VAKFIN YEMEĞİNE MİLLETVEKİLİ İSRAFİL KIŞLA DA KATILDI

Artvinliler Kültür ve Sosyal Hizmetler Vakfı, kısa adıyla Artvinliler Vakfı, faaliyetlerini tanıtmak üzere Milletvekili İsrafil Kışla’nın katılım ve destekleriyle program düzenledi.

VAKFIN YEMEĞİNE MİLLETVEKİLİ İSRAFİL KIŞLA DA KATILDI
VAKFIN YEMEĞİNE MİLLETVEKİLİ İSRAFİL KIŞLA DA KATILDI Turgay Özgöz
Vakıf Genel Başkanı Ali Rıza Altunel ve Artvinliler Vakfı Artvin Şubesi Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu program,  Arhavi Bayraktar Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Yemekli yapılan toplantıya Kaymakam Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Ufuk Yıldız, ilçede faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, iş adamları ve esnaflar katıldı.
Sunuculuğunu Arhavi Meslek Yüksekokulu Müdürü ve aynı zamanda vakfın mütevelli heyetinden olan Yrd. Doç. Dr. Sinan Güner’in yaptığı yemekli toplantıda Vakfın Artvin Şubesi Başkanı İsmail Ermiş ilk konuşmayı yaparak Vakfın Artvin Şubesi faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Şubenin henüz 2012 yılında kurulmasına rağmen önemli faaliyetlerde bulunduğunu belirten Ermiş, Artvinliler Vakfı Artvin Şubesi olarak 95 lise öğrencisi, 57 yükseköğretim öğrencisi olmak üzere toplam 152 öğrenciye hayırseverlerin katkılarıyla burs verilmekte olduğunu söyledi.
Toplantıya İstanbul’dan gelerek katılan Artvinliler Vakfı Başkanı Ali Rıza Altunel de yaptıkları konuşmada Vakfın kuruluşu, gayesi ve hizmetleri hakkında bilgiler aktardı.
Yemeğe katılan Arhavi Belediye Başkanı Sayın Coşkun HEKİMOĞLU ise yaptığı konuşmasında Artvinliler vakfının uzun yıllar sağlamış olduğu destekleri sayesinde imkanı olmayan gençlere ülke gençlerin eğitimine önemli katkı sunduğunu belirtti. 1988 den bu yana binlerce öğrenciye burs sağlayan bu vakfın bu yıl itibariyle 803 öğrenciye burs vermesi bir başka takdire şayan bir durum olduğunu belirten Hekimoğlu vakfın Artvin şubesinin çalışmalarına her zaman gerekli desteği sağlayacaklarını söyledi. Hekimoğlu Arhavi’de yüksekokul ve fakülte binası için Sayın Milletvekilimizle birlikte yürütülmekte olan çalışmalarda önemli gelişmeler olduğunu ve yakın bir zamanda üniversitenin Arhavi yerleşkesi ile ilgili problemlerin çözüleceğini, sonuca ulaşacaklarını da sözlerine ekledi.
 
Daha sonra Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar’da yapmış olduğu konuşmasında, Vakıfların sosyal hayatta önemini vurguladı, görevi süresince hafızalarda yer edecek önemli anılarının olduğunu belirten Bayraktar, “ eğitime duyarlı başarılı ama imkansızlıklar içerisinde okumaya susamış gençlerin bu ve buna benzer vakıfların, sosyal yardımlaşma ve dayanışma kurumlarının sayesinde toplumda önemli yerlere geldiğini biliyoruz. İnanıyorum ki Artvinliler Kültür ve Sosyal Hizmetler vakfı da 1988 den beri sürdürmekte olduğu bu güzel hizmeti devam ettirecektir.”dedi.
 
Programda son konuşmayı yapan Artvin Milletvekili İsrafil Kışla kurucuları arasında yer aldığı ve uzun yıllar yöneticiliğini yaptığı Artvinliler Vakfı’nın 1988 yılında Doç. Dr. Nedim Urhan başkanlığında 26 gönüllü üyenin teşebbüsleriyle merkezi İstanbul’da olmak üzere kurularak 25 yıldır Artvin’e, Artvinlilere ve özellikle de öğrencilere büyük hizmetlerde bulunduğunu ve hizmetlerine devam etmekte olduğunu söyledi. Vakıf çalışmalarının bir gönül işi olduğuna vurgu yapan Kışla, burs hizmetlerinin önemine değinerek vakıf çalışmalarına destek olan herkese teşekkür etti.
 

Programın sonunda yapılan çay sohbeti sırasında yemeğe katılan Arhavili iş adamları ve esnaflar tarafından 42 öğrenci için bir yıllık burs taahhüdünde bulunuldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi