İsrafil Kışla’dan Referandum Turu

AK Parti Artvin Millet Vekili Dr. İsrafil Kışla, Borçka İlçe Belediye Başkanı Aslan Atan, İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, mahalle temsilcileri ile birlikte referandum için alana inerek, Borçkalılara ’Evet’ ile neyin değişeceğini birebir anlatarak halkın tebessümünü aldılar.

İsrafil Kışla’dan Referandum Turu
İsrafil Kışla’dan Referandum Turu Hayrettin Yavuz

 

AK Parti Artvin Millet Vekili Dr. İsrafil Kışla, 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişiklik referandumu için çalışmaları hızlandırarak bu defa ki durağı Borçka ilçesi oldu.

Artvin ve Borçka ilçesinin duyarlılıklarını biliyor ve önemsiyoruz. Evet derlerse neyin değişeceğini ve aslında millete ’hayır’ dedirtmek isteyenlerin, yalan yanlışlarını ayrıntıları ile anlatıyoruz. Bu milletin neye ’Hayır’ demesini istediklerine bakın. Cumhurbaşkanını milletin seçmesine, meclisi milletin seçmesine, milletin iradesiyle seçtiği meclisin ve başkanın bir bütün halinde çalışmasına, gençlerin siyaset yapmasına, gerçek bir kuvvetler ayrılığına, yürütmenin yani hizmet veren organların daha güçlü hale gelmesine, icranın önündeki bürokrasi engelinin kalkmasına, bağımsız olduğu kadar, tarafsız yargıya, meclis ’in HSK’ya üye atamasına, Cumhurbaşkanı dahi olunsa suçunun, hatasının cezasını çekmesine, hukukun üstünlüğüne; yani millete ve milletin vekillerinin çıkardığı kanunlara karşı sorumlu bir Cumhurbaşkanlığına karşı çıkılmasını istiyorlar. Hizmete, huzura, kalkınmaya, uzlaşıya hayır denir mi? Akıl alacak gibi değil. Yani diyorlar ki millete; ’Oyunu siz kurmayın’, ’Hizmet, kalkınma dediğiniz ne ki’. Bu millet, asıl bu oyuna gelmeyecek. ’Hayır’ın halka nasıl bir kandırmaca içinde, dayanaksız söylemlerle empoze edildiğini, somut bilgi ve karşılaştırmalarla ortaya koyarak bir bir anlatıyoruz, anlatmaya da devam edeceğiz” dedi.
“Yerli ve milli siyaset fikrinin vücut bulmasıdır”
İzmir’de ’Hayır’ operasyonunun belli kaygılar üzerinden yürütüldüğünü ifade eden Başkan Bülent Delican, “Halkımızın kafasında öne çıkan soru işaretlerini biliyoruz. Rejimin değişmesi, Cumhurbaşkanı yetki ve sorumlulukları ve fesih meselesi, yargının Cumhurbaşkanının inisiyatifine teslim edileceği aldatmacası gibi konular öne çıkıyor. Cumhuriyet ve gelecek elden gidiyor nidaları atılıyor, bu külliyen safsatadır. Sanıyorlar ki bu mesele; sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın tek adamlık meselesi. Hayır. Tam tersine memleket meselesi, sistem meselesidir. Yerli ve milli siyaset fikrinin vücut bulmasıdır. Türkiye devletinin yönetim şekli Cumhuriyettir. Yeni sistemde de değiştirilemez hükümdür. Bu bir reformdur ve demokratikleşmenin zorunluluğudur. Ne diyor Cumhurbaşkanımız; ’Bu itirazlar, sisteme değil, millete. Tayyip Erdoğan’a karşı değil millete karşı. Ya ben kimim? Ben bir faniyim. Benim 16 Nisan’a çıkacağıma elimde bir belge var mı? Yok. Biz faniyiz; ama sistem bu noktada kalıcı. Dolayısıyla biz fani olanı değil baki olanı konuşuyoruz.’ İtirazların mesnetsiz olduğunu bu hükümet sistemi ile nefes alacak koşullar yaratıldığında herkes görecek.”

ZA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi