Ordu Valisi Yavuz'un Açıklaması

Ordu Valiliği görevine başlayan Vali Seddar Yavuz, şehrin menfaatlerini, kalkınmasını, gelişmesini, özellikle kucaklaşmanın sağlanmasını, gönüllerin alınmasını çok önemsediğini bildirdi.Ordu Valiliği görevine başlayan Vali Seddar Yavuz, şehrin menfaatlerini, kalkınmasını, gelişmesini, özellikle kucaklaşmanın sağlanmasını, gönüllerin alınmasını çok önemsediğini bildirdi.

Ordu Valisi Yavuz'un Açıklaması
Ordu Valisi Yavuz'un Açıklaması Hayrettin Yavuz
Haberin galerisi için tıklayın!

Ordu Gazeteciler Derneği Başkanı  Recep Aydın ile kentte görev yapan basın mensupları, Vali Yavuz'u makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

Vali Yavuz, özellikle kamuoyunun tarafsız ve doğru haberlerle bilgilendirilmesini aynı zamanda kamu hizmeti olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Karşılıklı anlayışın, bu şehrin menfaatlerinin korunmasının ve tanıtılmasının önemli olduğunu vurgulayan Yavuz, "Çünkü bölgemizde turizm giderek artıyor. Sadece  Ordu için değil, diğer bölge illeri için de bir destinasyon olarak görüyoruz. Bu anlamda da şehrimizin güzelliklerinin başta ülkemiz ve yabancı basın tarafından da takip edilmesi fevkalade önemli." dedi.

Ordu'nun,  Karadeniz'in incisi olarak tabir edildiğine işaret eden Yavuz, şunları kaydetti: 

"Yeşilin her tonunun bulunduğu, maviyle kucaklaştığı bir bölge burası. O yüzden güzelliklerimizi daha iyi paylaşabilmeliyiz. Biz de valilik olarak sizlerle birlikte tamamı ile işbirliği içerisinde bir çalışma yürütmeyi hedefliyoruz. Ortak akıl ve birlikte yönetim en önemli ilkelerimizden bir tanesi. İstişare kültürünü en iyi şekilde işleteceğiz ama bunu işletirken hiç bir zaman süreç odaklı bir yönetim anlayışımız olmayacak. Sonuç odaklı bir yönetim anlayışı olacak. Şehrin menfaatlerini, kalkınmasını, gelişmesini, özellikle kucaklaşmanın sağlanmasını, gönüllerin alınmasını çok önemsiyorum."

Yavuz, güzel bir hizmet anlayışı içerisinde olunacağını dile getirdi.

Dernek Başkanı  Aydın ise kentte yer alan basın kuruluşları ve çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

Yine Ordu il Kültür ve  Turizim Müdürü Uğur Toparlak ve ekibide vali beyi ziyaret ederek hem tanıştılar hemde Ordu ile ilgili kısa bir birifing verdiler...

 

Seddar YAVUZ

Ordu Valisi

 
Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, 1967 Eskişehir doğumlu olup İlköğrenimini Gümüşkonak’ta, orta öğrenimini Eskişehir’de, lise öğrenimini de Balıkesir’de parasız yatılı olarak tamamlamıştır. 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü kazanan Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, 1988 yılında fakülteden mezun oldu ve aynı yıl açılan Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Adıyaman’da kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği görevine başlamıştır.
 
Sırasıyla Harmancık, Aslanapa ve Güdül Kaymakam vekilliklerini yürüten Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, 1993 yılında Kaymakamlık yeterlilik sınavını üstün başarı derecesi ile kazanarak asaleten Çankırı Korgun Kaymakamlığına atandı. Korgun Kaymakamlığından sonra Diyarbakır Eğil Kaymakamlığı, Balıkesir Dursunbey Kaymakamlığı, Konya Kadınhanı Kaymakamlığı ve Şanlıurfa Siverek Kaymakamlığı görevlerini yürüttü. 22.10.2007 tarihinde Antalya Kemer Kaymakamlığına atanan Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, Türk İdareciler Derneği'nin 2008 yılı "Yılın Kaymakamı" ödülüne layık görülmüştür.
 
Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, 28.08.2009 tarihinden itibaren İstanbul Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı görevini yürütürken, Bakanlar Kurulu'nun 16.02.2014 tarihli 2014/5916 sayılı Kararnamesi ile Uşak Valiliğine, 03.08.2015 tarih ve 2015/7991 sayılı Kararnamesi ile Muş Valiliğine, 13.06.2017 tarih ve 2017/10458 sayılı Kararnamesi ile de Ordu Valiliği atandı ve bu görevine 05.07.2017 tarihinde başladı.
 
Evli, dört çocuk babası olan Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, iyi derecede İngilizce bilmektedir.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi