Son dakika düve kesimi yasaklandı!

Son dakika haberine göre düve kesimi yasaklandı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, konuyla ilgili yaptığı açıklamada 'Düve kesimine yasak getirdik, kurbanlık olarak sevkine izin verilmeyecek' dedi. Düve nedir?

Son dakika düve kesimi yasaklandı!
Son dakika düve kesimi yasaklandı! Hayrettin Yavuz
Haberin galerisi için tıklayın!

Son dakika düve kesimi yasaklandı! 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Kurban Bayramı öncesi kritik açıklamalarda bulundu. TRT Haber'de yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı'nda dişi hayvan kesimini yasakladıklarını belirtti. Çelik, "Kurban Bayramı'nda dişi hayvan kesimini yasakladık. Kurban pazarına girmemesi için çok sıkı denetim yapacağız. Pazara gelişini engelleyeceğiz" dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, TRT Haber'de yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı'nda dişi hayvan kesimini yasakladıklarını belirtti.

Çelik, "Kurban Bayramı'nda dişi hayvan kesimini yasakladık. Kurban pazarına girmemesi için çok sıkı denetim yapacağız. Pazara gelişini engelleyeceğiz" dedi.

Faruk Çelik, Vatandaşlar açıklamalarımızı dikkate alsın istiyoruz. Bu milli bir meseledir. Keserek çözemeyiz, hayvan varlığımızı arttırmalıyız vurgusunu yapt

Düve nedir?

12 aylık yaştan ilk doğumunu yapıncaya kadar yaştaki, dişi sığırlara düve denir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi