni Türkü, Deniz Oral, Çocuk Tiyatroları, Metin Uca, Semah Gösterileri, Hülya Polat, İlizyonist Burak ve Kıvanç, Grup Gece Yolcuları,Cem Çelebi, Pişekar, Aydın Beyoğlu, Bedirhan Gökçe, Uğur Arslan, Skeçler ve Playback Yarışması, Şenel Gök, Yerel Sanatçılar ve Kadir Gecesinde Dünya birincisi Hafızdan Kuran Dinletisi gibi etkinlikler olacak” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi