Turizm Müsteşarı Serenderlere hayran kaldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Faruk Şahin gezi ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Artvin’de Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün’ü makamında ziyaret etti.

Turizm Müsteşarı Serenderlere hayran kaldı
Turizm Müsteşarı Serenderlere hayran kaldı Turgay Özgöz

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Faruk Şahin, beraberinde Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş ile birlikte Belediye Başkanı Emin Özgün’ü makamında ziyaret etti. Nazik ziyaretinden ötürü Müsteşar Yardımcısı Şahin ve İl Müdürü Ateş’e teşekkür eden Başkan Özgün, Belediye’nin Artvin-Borçka karayolunun 10. kilometresinde yaptırdığı  “Serender Evler Marina Tatil köyü” hakkında bilgi verdi. Serenderlerin hizmete girdiği günden bugüne yaklaşık bin turisti ağırladığını kaydeden Başkan Özgün, aynı bölgede 20 adet daha serender ev ve çok amaçlı bir salon inşa edeceklerini söyledi. İnşası düşünülen bu salonunun restoran, özel seminerlere hizmet edecek kapasitede bir toplantı salonu ve düğün ve nişan gibi organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek bir yer olması planlanıyor. Projeyi hayata geçirmek için çalışmaların sürdüğünü kaydeden Başkan Özgün, gelecekte Artvin’in turizmden en iyi payı alması için belediye olarak girişimcilere öncülük ettiklerinin altını çizdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Faruk Şahin’de, Serender Evler Marina Tatil Köyü’nün iyi bir turizm yatırımı olduğunu doğasıyla, göl manzarasıyla ulaşım kolaylığıyla beğenilir bir proje olduğunu söyledi. Yatırımın mimarı olan Başkan Özgün’ü tebrik eden Müsteşar Yardımcısı Şahin, bu yatırımların, ciddi bir turizm potansiyeli olan Artvin’de daha çoğalması gerektiğini kaydetti. Şahin ayrıca, Artvin turizmine katkı sunmak amacıyla her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi.

Ziyaretin ardından Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün Müsteşar Yardımcısı Şahin’e ziyaretin anısına bir adet maket Şavşat evi hediye etti.  Başkan Özgün’le bir süre daha sohbet eden Şahin daha sonra makamdan ayrıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi