ALİ KEMAL MERT GÖLKÖY'Ü ANLATTI

Ordu'nun Gölköy İlçesi Belediye Başkanı Ali Kemal Mert, 2012 yılında Gölköy’e yapılan yatırımları değerlendirdi. Mert, iki buçuk, üç yıllık zaman dilimi içinde ilçedeki yol, su ve kanalizasyon sorunlarını büyük ölçüde giderdiklerini belirtti.

ALİ KEMAL MERT GÖLKÖY'Ü ANLATTI
ALİ KEMAL MERT GÖLKÖY'Ü ANLATTI Turgay Özgöz

Ordu'nun Gölköy İlçesi Belediye Başkanı Ali Kemal Mert, 2012 yılını değerlendirdi. Göreve geldikleri günden bu yana ilçede belli başlı sorunların çözümü için önemli adımlar atıldığını kaydeden Başkan Mert, Gölköy için önemli sorunlardan biri olan Çavuşoğlu Boğazı ve Gölköy arasında kalan 52,5 km’lik yolun yapımının tamamlanmak üzere olduğunu ifade etti. “2-2,5 yıl gibi bir mücadeleyle Çavuşoğlu Boğazı’nın Gölköy bağlantısın toplamda 25,5 km’lik bölümün programa alınması ihale aşamasına getirilikp ihalesinin yapılması noktasına en sonunda gelindi. Yolumuzda çalışmalar başlatıldı.” 

20 kilometreye yakın kanalizasyon altyapısının yenilendiğini ifade eden Başkan Mert, 30 kilometreye yakın da ana su isalesi hattının yenilendiğini belirtti. “3,5 yıl içinde 20 kilometreye yakın kanalizasyon altyapısını yeniledik. Bunun yaklaşık 1,5 katı, 30 kilometre civarında da ana isalesi ve şehir suyu şebekesi isalesi yenileme çalışmalarını da inşallah yazın ortasında bitirmiş olacağız.”  

Su ve kanalizasyon işlemleri için 5 trilyona yakın paranın harcandığını belirten Başkan Mert, yapımı ile ilçede 60-70 yıllık su sorununu çözecek olan su paketi arıtmasının da fiziki donanımının bittiğini kaydetti. “su paketi arıtmamızın fiziki donanımı bitmek üzere. İçerisindeki donanım, makinelerin kurulumu ve ondan sonra 1-1,5 yıl içerisinde (ki gecikti) şuanda 1,5 ay gecikmiş durumda. İnşallah buda bitmiş olacak. Bizimle beraber aynı anda başlayıp bu dönemde bitirdiğimiz, belki de 60-70 yıllık bir su problemini çözmüş olduğumuz bir projedir.” şeklinde konuştu...


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi