Macahel Vakfı Dayanışma ve Kermes Etkinliği

Macahel Vakfı Üniversite öğrencilere verilecek Burs için kermes etkinliği başladı.

Macahel Vakfı Dayanışma ve Kermes Etkinliği
Macahel Vakfı Dayanışma ve Kermes Etkinliği Turgay Özgöz
Haberin galerisi için tıklayın!

29 Nisan 2017 - 07 Mayıs 2017 tarihleri arasında Macahel Vakfı'nın düzenlemiş olduğu kermeste etkinliği başladı.

Kermes'te birbirinden lezzetli yöresel yemekler, tatlılar ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti. El emeği göznuru örgü ve tekstil ürünlerinden, aksesuarlara kadar bir çok ürün kesmeste alıcı ve ziyaretçilerini bekliyor.

Açılış gününde İstanbul Vali Yrd. aynı zamanda Bahçelievler Kaymakam Vekili Osman Ateş, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, E.RTÜK Başkanı Prof.Dr. Davut Dursun, Macahel Vakfı Başkanı Süleyman Köse, STK yöneticileri, Usta sanatçı Bayar Şahin ve Cemal & Soysal Dilmaç kardeşler, Macahel’li ve bir çok vatandaşlarımız açılış gününde hazır bulundular.

İstanbul Bahçelievler’deki Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezindeki sergi ve kokteyldeki lezzetli yemeklerin ve hoş sohbetlerin ardından programa devam edildi.

Gecenin açılış konuşmasını Macahel Vakfı Başkanı Süleyman Köse yaptı. Süleyman Köse konuşmasında; Macahel Vakfının düzenlediği Kermes organizasyonun da, Hanımlar Komisyonunun etkin rol oynadığını ve Kadınlar Komisyon yerine Hanımlar Komisyonu ismi daha uygun bulduklarını belirtti.

Süleyman Köse’nin konuşmasının ardından Bahçelievler Kaymakam Vekili, İstanbul Vali Yardımcısı Osman Ateş kürsüde Macahel Vakfının düzenlemiş olduğu etkinliğin önemini memnuniyeti belirtti. İlçe idaresi olarak ellerinden gelen destek sözü veren Ateş, sayın başkan az önce konuşmasında hanımlar komisyonu dedi, genelde kadınlar komisyonu olarak yer alıyor, hanımlar komisyonu olarak zikredilmesinin daha yerinde olduğunu belirtti ardından vakfın kuruluşundan günümüze kadar getiren yönetici ve çalışma arkadaşlarına teşekkürlerini iletti.

E.RTÜK Başkanı Prof.Dr. Davut Dursun konuşmasında; Macahel’de doğup büyüyen birisi olarak yeni nesil ile jenerasyon farklılığının oluştuğunu, bu tip organizasyonlar ve faaliyetler jenerasyon farklılıklarını ve kültürel bağlılıkları daha sağlam tutmaya yönelik çalışmalar olduğunu ifade etti. Kermeste üstün çalışma gösteren Hanımlar komisyonun başarısı ve ekip arkadaşlarının çalışmalarından dolayı memnuniyetini ve teşekkürlerini ifade etti.

Program Sergi VTR’si ve ERTOBA dans grubunun müthiş gösteri ile devam etti. Dans gösterisi sonunda dans grubunun lideri, Gürcü Kültür Evi Başkanı Erdal Küçük’ü ve Macahel Vakfı Başkan Yrd. Bahattin Sarı’yı sahneye davet etti. Ateşli bıçak oyunu gösterisini kabul etmeyen Erdal Küçük sahneyi terk ederken, cesaret örneği gösteren Bahattin Sarı, heyecan yaratan ateşli bıçak oyununda yer alarak seyircilerin büyük ilgi ve beğenisi ile karşılandı.

Macahel VTR’si ardından, sahneye O Ses Türkiye yarışmasında başarılı bir şekilde yarışan macahelli Cemal & Sosyal kardeşler çıktı. Usta ses Bayar Şahin’i sahneye davet eden kardeşler, Bayar Şahin’in seslendirmiş olduğu şarkılar ile gece ayrı bir renk katarken kardeşlerin samimi eğlenceli sahnesiyle gece hareketli ve eğlenceli bir şekilde sona erdi.

29 Nisan 2017 - 07 Mayıs 2017 tarihleri arasında Barbaros Cad. No:5 Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkez’indeki kermesi tüm halkımızı bekliyoruz. Kermesteki toplanan gelir öğrenci burslarına aktarılacaktır.

macahel vakfı kermes
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi