Aybastı Yayla şenliklerinde protokol kavgası..

Ordu’nun Aybastı ilçesinde bu yıl 911.si gerçekleştirilen Aybastı festivalinde protokolde istenmeyen skandal bir olay yaşandı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın korumaları ve Zabıtaları ile Ordu il Emniyet Müdürü Suat Çelik’in korumaları arasında yaşanan tartışma festivale damgasını vurdu. Başkan Enver Yılmaz’ın görevlendirdiği kişiler İl Emniyet müdürünün oturduğu protokol kodluğundan kaldırılmak istenmesi tartışmalara neden oldu. Çıkan arbadede yumruklar havada uçuştu. Bakan Kurulmuş ile Ordu valisi Seddar Yavuz festival alanını terk ettiler.. Bu olaylar Ordu ilini dünyaya rezil etti.

Aybastı Yayla şenliklerinde protokol kavgası..
Aybastı Yayla şenliklerinde protokol kavgası.. Hayrettin Yavuz
Haberin galerisi için tıklayın!

Aybastı Yayla şenliklerinde protokol kavgası..

Aybastı Yayla şenliklerinde  protokol kavgası..
 

Aybastı Perşembe yaylasında yapılan festivale Kültür ve Turizm bakanı Ordu milletvekili Numan Kurtulmuş ile Ordu Valisi Seddar Yavuz ile bir çok misafir milletvekilleri İstanbul’dan otobüslerle gelen bir çok Belediye başkanları ile STK temsilcileri de katıldılar.

 

Gazetemizin olay yerinde olmadığı ve ancak, edinilen bilgilere göre,  festivalin başlaması sırasında alanda Ordu’nun meşhur türküsü “Hekimoğlu” çalıyordu. Tam o sırada olaylar çıktı ve ortalık aniden karıştı.

 

İddialar ise şöyle; Ordu il emniyet müdürü Suat Çelik’in protokolde oturmasını istemeyen başkan Enver Yılmaz,Ordu Valisi Seddar Yavuz’dan emmiyet müdürünü oturduğu protokol koltuğundan  kaldırmasını istemesi ile başlayan gerginlik, Valinin bu uygun olmayan talebe olumsuz yanıt vermesi  üzerine tartışmalar başladı.. Bu isteğinin geri çevrilmesine sinirlenen Yılmaz, emniyet müdürünü protokolden kaldırması için zabıtaya emir verir. Emniyet müdürü Çelik, kendisine Büyükşehir belediye Başkanı tarafından emir verildiğini söyleyen zabıtayı geri yollar. Bu durum üzerine Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, il emniyet müdürü Suat Çelik’in üzerine yürür, itikler, tartaklar ve koltuğunu fırlatır.Daha sonra korumalar ve zabıtalar birbirine girerek tekme ve yumruklarla birbirine girerler..

 

 

 

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Ordu Aybastı İlçesi’nde Perşembe Yaylası Şenlikleri’ne katıldı. Kurtulmuş, şenlik alanında protokol için hazırlanmış tribündeki yerine geçmeden önce Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, festival alanına gelen İl Emniyet Müdürü Suat Çelik’in protokol sırasına oturmasına izin vermedi. Ancak, edindiğimiz başka bir bilgilere göre, Emniyet müdürü Suat Çelik’in  protokolde oturduğu koltuk kendisine ayrılan bir koltuk olmadığı, misafir için ayrılan bir milletvekiline ait koltuk olduğu söylenmektedir.

 

Bu arada çıkan tartışmalar sonrası, yumruk ve tekmelerin havada uçuştuğu kavgada Bakan Kurtulmuş, ezilme tehlikesi atlattı. Kavganın içinde kalan Bakan Kurtulmuş ile vali Seddar Yavuz korumaları ve komandoların eşliğinde alandan çıkarılarak güvenlik nedeniyle festival alanını terk ettiler.

 

DÜNYAYA REZİL OLDUK..

 

Festival sırasında yaşanan bu çirkin olay, bugünden itibaren bütün yazılı, görüntülü ve sosyal medyada yayınlanarak Türkiye’de 80 milyon haricinde bütün dünyada izlenerek REZİL olduk. Bu şekilde yaşanan talihsiz bir olay her ne kadar şahsi ve eski bir husumete dayanmış olsa da, ..Sen şuraya oturacaksın, ben buraya oturacağım, vs. gibi tartışmalardan çıkan kavgalar, bir Kültür bakanının ve valinin olduğu, ayrıca Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirlerin huzurunda  önemli bir festival sırasında böyle bir  dengesizliğin meydana gelmesi hiç kimseye bir şey kazandırmayacaktır. Aksine kaybettirecektir.

 

Burada hiç kimse haklı ve haksız aramıyor. Suçlu ve suçsuz aramıyor, sadece bir protokol mensuplarına yakışmayacak çirkin davranışı eleştiriyor ve kınıyorlar.  Ordu halkı artık kavga istemiyor. Barış istiyor,  hizmet istiyor, huzur istiyor.  Hiç kimse Ordu Büyük Şehir Belediye başkanı ile Ordu il emniyet müdürünün aralarında meydana gelen şahsi husumetten dolayı kavga etmesinden zevk almıyor. Bu çirkin olayların devamını da görmek ve duymak istemiyor. Sadece istenen ve söylenen, yetkililer bu soruna bir çare bulsun. Bir karara varılarak gereken işlemler yapılsın. Şimdi Ordu halkı bu olayların sonunda alınacak kararı da merakla beklemeye başladılar.

 

NOT : Yaşanan bu olaylarla ilgili olarak bugün 24 Temmuz Pazartesi saat 12’de Büyük Şehir Belediye başkanı Enver Yılmaz  Belediye binasında bir basın toplantısı yapacakmış..

Şimdi acaba bakan ve vali de bu olayla ilgili her hangi bir açıklama yapacakmı diye merak ediliyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi