ARTVİN` de Bayar Şahin Rüzgarı Esti.

33. Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali etkinliklerinin ilk günü İbrahim Özbayrak, Bayar Şahin ve Ali Altay konserleri ile Artvin halkı doyasıya eğlendi.

ARTVİN` de Bayar Şahin Rüzgarı Esti.
ARTVİN` de Bayar Şahin Rüzgarı Esti. Turgay Özgöz

33. Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat festivali büyük bir coşkuyla başladı. İlk gün İbrahim Özbayrak, Bayar Şahin ve Ali Altay’ın muhteşem sesiyle vatandaşlar doyasıya eğlendi. Artvin valiliği önünde ki alanda düzenlenen konsere ilgi oldukça yoğundu. Konsere Artvin halkının yanı sıra Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP İl Başkanı Selim Bilgin’de katıldı. Akşam 19.30’da başlayan konser geçe geç saatlere kadar devam etti. İlk olarak sahneye İbrahim Özbayrak çıktı. Ardından Bayar Şahin ve Ali Altay sahne aldı. Sanatçıların müzikleriyle coşan müzik severler bir çok şarkıya eşlik ettiler. Genç, yaşlısı pek çok vatandaşta yer yer çalan müziklerle duygulanırken yer yer ise horon oynadılar. İbrahim Özbayrak’tan sonra sahneye Bayar Şahin çıkarken Bayar Şahin belli bir süre sonra Özbayrak’ı  tekrar sahneye davet ederek birlikte şarkı söylediler. Bu Artvinli iki sanatçı halkı bir birinden güzel şarkılarla coştururken sahne finalini Atabarı ve Hemşin’le yaptılar. Konserin sunuculuğunu yapan Şakir Kara festivale katkılarından dolayı bu iki sanatçıya Artvin Belediye Başkanlığı adına plaket ve çiçek takdim etti. Bayar Şahin Konser arasında yaptığı konuşmada Artvin’in bu güzel doğasını havasını suyunu HES’lere ve Madene kurban etmeyeceklerini ifade ederek madene karşı verilen mücadelede halkın yanında olduğunu belirtmiş oldu.

Sahneye son olarak Ali Altay çıktı. Konser gece geç saatlere kadar sürmesine rağmen müzik severler konser alanını terk etmedi. Konseri ÇAY TV’de canlı yayınladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi