13. Çambaşı Yayla Şenliği

Ordu`nun Kabadüz ilçesinde Kabadüz Kaymakamlığı ve Yokuşdibi Belediyesi`nce düzenlenen Çambaşı Yayla Şenliği`nin 13.`sü yapıldı

13. Çambaşı Yayla Şenliği
13. Çambaşı Yayla Şenliği Turgay Özgöz

Ordu'nun Kabadüz ilçesinde Kabadüz Kaymakamlığı ve Yokuşdibi Belediyesi'nce düzenlenen Çambaşı Yayla Şenliği'nin 13.'sü yapıldı.40 bin kişinin katıldığı tahmin edilen şenlikte çeşitli yarışmalar yapılmasının yanında yöresel sanatçılar sahne aldı.

40 bin kişinin katıldığı tahmin edilen şenlikte çeşitli yarışmalar yapılmasının yanında yöresel sanatçılar sahne aldı. Şenliğe Ordu Valisi Kenan Çiftçi, Kabadüz Kaymakamı Engin Avcı, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Çambaşı'nı dolaşan Ordu Valisi Kenan Çiftçi, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Vali Çiftçi, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Şenlikte bir konuşma yapan Ordu Valisi Kenan Çiftçi, Çambaşı Yayla Şenliği'ni başlatan, devam ettiren Ordulu kardeşlerine canı gönülden teşekkür ettiğini söyledi.
 
Şehirlerin tarihlerinde 50 yıllık süreçlerin olduğunun altını çizen Vali Çiftçi, "50 yıl insanlar denizi severler, 50 yılda dağı severler. Sanırım 50 yıllık denizin tarihi geçti, dağın, yaylanın tarihi başladı" dedi.
 
Bu başlangıçla birlikte dikkat edilmesi gereken hususları anlatan Vali Çiftçi, "Tabii ki bu süreç başladı. Bizim buraları çok iyi imar etmemiz, düzene sokmamız gerekiyor. Ben bu anlamda belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Burada imar düzenlemesi yapmış. Yolları düzenlemiş okul, cami yerlerini, bina parsellerini ayırmış. İnanıyorum ki hayat önümüzdeki süreçte 6 ay Ordu merkezde ise 6 ayda Çambaşı gibi bizim diğer yaylalarımızda devam edecek. Tabii ki buranın onlarca ihtiyaçları var. Bunların en başında gelen yol. Yol sorunu da inşallah en kısa sürede çözülecek. Bizler devlet olarak sizin neye ihtiyacınız varsa, onu sizin ayanıza getirmek için çalışacağız"şeklinde konuştu.
 
Vali Çiftçi, ilk resmi vakıf toplantısını Çambaşı'nda yapıldığını, salı günden itibaren aile sağlığı merkezinin Çambaşı'nda hizmete başlayacağını sözlerine ekledi.
 
Yokuşdibi Belde Belediye Başkanı Yener Kaya da, "Çambaşı Yayla Şenliği'nin amacının yörenin tanıtılması, birlik beraberliğin sağlanması, kardeşlik, dayanışma duygularımızı geliştirmek, geleneklerimizi yaşatmak ve güzel bir günün sonunda gönül hoşluğuyla buradan ayrılmaktır" dedi.
 
Konuşmaların ardından Vali Çiftçi, buzağı güzellik ve en kaliteli peynir yarışmalarında dereceye girenlere çeşitli ödüller verdi.
13. Çambaşı Yayla Şenliği  
Pazartesi, 08 Temmuz 2013
 
Kabadüz Kaymakamlığı ve Yokuşdibi Belediyesi'nce düzenlenen Çambaşı Yayla Şenliği'nin 13.'sü yapıldı.
 
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi