Vali Ömer Doğanay,Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girecek öğrencilere başarı diledi.

Vali Doğanay, yayımladığı mesajında, en büyük dileklerinin öğrencilerin üniversiteyi kazanması olduğunu belirtti.

Vali Ömer Doğanay,Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girecek öğrencilere başarı diledi.
Vali Ömer Doğanay,Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girecek öğrencilere başarı diledi. Hayrettin Yavuz

 

YGS’nin, eğitim hayatında öğrencilerin dönüm noktalarından biri olduğunu belirten Vali Doğanay, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli öğrencilerimizin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları YGS’de başarılı olacaklarına inanıyorum. Öğrencilerimizin uzun çalışmaları sonunda hayatlarınışekillendirmek için üniversiteyi kazanmaları, eğitimlerine mutlu olacakları bir yükseköğretim kurumunda devam etmeleri en büyük dileğimizdir.

Sevgili gençler; bugüne kadarki eğitiminiz boyunca sağladığınız bilgi birikimi ve sorumluluk bilinciyle, mümkün olanın en iyisini yapmak üzere sınava azimle hazırlandınız. Sizler, bizim geleceğimizsiniz ve sizlere güveniyor, umutla bakıyoruz. Sizler de kendinize güvenin ve olabildiğince sınav heyecanınızı kontrol altında tutmaya çalışın. Yükseköğretime giriş kapısı olarak kabul ettiğimiz bu sınavı, Türkiye’mizin istikbalini inşa edecek yüksek karakterli, çalışmaktan yılmayan, ufuk sahibi gençleri olarak en doğru biçimde değerlendireceğinize yürekten inanıyor ve başarılar diliyorum.” dedi.

Mesajında, anne ve babalara da seslenen Vali Doğanay, “Sizlerden çocuklarınıza her konuda destek olmanızı bekliyor, hiçbir sınav ve alınacak sonucun, çocuklarınızın gözünüzdeki ve gönlünüzdeki yerini değiştirmeyeceğine inanıyorum. Sizlerin de en az çocuklarınız kadar heyecan ve kaygı içinde olduğunuzu biliyorum. Sonuç ne olursa olsun çocuklarınızı daima seviniz ve onları zenginlik ve onur kaynağı olarak görünüz. Çocuklarınızı hiçbir zaman başkalarıyla kıyaslamayın. Çocuğunuzun sınav öncesi dönemde en önemli gereksinimleri; huzurlu, sakin, mutlu bir ortam, sevgi, destek, güven ve cesarettir” dedi.

Doğanay, Artvin’de 5 bin 439 adayın YGS sınavına gireceğini kaydederek, şunları belirtti:

“Artvin Valiliği olarak sınavın sakin ve gürültüden uzak bir ortamda geçmesi ve herhangi bir sorun yaşanmaması için gerekli tedbirleri almış bulunmaktayız. Bu vesile ile tüm öğrencilerimize YGS’de kolaylık ve başarılar diliyor, onları yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak için büyük emek harcayan tüm öğretmenlerimize, anne ve babalara teşekkür ediyorum.” dedi.

İlimizde 22 binada, 283 salonda, 710 kişinin görev yapacağı YGS saat 10.00’da başlayacak. Ancak bu yıl sınav binasına girişler saat 09.45’te sona erecek. 160 sorunun yer aldığı sınav saat 12.40’da tamamlanacak.

AVBM

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi